2015 Outback 2.0d
Subaru club Romania

2015 Outback 2.0d

Ilie

  • 596
  • Forester sg9 2.5xt
Re: 2015 Outback 2.0d
« Reply #520 on: July 22, 2022, 20:48:16 PM »
Miros de mare cu iz de diesel.


Vadu? Corbu? Ori mai exotic :P

kkennyy

  • 1763
Re: 2015 Outback 2.0d
« Reply #521 on: July 22, 2022, 21:20:22 PM »
Nu, Vadu, Corbu mai ales, au murit de mult. La Bulgari mai sunt singurele variante,undeva pe lāngă Shabla asta.
Forester XT SJ 2018

Ilie

  • 596
  • Forester sg9 2.5xt
Re: 2015 Outback 2.0d
« Reply #522 on: July 22, 2022, 22:27:05 PM »
Nu, Vadu, Corbu mai ales, au murit de mult. La Bulgari mai sunt singurele variante,undeva pe lāngă Shabla asta.
Aa, misto. Noi mergem de obicei la Krapets si/sau la Ezerets. Faina zona :)

kkennyy

  • 1763
Re: 2015 Outback 2.0d
« Reply #523 on: July 25, 2022, 11:30:57 AM »
Pun aici niste impresii dupa 1200km saptamana trecuta, primii dupa vreo 6 luni de stat parcata in curte:
- este clar cea mai comoda masina pe care am detinut-o vreodata, singura care dupa 5 ore de mers in continuu, te dai jos si nu simti ca nu mai poti sa mergi pe picioare. La intoarcere am parcurs Mangalia - Busteni fara oprire, 38 grade afara, nu dureri de cap de la ac, nu picioare amortite, nimic.
- consum mediu pe toata distanta, 6.8, cu multe distante scurte parcurse pe zi, de la hotel la plaja, cam 15 km dus, de 4 ori pe zi.
- n-am reusit sa ma abtin in a verifica comportamentul dpf-ului, care a fost foarte ok de altfel, cu mici exceptii pe acele drumuri scurte care au provocat 2 regenerari undeva la mai putin de 100km una de alta ... cam ciudat, dar atribui asta faptului ca de la hotel se urca la drumul principal si fiind plecare la rece cred ca se infunda repede pe portiunea aia, pana ajune sa se incalzeasca filtrul. La drum lung nu am avut probleme, cam 600km intre regenerari.
- o tineam minte ceva mai silentioasa (la motor ma refer), dar cred ca m-am obisnuit acum cu xt-ul si e ceva diferenta.
- inca ma mir cat de bine sta pe curbe.

Cam atat, deocamdata.



Aa, misto. Noi mergem de obicei la Krapets si/sau la Ezerets. Faina zona :)
Este, partea mea preferata de litoral :)
Forester XT SJ 2018

kkennyy

  • 1763
Re: 2015 Outback 2.0d
« Reply #524 on: September 14, 2022, 13:03:01 PM »
The End si aici, incheiem inca un capitol fericit din istoria Subaru, inca unul care nu a bubuit in posesia mea :D Masina a ajuns la Auto Kino, carora le multumesc pentru oferta, singura decenta (si onorata) pe care am primit-o in jumatate de an de cand a stat masina la vanzare.

E o masina faina, o sa-mi fie dor de ea, probabil daca nu avea DPF-ul nenorocit ar mai fi trait ani buni la noi in curte. Asta e, ramane probabil singurul diesel pe care l-am avut si o sa-l am vreodata in posesie. Drum bun ;)

XT-ul ramane singurul Subaru din familie, ala nu va pleca prea curand. Nu am renuntat inca la ideea unui alt STI, dar mai incolo poate, daca ajuta bunul buget :)
Forester XT SJ 2018