FILTRU DE PARTICULE SUBARU FORESTER 2011
Subaru club Romania

FILTRU DE PARTICULE SUBARU FORESTER 2011

FILTRU DE PARTICULE SUBARU FORESTER 2011
« on: February 14, 2021, 20:16:15 PM »
Salut . Am probleme cu filtrul de particule ... in sensul ca s-a aprins martorul in bord , am fost la service si au facut regenerarea ... s-a stins martorul dar peste 2 zile iarasi s-a aprins.Am schimbat motorina , am plecat la drum lung s-a stins pentru putin timp dar iarasi s-a aprins pulsand .Am plecat iarasi la drum lung , la un plin de motorina am bagat in rezervor si un bidonas cu solutie pentru curatare filtru de particule ... dar nimic . Acum s-a aprins martorul acela cu semnul de motor , martorul stabilitatii dezactivat si martorul filtrului de particule care pulseaza.Am fost iarasi la reprezentanta au facut o regenerare ... s-au stins toti martorii dar a doua zi iarasi s-au aprins...
Poate cineva sa ma ajute cu un sfat ???
S-a mai lovit cineva de problema aceasta ?
Multumesc anticipat .

andea79

  • *
  • 4007
Re: FILTRU DE PARTICULE SUBARU FORESTER 2011
« Reply #1 on: February 14, 2021, 20:21:31 PM »
interesant :) e fix acelasi text de dincolo si il dai cu copy paste in multe locuri ? :)

Re: FILTRU DE PARTICULE SUBARU FORESTER 2011
« Reply #2 on: February 14, 2021, 20:53:43 PM »
Doar l-am pus unde trebuie ca prima oara am gresit ... locatia  .
Nu trebuie sa fi rautacios ...

andea79

  • *
  • 4007
Re: FILTRU DE PARTICULE SUBARU FORESTER 2011
« Reply #3 on: February 14, 2021, 21:35:45 PM »
nu sunt, mai ales ca suntem amandoi Valentini si azi e un soi de sarbatoare cu noi...deci hai noroc si succes cu dpf-ul :)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: FILTRU DE PARTICULE SUBARU FORESTER 2011
« Reply #4 on: February 14, 2021, 22:41:22 PM »
Am mutat eu discuția respectiva și ai niște răspunsuri. Acest duplicat se va închide și șterge. Spor.