Recomandare carlig remorcare
Subaru club Romania

Recomandare carlig remorcare

Ilie

  • 594
  • Forester sg9 2.5xt
Recomandare carlig remorcare
« on: October 17, 2021, 21:15:56 PM »
Am tot cautat (si) pe diverse alte forumuri insa nu am putut ajunge la o concluzie.

Vreau sa pun carlig de remorcare pe Forester si sunt un pic nedumerit in ceea ce priveste producatorul. Ocazional, mai agat platforma auto.

Pe Outback am avut un carlig Brink, gasit Sh la dezmembrari. Pentru Forester insa, nu am gasit absolut niciun carlig care sa merite deranjul. Toate sunt ruginite rau.

Noi, am gasit doar Hakpol, Steinhof sau Galia. Incerc sa gasesc un Bosal-Oris dar pana acum nimic prin Ro. Weekendul viitor ma apuc de ceruit pe dedesupt si de asta as vrea sa pun tot atunci si carligul.

Pot cere o parere vis a vis de carligele din comert pentru Forester SG? A mai montat cineva asa ceva?

Multumesc anticipat pentru timpul depus a citi si eventual raspunde cu o parere :)

Re: Recomandare carlig remorcare
« Reply #1 on: October 18, 2021, 09:38:28 AM »
te salut , am carlig nou pe foresterul care l-am luat la dezmembrat daca te ajuta :) si mai am si unu dat jos care este ok . deci cam ai de unde alege .
Detoate , STI sa fie

Ilie

  • 594
  • Forester sg9 2.5xt
Re: Recomandare carlig remorcare
« Reply #2 on: October 18, 2021, 11:03:10 AM »
te salut , am carlig nou pe foresterul care l-am luat la dezmembrat daca te ajuta :) si mai am si unu dat jos care este ok . deci cam ai de unde alege .
Salut.
Ti’am scris in privat.
« Last Edit: October 18, 2021, 13:08:03 PM by Ilie »

Ilie

  • 594
  • Forester sg9 2.5xt
Re: Recomandare carlig remorcare
« Reply #3 on: November 01, 2021, 14:08:22 PM »
Am cumparat un Westfalia in final de pe ebay.de
Undeva la 210 Euro cu transport inclus.