impreza 2.0r sport
Subaru club Romania

impreza 2.0r sport

Fab

  • 794
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #140 on: January 24, 2013, 09:25:53 AM »
Pe fata nu se potrivesc. Pe spate se potrivesc, presupun ca trebuie schimbate doar bucsile.

KET

  • 3920
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #141 on: January 24, 2013, 10:05:32 AM »
Naiman, ce e cu intrebarile astea? Ai trecut pe la mine si nu ai plecat cu mana goala? :D :D

naiman

  • 307
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #142 on: January 24, 2013, 12:21:54 PM »
 ;D ete na, ma documentez ca nu a ajuns narcisa cu piesele la tulcea :D sa stiu ce bucsi sa comand:P

KET

  • 3920
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #143 on: January 30, 2013, 07:09:25 AM »
Nu pui si tu o poza cu fundul Stelutzei cu sticker?  ;D

naiman

  • 307
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #144 on: January 30, 2013, 07:16:31 AM »
azi o sa o spal si o sa-l lipesc :P ca sincer uitasem de el :(

poate ajung azi si pe la mecanic sa vad barile alea care se potrivesc si suportii de motor

naiman

  • 307
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #145 on: January 31, 2013, 18:00:16 PM »
nu am apucat sa spal masina ca aici a plouat toata ziua si vineri seara o bag la service sa vopsesc bara spate si aripa ca au fost atinse de un texan si a venit si avizu de plata :d

cu basculele am rezolvat-o pe jumatate ca le-am gasit in state la dezmembrari si pivotii sunt ca noi :D iar cu barile de torsiune o sa le incerc can scot masina la vopsit

naiman

  • 307
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #146 on: February 15, 2013, 07:26:15 AM »
Cat de NOROCOS pot fi!!!! Am scos masina de la vopsit bara spate si ieri dimineata am gast-o atinsa pe fata.... de catre un vecin care nici nu a binevoit sa-mi lase un binetel in geam .
ate ete ca la noi la nimenea

KET

  • 3920
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #147 on: February 15, 2013, 08:06:33 AM »
 >:(
Ce nasol... Il cunosti pe vecin? Stii cine ti-a atins-o?

Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #148 on: February 15, 2013, 08:31:26 AM »
Cat de NOROCOS pot fi!!!! Am scos masina de la vopsit bara spate si ieri dimineata am gast-o atinsa pe fata.... de catre un vecin care nici nu a binevoit sa-mi lase un binetel in geam .
ate ete ca la noi la nimenea

Atinge-l si tu pe vecinu'! ;D   Daca ai martori(stiu ca e pierdere de timp) mergi la politie, o mica "atingere" cu o mica amenda nu ii strica!

KET

  • 3920
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #149 on: February 15, 2013, 08:43:46 AM »
Sau atinge-l cu o bata in mufa! Glumesc, dar asta ar merita nenorocitii care nu-si asuma greselile. Nu inteleg cum poti sa lovesti o masina si sa pleci mai departe, fara sa ai niciun pic de remuscari.

Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #150 on: February 15, 2013, 08:53:57 AM »
Sau atinge-l cu o bata in mufa! Glumesc, dar asta ar merita nenorocitii care nu-si asuma greselile. Nu inteleg cum poti sa lovesti o masina si sa pleci mai departe, fara sa ai niciun pic de remuscari.

Daca tot e sa fim neaderthali eu zic sa mergem pe sistemul eye for an eye!El iti atinge masina, tu i-o speli cu benzina si o atingi cu un chibrit aprins! ;D ;D ;D
Unii fug de la locul accidentului, accident grav, si tu te intrebi cum de nu are remuscari pentru un mic fender bender?Adu-ti aminte in ce tara traiesti si ce oameni locuiesc in ea! ;)

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #151 on: February 15, 2013, 09:30:52 AM »
Unde ati trait in ultimii10 ani?  ??? Si daca-l vede careva tot o tunde... :(
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

KET

  • 3920
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #152 on: February 15, 2013, 10:16:10 AM »
Daca tot e sa fim neaderthali eu zic sa mergem pe sistemul eye for an eye!El iti atinge masina, tu i-o speli cu benzina si o atingi cu un chibrit aprins! ;D ;D ;D
Unii fug de la locul accidentului, accident grav, si tu te intrebi cum de nu are remuscari pentru un mic fender bender?Adu-ti aminte in ce tara traiesti si ce oameni locuiesc in ea! ;)

Nu am de gand sa incep o astfel de disputa verbala pe topicul lu' Andrei, dar exact asta e problema, ca noi consideram orice derapaj ca fiind mic, atata timp cat nu moare nimeni. Stiu in ce tara traiesc si nu sunt numai maimute in ea, mai sunt si oameni normali. Si da, chestia cu indoitul barii si plecatul mi se pare anormala, si nu ma raportez la accidente cu victime cand interpretez asta, ci ma raportez la ce mi se pare mie normal.  ;)
« Last Edit: February 15, 2013, 10:18:03 AM by KET »

Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #153 on: February 15, 2013, 10:37:22 AM »
Daca tot e sa fim neaderthali eu zic sa mergem pe sistemul eye for an eye!El iti atinge masina, tu i-o speli cu benzina si o atingi cu un chibrit aprins! ;D ;D ;D
Unii fug de la locul accidentului, accident grav, si tu te intrebi cum de nu are remuscari pentru un mic fender bender?Adu-ti aminte in ce tara traiesti si ce oameni locuiesc in ea! ;)

Nu am de gand sa incep o astfel de disputa verbala pe topicul lu' Andrei, dar exact asta e problema, ca noi consideram orice derapaj ca fiind mic, atata timp cat nu moare nimeni. Stiu in ce tara traiesc si nu sunt numai maimute in ea, mai sunt si oameni normali. Si da, chestia cu indoitul barii si plecatul mi se pare anormala, si nu ma raportez la accidente cu victime cand interpretez asta, ci ma raportez la ce mi se pare mie normal.  ;)
Ai foarte mare dreptate!Dar oamenii normali sunt foarte putini spre deloc!

naiman

  • 307
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #154 on: February 15, 2013, 15:31:24 PM »
asta e tara noastra frumoasa, am dat de vecinamiu si am vorbit cu el si de luni mergem la asiguratorul lui ca inspectorul de daune e in concediu medical :)) daca era mai grav oare ce faceam?

am trecut si pe service-ul unde am avut-o la vopsit si mi-au promis baietii ca strang bani de un popa sa o sfinteasca :P

azi dimineata am descoperit ca nu m-ai aveam lichid de servo si am trecut si pe la mecanic, am completat nivelul si am cautat scurgeri si verdictul: pompa de servo e pe duca :D

din ce in ce mai bine

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #155 on: February 15, 2013, 16:03:53 PM »
Din pacate, trebuie sa faci tu o ilegalitate ca sa nu dai tu banu'...   :(
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #156 on: February 15, 2013, 20:49:49 PM »
Cat de NOROCOS pot fi!!!! Am scos masina de la vopsit bara spate si ieri dimineata am gast-o atinsa pe fata.... de catre un vecin care nici nu a binevoit sa-mi lase un binetel in geam .
ate ete ca la noi la nimenea
Stai linistit, nu e numai la voi. Si la noi sant de-astia,  numai ca`  mai putini. Singura diferenta`  e  proportia de nesimtiti la suta de locuitori.  Legacy-ul mi-a fost rascalit de doua`  ori in parcare  , cu autori necunsocuti.  A trebuit sa` platesc 900 $  la sfarsit de leasing pentru ca sa` ma` ierte. :(
« Last Edit: February 15, 2013, 21:00:28 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

naiman

  • 307
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #157 on: February 16, 2013, 14:53:04 PM »
Nu ai ce sa-i faci, asta e natura omului !
de dat cu banu sa vedem dupa ce schimb basculele pe spate sa stiu ca am terminat cu troncanitu ala

naiman

  • 307
Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #158 on: February 21, 2013, 12:16:14 PM »
pompa de servo si-a revenit dar am observat balta de ulei de servo in dreapta => caseta trebuie schimbat sau rafacuta.
am vorbit la bucuresti de kit de reparatie si sambata ma duc la un nene in Localitatea Baia, Jud. Tulcea care lucreaza cu astia sa-mi faca lucrarea si sa dea si garantie :D

in prima faza sunasem la Ct si reparatia ma ajungea undeva la 2 000 ron si asta mi-a zis cu tot cu factura, garantie si kitul de reparatie 600 ron dar sa vedem acum

celalalt

Răspuns: impreza 2.0r sport
« Reply #159 on: February 21, 2013, 15:24:30 PM »
Bafta...eu am reparat caseta de vreo 4-5 ori...pana la urma am schimbat o.Din ce am inteles sunt cele mai f()#%#& casete la reparat....