Subaru Justy
Subaru club Romania

Subaru Justy

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Subaru Justy
« on: February 08, 2010, 16:18:12 PM »
Ce parere aveti despre Subaru Justy 4x4? V-ati lua asa ceva pentru oras? Concurentul direct este Fiat Panda 4x4. Nu stiu care este diferenta de pret. Parca Subaru Justy arata ceva mai bine atat la interior cat si la exterior. Stiu ca are un motor de 1.0 si 68CP care este foarte silentios si consuma foarte putin. De asemenea, taxele sunt mici pentru o asa capacitate cilindrica.


Răspuns: Subaru Justy
« Reply #1 on: February 24, 2010, 12:05:07 PM »
Chiar acum 2 zile am vazut un Subaru Justy si i-am pus repede un fluturas in geam. Mai rar vezi asa ceva.. asteptam..poate ne onoreaza cu prezenta

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Subaru Justy
« Reply #2 on: August 04, 2010, 13:38:29 PM »
Din pacate in putine locursi se vinde varianta de 96 cai cu AWD. Ar fi fost interesanta pentru cei de la munte.

Cat despre punte, asa au toate masinile suspensia spate cu bara de torsiune (parca asa se numea). Este cea mai ieftina. Cea independenta (sau multi link sau cum o mai numesc diferiti constructori) este scumpa si se monteaza doar pe masini din categoriile mai mari sau pe masini performante.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Subaru Justy
« Reply #3 on: November 10, 2011, 21:36:40 PM »
Am vazut ca afara apare Justy si facut dupa Suzuki Ignis... ???
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Subaru Justy
« Reply #4 on: November 11, 2011, 21:26:05 PM »
Exista si justy 4x4 doar ca nu se aduce la noi.Eu am mers cu unu doar ca era sub emblema daihatsu.Problema reala e ca ar fi nejustificat de scump si nu s-ar apropia nimeni de el.Plus ca pe spate are punte ca la camion.

gorady

  • 203
Răspuns: Subaru Justy
« Reply #5 on: February 10, 2012, 19:07:14 PM »
Buna rea masina te duce de ici colo.Este mai economica iar piesele chiar nu sunt scumpe,ca masina de oras este perfecta.
Glumele mele sunt ca mersul la pescuit: s-ar putea să nu prinzi nimic.