Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie.
Subaru club Romania

Poll

Voteaza pleacarea

inainte de pranz
4 (44.4%)
dupa pranz
5 (55.6%)

Total Members Voted: 9

Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #60 on: August 07, 2011, 00:17:23 AM »
OK, dar cine vine?
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #61 on: August 07, 2011, 01:13:45 AM »
1. cine vine cu alta masina va sta la sfarsitul coloanei si va parca la margine undeva. fara suparare, dar facem intalnire subaru-mitsu, nu intalnire intre prieteni cu toate masinile posibile.

2. 13 cade in weekend si multa lumea va fi plecata, inclusiv eu. propun un 12 (vineri).

De discutat: traseu, promotionale, promovare intalnire, alte propuneri si idei.

Despre locul intlnirii, hai sa ne vedem intr-o parcare undeva, propun junior si cine are timp de stat la bere stam si la bere, dar de obicei la bere ne luam cu alte subiecte si glume asa ca propun sa discutam intai subiectul principal si apoi glume, povesti si voie buna :D

Stefan

  • 620
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #62 on: August 07, 2011, 11:34:45 AM »
De aceea am si spus cine nu poate sa vina sa propuna o alta zi. Merge si pe 12, doar sa ne strangem. Ma uit de traseu, se cere sa avem ceva cu care sa facem un pic de publicitate. Ne vedem pe 12 , cei care confirma ca merg si vedem ce facem.
Stabilim si ceva buget (intre timp fac si un calcul pentru noi pentru cheltuilelile  comune)
Pentru mancare fiind destul de numerosi cred ca ar fi destul de greu de facut un "gratarel", mai dezbatem subiectul.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #63 on: August 07, 2011, 11:37:18 AM »
Si eu cred ca joi ar fi mai bine. Cine pleaca in week-end de obicei pleaca de vineri...
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Stefan

  • 620
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #64 on: August 07, 2011, 11:42:03 AM »
Pai in afara de noi(Catalin, Stefanii,Ionut, Mihai,Marcel) vad ca nu mai zice nimeni nimic. Ori asteapta sa cada de undeva toate ori nu prea sunt interesati.
« Last Edit: August 07, 2011, 11:59:09 AM by Stefan »

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #65 on: August 07, 2011, 12:02:43 PM »
@ foreste: mai mult decat la sfarsitul coloanei de masini, asa cum am spus mai sus nu am cum sa explic. Motivul: o sa mai facem filmulete, poze etc. si sincer nu cred ca ar da bine un Subaru intre 3 alte marci, apoi iar un subaru sau doua si iar alte marci de masini. Se stie ca suntem putini si daca bagam alte masini printre noi, chiar nu o sa se inteleaga mare lucru din poze. Putina ordine nu strica. La locul intalnirii e posibil sa vina si reprezentanti ai anumitor reviste/emisiuni care evident vor face si ei poze, vor filma sau vor lua interviuri.

In alta ordine de idei, se discuta programul si cu cei de la Mitsu care au o experienta mai mare in organizarea evenimentelor de acest gen si au si mai multe relatii si implicit surprize pentru noi toti.

In mare, traseul pana acolo il facem individual de celalalt grup, apoi vom avea o zi de petrecut impreuna si apoi intoarcerea pe care trebuie sa o discutam (este posibil sa facem o intoarcere comuna cu mitsu sau una cu grupul nostru sau pe cont propriu - fiecare masina in ce directie vrea).

Daca doreste cineva sa se implice si/sau are relatii prin media, motorsport, sport, alpinism sau orice alt domeniu, asteptam propuneri.

E nevoie de un sondaj pentru ziua in care sa ne intalnim sa discutam mai multe sau cadem de comun acord pentru joi/vineri?
« Last Edit: August 07, 2011, 17:17:35 PM by MihaiFlorescu »

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #66 on: August 07, 2011, 12:10:24 PM »
Din ce ved pe forumul lui mitsu, nu spun ca fac intalnire cu noi, doar intalnirea lor de toamna...
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #67 on: August 07, 2011, 12:12:17 PM »
Noi suntem surpriza pentru ei. Si va rog sa pastrati surpriza pana cand se va anunta oficial si la ei, sau pana cand dau nas in nas cu noi. :D  Noi nu am vrut sa pastram intalnirea cu mitsu un secret pentru a atrage mai multi participanti.

PS: Hai cu lista detaliata sa putem inchide si capitolul cazare:

1.Mihai Florescu - 1 adult
2.Stefan Cotarta
3.Dan Pavel
4.Gorady
5. Foreste
6.scuby ? inca sunt in tratative de concediu pentru data de 16
7. Ionut (amidamaru)
8. 2xGhe
9. ci1iz3n_x
10. Subi2.0XS
11.-12. Si Cealalta familie se baga,cu sau fara copil
13. stefanbv ?
14. MArcelutza
15. nic
« Last Edit: August 07, 2011, 12:15:21 PM by MihaiFlorescu »

celalalt

Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #68 on: August 07, 2011, 17:13:50 PM »
Subaru -Mitsu...fara alte masini.E simplu.Cat despre organizare,nu cred ca e asa o mare branza daca iese sau nu iese.Important e sa ne strangem un numar de oameni cu mintea la loc si sa dezvoltam idei si cine stie poate o revolutie ;D

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #69 on: August 07, 2011, 18:34:19 PM »
O sa vin si eu. si propun sa ne vedm vineri sa concretizam toate detaliile.

Joi nu pot.
Dan te rog help me cu banu ala ca il am de 1 luna deja.

Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #70 on: August 07, 2011, 19:23:42 PM »
Deci ne intilnim pe 12 la Junior la ora 1830 , ca eu sint mai dus cu pluta si n-am mai inteles nimic...
Sau pe 13 ?
Forester Diesel 2010

Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #71 on: August 08, 2011, 11:19:57 AM »
Eu am inteles ca pe ne vedem, Vineri pe 12 August. Am sa particip la intalnire.
Am rugamintea pentru cine a propus intalnirea sa mai trimita o ultima confirmare a DATEI, OREI si LOCULUI intalnirii pregatitoare .

Bafta,
 CC

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #72 on: August 08, 2011, 12:25:31 PM »
Ok, intrucat sunt mai multe propuneri pentru vineri, ramane pe vineri la 19 in parcarea junior.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #73 on: August 08, 2011, 15:31:52 PM »
@Foreste: Majoritatea propunerilor au fost pentru vineri, asa ca ramane vineri. Nu am decis eu, ci majoritatea.

Daca ai nelamuriri sau avem o problema putem sa discutam pe privat pentru a lamuri situatia.

Asteptam sa ne anunti daca poti pe 12.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #74 on: August 08, 2011, 17:41:24 PM »
Foreste, in aproape doi ani de zile nimeni nu a avut nici o problema cu intalnirile si deciziile care s-au luat de comun acord pana acum. Toti ne-am simtit bine la toate intalnirile si nu au existat discutii. Cei care nu se implica in discutii aleg sa nu o faca pentru ca mereu au fost de acord cu deciziile luate de majoritate si stiu ca oricum si orice ar fi, iese bine. Ma surprinde sa vad ca membrii vechi, care nu rateaza nici o intalnire, nu au nimic de obiectat, dar tu faci valuri.

Administratorii, ca ambasadori ai clubului organizeaza evenimente la care, in calitate de membru, esti liber sa participi sau nu. Daca doresti sa participi, va trebui sa te supui anumitor reguli impuse (atunci cand exista si sunt necesare). ACUM ESTE CAZUL. Nu am spus niciodata ca daca nu ai Subaru sau Mitsu nu ai voie pe forum sau cu noi, dar din motive lesne de inteles acestia sunt rugati sa nu fragmenteze coloana de masini... si asa mica.

Legat de mass media si suprizele pregatite, nu voi da o explicatie si nici detalii.

Cu privire la numaratoare, Subi2.0XS a inteles ca ne vedem pe 12 si a spus ca participa, deci suntem 3 pentru vineri, nu doar doi, asta ca sa nu zici ca sunt rau si nu te lamuresc cu privire la majoritate.

eu nu prea inteleg cum am putea tu si cu mine sa "avem o problema"! nu cred ca imi place ce zici si te rog sa nu fortezi nota mai mult.
- pentru tot flaming-ul din ultimele 3 mesaje (cred ca stii ce inseamna flaming) ai un avertisment.
Pentru cei care nu sunt familiarizati cu termenul flaming: EN: Flaming, also known as bashing, is hostile and insulting interaction  between Internet users. It is a message  posted to a public Internet discussion group, such as a forum, newsgroup or mailing list, with the intent of provoking an angry response (a "flame") or argument over a topic the poster often has no real interest in. - RO: Pe scurt, Flaming-ul se refera la mesajele provocatoare cu rol de a incita si agita spiritele fara a aduce un beneficiu discutiei.

Repet, oricine are o idee ce poate fi pusa in practica sau vrea sa ajute, nu spune nimeni nu.
 

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #75 on: August 08, 2011, 18:31:00 PM »
"- pentru tot flaming-ul din ultimele 3 mesaje (cred ca stii ce inseamna flaming) ai un avertisment."

alright gentlemen, have fun with this one. e cazul sa ma retrag de la aceasta actiune comuna.


Later edit:
"Administratorii, ca ambasadori ai clubului organizeaza evenimente ... "
realitatea este ca, din pacate, SubaruFanClub inca NU este un club, este doar un forum romanesc in care, la fel ca si in altele, daca nu iti place ceva si iti sustii ideile, esti flamer. Daca tot citezi din Wiki, aveai nitel mai jos: "Deliberate flaming, as opposed to flaming as a result of emotional discussions, is carried out by individuals known as flamers, who are specifically motivated to incite flaming. "

For your info, a fost o discutie emotionala si nu deliberata, eu asa o percep acum anyway. Dar graba ta de a "da" avertismente ma face sa ma retrag de la aceasta actiune.

Cu scuzele de rigoare pentru eventualele neplaceri provocate altora.
« Last Edit: August 09, 2011, 01:07:51 AM by Foreste »
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Rspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #76 on: August 08, 2011, 20:34:30 PM »
Cu riscul de a fii offtopic nu pot sa ma abtin
Ma uit si ma ''distreaza '' sa vad ca 1 mana de oameni care sunt pe forumul asta se aprind asa repede .
Nu o sa tin partea nimanui , doar spun si eu cateva :
-Forumul a fost creat de pasionati ai marcii ( care apropos , nu aveau Subaru atunci ! ) , si pentru asta trebuie respectati
-Fiind un forum Public , toate toate posturile si topicurile sa respecte Regulamentul . Din punctul meu de vedere Mihai si Dan au fost foarte indulgenti pana acum .
-Un program pt o intalnire nationala , nu locala , se poate discuta la intalnirile periodice - apoi se face un rezumat pe forum
-La intoarcerea de la intalnirile nationale sunt rare ocaziile in care se pleaca in coloana completa , nici macar la plecarea spre intalnire nu se prea fac , dar atunci cand exista o coloana , trebuie se respecta niste reguli , reguli stabilite de moderatori/administratori . Fiindca e coloana subaru , e normal ca acea coloana sa fie subaru , dar nimeni nu a interzis participarea si altor oameni posesori de alte marci . In cazul asta , mi se pare normal si de bun simt ca el sa nu se intercaleze in coloana respectiva . Eu am participat la multe intalniri si de foarte multe ori mi s-a intamplat sa am alta marca decat cea care organiza intalnirea si am stat cuminte la coada si nu m-a deranjat deloc asta .
-La fel , fiind un forum public , nu cred ca obliga cineva pe altcineva sa fie membru , sa participe activ sau nu la discutii / intalniri / etc. Fiecare o face ca vrea si e liber sa o faca , dar in limitele impuse de regulament .

Ati auzit de plimbarile sau chestiile facute instant fara planuiri prealabile ? Ati vazut cat de frumoase pot fi ? Chiar daca nu exista un plan prestabilit pentru perioada care va tine multi oameni pasionati la un loc , cu siguranta se pot face ad-hoc .
Calmati-va baieti , sunt destule alte motive de suparare si frustrare .

Am vazut ca intreba cineva pe aici ca pe mitsu nu s-a spus nimic de intalnire comuna . Da , asa e , a spus si Mihai , voi sunteti una din surprizele pentru mitsu ;) . Sunt foarte multi participanti la intalnire care nu stiu ca e intalnire comuna . Dar stati calmi , si voi veti avea parte de surprize , chiar placute . Dar de aia sunt surprize si se vor afla la fata locului .
O alta surpriza - voi veni si eu vineri la intalnire ;)

Inca o data . scuze pentru postul lung si poate offtopic . Si nu mi-o luati in nume de rau ceea ce am spus mai sus .
Cu stima

Cristi
« Last Edit: August 08, 2011, 20:37:12 PM by cristibna »
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

type_ra_555

Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #77 on: August 08, 2011, 21:06:55 PM »
ce copii batrini sunteti  :D :D :D :D :D :D :D. nu inteleg ce e asta cu mersul in coloana. adica daca unu merge ca nebunul .......... sau daca unul merge prea incet, sau daca unul vrea off road, sau daca unul............ sunt multe sau.

p.s. daca eram moderator aici dadeam o pastila de calmare (extraveral ceva) ;D ;D ;D

Stefan

  • 620
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #78 on: August 08, 2011, 21:41:45 PM »
Nu este cazul sa devenim "acizi" intre noi, sunt altii care ar merita un pic de acid in ochi si o lectie pe care o putem da. Putem fi un exemplu pentru ceilalti.
Ne vedem cand ne intalnim si stabilim un plan de bataie cu strategia aferenta,  dezbatem idei si le punem in aplicare astfel incat sa ne simtim bine sa legam prietenii si sa fie bine.
 Spor.
« Last Edit: August 08, 2011, 22:04:49 PM by Stefan »

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Intalnire pe Transalpina cu mitsu.ro - 16-18 Septembrie. Inscrieri
« Reply #79 on: August 08, 2011, 21:48:08 PM »
@ cristibna : Ai dreptate! Sunt niste reguli ce trebuiesc respectate!
Nu am stiut ca noi o sa fim surpriza... de aceea am intrebat, ca nu intelegeam de ce pe mitsu.ro este prezentat ca intalnirea de tomna... Oricum sa vedem cine o sa fie Andeea Marin !  :D
@ type_ra_555 : In general se aduna lumea intro locatie si de acolo se pleaca in coloana spre destinatie. Daca unul vrea sa mearga ca nebunu este treaba lui, dar la ultima excursie s-a mers in coloana organizata, chiar daca era STI sau Impreza diesel!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX