Polish parbriz - da sau nu?
Subaru club Romania

Polish parbriz - da sau nu?

MihaiFlorescu

  • *
  • 13898
  • Life is too short to drive a boring car!
Polish parbriz - da sau nu?
« on: September 19, 2011, 20:20:37 PM »
Si-a dus cineva masina pentru un polish de parbriz? Ma bate gandul la asa ceva dar am auzit ca se creaza un efect ciudat ca de lupa si nici nu e de durata, varianta cea mai buna fiind inlocuirea parbrizului cu totul.

Ce parere aveti?

Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #1 on: September 19, 2011, 21:27:45 PM »
Si eu vreau ca e varza :( bucurestiu masii...

celalalt

Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #2 on: September 19, 2011, 23:46:18 PM »
CASCO pietre parbriz nou..Tine tot atat dar macar e nou

Rspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #3 on: September 20, 2011, 11:02:38 AM »
Schimba-l.
Vei fi uimit ce ieftin il poti gasi.
Daca vrei, varul meu cu asta se ocupa. Si are sediu si in Bucuresti.
Da-mi pm daca esti interesat..sa nu facem reclama :)
Subaru Impreza WRX 2001

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #4 on: November 30, 2011, 00:06:38 AM »
de ce sa nu faci reclama?
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #5 on: September 07, 2013, 22:34:24 PM »
Apropo de polish : stiu pe cineva care mestereste faruri . Le face ca noi si le da cu nus'ce solutie sa nu se ingalbeneasca.

Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #6 on: September 07, 2013, 22:34:41 PM »
O merge si la parbriz ?

soho

  • 246
Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #7 on: April 25, 2014, 10:47:07 AM »
In ceea ce priveste Polish pu sticla !? Ce pareri sunt, ce sfaturi utile vehiculeaza , eu am un geam lateral zgiriat  pe legacy,,, si nu prea gasesc nici sal schimb . Gasisem undeva o solutie care "cica " indeparteaza zgirieturile ,,,

Pareri
Impresii
Ms

celalalt

Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #8 on: April 25, 2014, 11:24:05 AM »
Daca te referi la zgarieturile produse de patinele care chideaza geamul,nu prea ai cum sa le scoti.Alea sunt cam adanci.Dar daca reusesti ceva spune ne si noua.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13898
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #9 on: April 25, 2014, 11:32:36 AM »
Solutiile de geam din benzinarii sau supermarket nu fac nimic. Am incercat eu pe niste faruri acum ceva timp si degeaba.

Pentru a curata uun geam ai nevoie de un clay bar care sa adune toate impuritatile, si apoi de solutii profesionale si o masina de polishat cu bureti speciali, si apasare medie spre puternica pe geam.

Uite niste sfaturi de la unul din cei mai buni din industrie

Răspuns: Polish parbriz - da sau nu?
« Reply #10 on: April 25, 2014, 12:18:03 PM »
Pentru farurile din generatiile mai noi, care's de plastic, se foloseste smirgheluirea cu granulatii de 1500,2000 si 3000, apoi se aplica polish cu orbitala si se aduc in stare aproape noua, oricum incomparabil mai buna decat cea initiala

Pentru parbriz e un pic mai delicat. Se incepe cu o curatare (de obicei cu alcool izopropilic), apoi cu un burete de sarma f fin sau chiar cu o lama, apoi decontaminare cu argila si la sf polish. O aplicare incorecta insa poate crea local efectul de lupa, care poate fi mai deranjat decat zgarieturile initiale

Mi'e greu sa cred ca un centru de parbrize nu poate aduce nici la comanda geam lateral ptr Legacy. Incearca si pe dez.ro, pune o cerere, poate ai noroc