Sfat cumparare Forester second hand
Subaru club Romania

Sfat cumparare Forester second hand

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #160 on: March 01, 2013, 09:02:20 AM »
mai bine in Jamaica  :D :D :D
Jamaica sux man!Bora Bora is the way! ;D


LE sau poate stii tu ceva cu Jamaica aia.........
« Last Edit: March 01, 2013, 09:03:58 AM by Dragosh10 »

KET

  • 3921
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #161 on: March 01, 2013, 09:03:12 AM »
Daaaaa, sau in Tailanda...  ::)

Popescus

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #162 on: March 01, 2013, 09:04:07 AM »
Hhaha fix cand ma pregateam sa pun poza cu interiorul ai pus tu una fix cu agregatul:D
Deci e cu bunton!:))
S-ar putea sa ajung in Bv in weekend chiar ma gandeam sa fac un drum deci PM me cu nr de telefon si te-oi suna :P

Bii-ati dormit bine? In thai e periculos,aia umbla cu cioara vopsita,nu stii daca e baiat sau fetita,stati potoliti :)) Jamaica zic si eu!

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #163 on: March 01, 2013, 09:06:28 AM »
Hhaha fix cand ma pregateam sa pun poza cu interiorul ai pus tu una fix cu agregatul:D
Deci e cu bunton!:))
S-ar putea sa ajung in Bv in weekend chiar ma gandeam sa fac un drum deci PM me cu nr de telefon si te-oi suna :P

Bii-ati dormit bine? In thai e periculos,aia umbla cu cioara vopsita,nu stii daca e baiat sau fetita,stati potoliti :)) Jamaica zic si eu!
E chiar poza din anuntul care l-ai postat.Poza cu masina ta!

KET

  • 3921
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #164 on: March 01, 2013, 09:08:06 AM »
Bii-ati dormit bine? In thai e periculos,aia umbla cu cioara vopsita,nu stii daca e baiat sau fetita,stati potoliti :)) Jamaica zic si eu!

Am fost eu acolo. Exista o metoda sigura de a verifica...  ;)

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #165 on: March 01, 2013, 09:12:10 AM »
 :D :D :D :D :D :D :D :D
Sa vezi cand o intra Mihai ce warn-uri de offtopic ne luam!   :D :D :D :D
Sfat achizitie Forester SG>>>haide in Jamaica, Bora Bora sau Thailanda!  :D :D :D :D

KET

  • 3921
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #166 on: March 01, 2013, 09:14:23 AM »
De ce off-topic? Noi vorbeam despre locuri in care Popescus sa-si probeze masina...

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #167 on: March 01, 2013, 09:16:57 AM »
De ce off-topic? Noi vorbeam despre locuri in care Popescus sa-si probeze masina...
True man, true! (a se citi cu accent Jamaican)  :D :D

Popescus

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #168 on: March 01, 2013, 09:17:23 AM »
De acord,plus ca daca initiatorul nu considera ca i se polueaza topicul nu se aplica legea lu` off topic:))
Si da,poate vreau sa probez masina acolo!:)))

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #169 on: March 01, 2013, 09:24:33 AM »
De acord,plus ca daca initiatorul nu considera ca i se polueaza topicul nu se aplica legea lu` off topic:))
Si da,poate vreau sa probez masina acolo!:)))
No, pai atunci, eu propun sa mergem cu tine.Poate nu o testezi bine....trebuie sa fim acolo sa ne asiguram ca procedezi corect in teste! ;D ;D ;D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #170 on: March 01, 2013, 12:49:32 PM »
[..]Ce recomandati pentru distributie,pe ce marca sa merg?[...]

De top ca si calitate/rezistenta/abuz ar fi Cosworth care ofera si o curea de kevlar. (vezi ca avea o oferta buna userul STI de pe forum ;))
Urmatoarea, de foarte buna calitate si rezistenta ar fi Gates.
De carpeala ar fi contitech. Insa am inteles ca durata de viata ar fi mai mica si se recomanda schimbarea la jumatate din perioada normala (adica pe la maxim 4 ani).

Popescus

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #171 on: March 01, 2013, 16:18:49 PM »
Abia am ajuns cu masina acasa,am un zambet tamp pe toata fata ;D :D
Am fost la spalatorie cu ea si am vazut defectele estetice care nu sunt putine dar nici nu vroiam o masina imaculata,in pricipiu elementele de plastic au zgaraieturi nimic ce nu se poate retusa.
Amortizoarele in schimb trebuiesc inlocuite,unu pentru ca pe spate sta mai jos si doi pentru ca topaie destul de tare pe denivelari comparat cu sg din 2004 cu care am mai mers asta chiar topaie bine,ma gandesc sa fie de la sls spate oricum nu reprezinta o problema.
Nici un defect pana acum,cutia schimba foarte bine,accelereaza ca disperata am incins-o bine de tot si nu miroase suspect nu am avut cresteri de temperatura pe fluide sau lipsuri de presiuni transmisie/motor cred ca am nimerit o masina buna.

Un site despre curelele astea din kevlar aveti rapid sau il intreb pe maestrul Goagal?

Numai bine!

L.E-cunoasteti vreun vopsitor care face retusuri bune?
L.E 2- Nu ma mai satur de ea,merg numai cu geamul deschis sa-l aud pe boxer cum canta,cred ca-i pun exhaust cut-out(am mai avut pe un motor boxer si merita toti banii)
« Last Edit: March 01, 2013, 18:35:46 PM by Popescus »

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #172 on: March 01, 2013, 18:37:01 PM »
Sa o stapanesti... cu zambetul pe fata!!!  ;D Multi km fara probleme! Acum trebuie sa deschizi un topic de prezentare...  ;)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Stefan

  • 620
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #173 on: March 01, 2013, 20:40:28 PM »
Bv, ai facut o alegere buna, km fara probleme. Legat de vopsitor cunosc pe cineva prin Otopeni care mi-a remediat si mie o "busitura" si a facut treaba buna. Ok si ca pret.Aree si el un Subaru. Da-mi un semn dc vrei sa vbim cu el.

celalalt

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #174 on: March 01, 2013, 20:51:53 PM »
Dar nu Bv si a luat masina...ci Popescu....

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #175 on: March 01, 2013, 21:16:26 PM »
Si eu am crezut la fel , dupa am citit mai atent 😃
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #176 on: March 01, 2013, 21:20:55 PM »
Dar nu Bv si a luat masina...ci Popescu....
Esti blonda... ::) :D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #177 on: March 01, 2013, 21:26:11 PM »
Nu mah...tu nu esti fumat....hai sictir...

Popescus

Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #178 on: March 02, 2013, 01:16:52 AM »
Na ca am mai facut un drum de seara 150km,s-a dus dracu plinul de dimineata,mai are putin peste un sfert:))) desi jur ca am mers cu cruise control 80-120, prin oras am mai accelerat asa la podea pealocuri ;D

M-am vazut cu un nene vopsitor care e laudat prin Ploiesti,mi-a cerut 800 lei pentru vopsire: bara fata+spate si toate bandourile de pe usi plus praguri.E mult/putin?

Vreau sa particip la o intalnire de-a voastra sa ascult un 2.5 AT sau si MT la ralanti,asta al meu parca are un zgomot,ca de culbutori care bat in axe dar infundat totusi,o fi de la distributie,role ghidaj,intinzator samd.

Cred ca trebuie sa fac jurnal de bord ca deja am transformat topicul asta in altceva.
« Last Edit: March 02, 2013, 01:23:50 AM by Popescus »

dann

  • 160
Răspuns: Sfat achizitie Forester SG
« Reply #179 on: March 02, 2013, 11:43:03 AM »
La distributie si contitech si gates se schimba la 4 ani sau 65k km. Pe original la 105k km sau 5 ani. Cel putin asa am fost eu informat de cei de la piese. Asadar depinde de numarul de km facuti pe an.
Felicitari pentru achizitie, "sa o strici sanatos" :))