Forester 2.0 XT
Subaru club Romania

Forester 2.0 XT

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Forester 2.0 XT
« Reply #40 on: April 10, 2014, 18:21:55 PM »
Serban eu am desfacut acolo . Sunt 3 suruburi care sunt fixate bine si nu am optiune de reglaj. Deci eu cred ca e clar din cauza chederului care in romania deocamdata costa undeva spre 400 lei/buc :).
Cred ca asta e codul : 61158SA010 si pe state il gasim la pretul asta :
http://subaruonlineparts.com/oemparts/61158SA000

La pretul respectiv adaugi transport, vama, TVA si te apropii de pretul din Romania.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

sebyy

  • 171
Răspuns: Forester 2.0 XT
« Reply #41 on: September 22, 2014, 09:42:35 AM »
Legat de problema cu vajaitul pe la cheder , am ridicat geamul mai mult si acum nu mai vajaie. Problema e ca l-am ridicat prea mult si acum cand se inchide portiera geamul atinge in ghidajul de plastic. O sa incerc sa il dau mai jos un pic .
Legat de trapa, eu am dat geamul jos iar mecanismul culiseaza, cand pun geamul inapoi nu mai vrea. Idei ?

sebyy

  • 171
Răspuns: Forester 2.0 XT
« Reply #42 on: November 20, 2014, 12:20:21 PM »
Acum cateva luni vorbeam cu un prieten care ma intreba cu ce masina plec in concediu (aveam de facut o vacanta prin Europa). Discutia a fost ceva de genul:
Cu ce masina pleci?
Cu Subaru zic
Bai esti nebun, ai de facut atatea mii de kilometri iar masina are si ea 9 ani de acum.
Raspunsul meu a fost : bai, dupa ce schimb toate discurile si  placutele si ii fac o verificare eu ma bazez pe masina asta ca ma duce oriunde in lumea asta.
SI am bagat undeva in jurul a 8000km + in aceasta vacanta iar masina s-a comportat impecabil. Singura problema a fost ca m-a lasat bateria undeva in Germania, dar a fost greseala mea ca nu am schimbat-o de acasa, fiind o baterie de 5 ani.
O fi ea urata si patratzoasa pentru unii dar eu o iubesc :)