Intalnirea de 2 ani - Neamt (20-22 Ian)
Subaru club Romania

Poll

Voteaza locatia

Drobeta-Turnu Severin
1 (2.2%)
Sibiu
8 (17.8%)
Poiana Brasov
5 (11.1%)
Constanta/ litoral
12 (26.7%)
Piatra Neamt/ Cheile Bicazului
19 (42.2%)

Total Members Voted: 43

Voting closed: November 07, 2011, 08:42:33 AM

Intalnirea de 2 ani - Neamt (20-22 Ian)

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #100 on: November 06, 2011, 00:56:38 AM »
1. Mihai Florescu - o camera
2. Stefanbv - o camera
3. Ailalti-o camera
4. 2xFamily=1xcamera
5. Stefan C - 1 camera
6. Amidamaru 1 camera
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

celalalt

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #101 on: November 06, 2011, 01:34:44 AM »
8)...MA NU INTELEG DE CE SUNTEM ASA PUTINI ??..forumul are destui membri , c mama dracu fac astia de nu intra pe forum , e rusinos cat de putini suntem si parca tot aia!!!...Mihai trimite -le o somatie la toti macar sa si motiveze absenta , e chiar strigator cat de dezbinati sunt oamenii !!....nici nu ma mira k ne apropiem cu pasi mari de END OF THE SYSTEM...( cica ar incepe chiar de luni prabusirea)
pe bune.........

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #102 on: November 06, 2011, 09:34:14 AM »
8)...MA NU INTELEG DE CE SUNTEM ASA PUTINI ??..forumul are destui membri , c mama dracu fac astia de nu intra pe forum , e rusinos cat de putini suntem si parca tot aia!!!...Mihai trimite -le o somatie la toti macar sa si motiveze absenta , e chiar strigator cat de dezbinati sunt oamenii !!....nici nu ma mira k ne apropiem cu pasi mari de END OF THE SYSTEM...( cica ar incepe chiar de luni prabusirea)

Cate lucruri noi aflu pe aici....ce prabusire?

Relax...este o chestie foarte normala a lucrurilor si nu inteleg de ce te miri atat. Daca acesta-i primul forum pe are incerci sa fii activ te inteleg, eu personal am vazut astfel de situatii si in alte comunitati mult mai numeroare unde in final tot o mana de oameni se cunosteau / stangeau.

Totusi pentru a te ajuta sa intelegi misterul am sa-ti pun urmatoarea situatie: Ce se intampla daca incerci sa strangi 10 romani la un loc? Toti spun ca vin dar in final doar 2-3 apar. Asa suntem noi ca si popor de altfel.

Daca vrei sa facem un mic exercitiu rapid despre diferentele culturale as incepe cu sarbii ;)


« Last Edit: November 06, 2011, 18:09:55 PM by amidamaru »
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

Răspuns: Intalnirea aniversara de 2 ani - propuneri locatie si activitati
« Reply #103 on: November 06, 2011, 17:55:38 PM »

1. Mihai Florescu - o camera
2. Stefanbv - o camera
3. Ailalti-o camera
4. 2xFamily=1xcamera
5. Stefan C - 1 camera
6. Amidamaru 1 camera
7. Dan Pavel  - 1 camera

MihaiFlorescu

  • *
  • 13902
  • Life is too short to drive a boring car!
Moldova, tine-te ca venim...hmm.. 19 votanti pentru Piatra Neamt, deci ar trebui sa avem cel putin 15 camere in cazul cel mai nefericit, considerand ca cei care au votat alte zone nu isi vor schimba alegerea si tinand cont de faptul ca s-a votat pe alocuri in cuplu.

Curand detalii despre cazare. Dar un factor important este cunoasterea numarului de participanti. Haideti cu lista.

1. Mihai Florescu - o camera
2. Stefanbv - o camera
3. Ailalti-o camera
4. 2xFamily=1xcamera
5. Stefan C - 1 camera
6. Amidamaru 1 camera
7. Dan Pavel  - 1 camera


PS: Claudiu, am inteles ca plecati spre zona cu pricina... sa ne spui cat consumi ;D
« Last Edit: November 07, 2011, 12:09:10 PM by MihaiFlorescu »

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Dap, joi am plecat ! Si eu sunt curios cat o sa consume  si sper sa fie frig ca sa nu-mi bat joc de anvelope..
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

khnemu

  • 94
  • Eat, Sleep, SUBARU.
    • Servicii Training IT & Consultanta
1. Mihai Florescu - o camera
2. Stefanbv - o camera
3. Ailalti-o camera
4. 2xFamily=1xcamera
5. Stefan C - 1 camera
6. Amidamaru 1 camera
7. Dan Pavel  - 1 camera
8. Khnemu - 1 camera (cu inca un pat pt pustiulica al meu)
Multumesc si sa auzim de bine.
Khnemu
---------------------------------
Subaru - my first love

vvg

  • 108
1. Mihai Florescu - o camera
2. Stefanbv - o camera
3. Ailalti-o camera
4. 2xFamily=1xcamera
5. Stefan C - 1 camera
6. Amidamaru 1 camera
7. Dan Pavel  - 1 camera
8. Khnemu - 1 camera (cu inca un pat pt pustiulica al meu)
9. vvg - 1 camera

sabalsis72

  • 109
  • .. Lunatic si tot c spun e un pamflet.. :))
 :)...La Multi Ani Mihai Florescu si ceilalti Mihai k si mine de altfel.

Baga ma si p mine cu o camera dubla (familion , pat mare)...altfel cand n mai vdm pana atunci?? 8)

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
1. Mihai Florescu - o camera
2. Stefanbv - o camera
3. Ailalti-o camera
4. 2xFamily=1xcamera
5. Stefan C - 1 camera
6. Amidamaru 1 camera
7. Dan Pavel  - 1 camera
8. Khnemu - 1 camera (cu inca un pat pt pustiulica al meu)
9. vvg - 1 camera
10. sabalsis72 - 1 camera mare

Te-am bagat eu, Mihai petrece!! ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Azi mergem sa cautam cazarea! Ca si "puncte de interes" o sa ma ghidez dupa o parcare incapatoare si sigura, camere curate si spatioase, un loc unde sa mancam ca oamenii, gratar sanatos nu d-ala de la frigider, cazarea cat mai ieftina, etc. O sa fac poze si filmulete. Daca mai vreti sa caut ceva anume va rog sa-mi dati un tel sau un pm ceva.
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
cat ai consumat dus ?
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

MihaiFlorescu

  • *
  • 13902
  • Life is too short to drive a boring car!
Ne trebuie o locatie cu aproximativ 15 camere si o sala de mese. M-am tot uitat si eu pe net si gasesc decat vile mici si moteluri cu apartamente de 2, 3 sau chiar 4 camere.

Nu trebuie sa fie neaparat in Piatra. Poate fi si langa, sau in Bicaz.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13902
  • Life is too short to drive a boring car!
S-ar putea ca 2xGhe sa aiba mai mult succes la cautari directe (la fata locului). Nu sunt asa multe centre de cazare pe net si cele care sunt au putine camere. Iata ce am reusit sa gasesc in apropiere de localitatile mentionate in titlu (Piatra Neamt si Bicaz) cu minim 12 camere.


La 4km de Piatra Neamt pe drumul spre Bicaz:

Pensiunea Boema

Pensiunea Moldova

Pensiunea Troian

Pensiunea Alexia

Pensiunea Ianis

Am gasit ceva locuri de cazare bune si in Targu Neamt, dar este situat cam la 45km de Piatra Neamt si mult mai multi de Bicaz, asa ca as ramane la cele de mai sus.

LE: Claudiu cauta prin zona Targu Neamt si revine diseara cu detalii. Daca toata lumea este OK, putem sta si in zona respectiva. Initial am zis ca e cam departe de Piatra si Bicaz, dar vorba lui 2xGhe: "Avem masini."
« Last Edit: November 13, 2011, 12:03:34 PM by MihaiFlorescu »

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Sa o luam cu inceputul, am ajuns la mama soacra in Jud Neamt(Targu Neamt) masinutza a consumat ca un subaru :D nesatul 14%.. se putea si mai bine dar, a fost un mers la peste 4000 ture si masa totala a masinii a fost undeva pe la 2200kg, o va spun consumul  si la intoarcere.
 Am fost azi sa ma interesez de cazare am ffilmat si pozat ca nu prea am incredere in fotosopatele lor ;) , imi cer scuze pt. filmare , nu am stat sa editez , am lasat filmarea bruta ca si cum s-ar vedea prin ochii mei dupa 2 doze de extasy! Mama soacra are o functie beton p'aici prin Neamt si avem intrare cam peste tot plus reducere si alte facilitati;)
O sa avem intrare moca la rezervatia naturala de zimbri http://ro.wikipedia.org/wiki/Parcul_Natural_V%C3%A2n%C4%83tori-Neam%C8%9B, sunt si ursi pauni caprioare etc. , un fel de zoo dar pe o arie extinsa.
Am fost la mai multe pensiuni si hoteluri dar am lasat doar ce mi s-a parut 100% ok. Prima pensiune se numeste Eulor , este situata in Agapia Jud. Neamt undeva in salbaticie retrasa si foarte misto! Camerele sunt foarte ok , locul de luat masa este pt 140 de persoane si este impartit pe 2 etaje  il cunoastem pe proprietar si putem face un discount considerabil si sa ne simtim ca acasa ;) poate sa ne faca un porc/ o oaie la protap, foc de tabara , au sauna pt. 12 persoane , jos la subsol avem biliard si tenis de masa iar parcarea este super mare.
A 2-a pensiune se numeste Eden, este situata in Humulestii Noi Jud Neamt este la strada, are camere spatioase si curate parcare foarte mare cu mancarea staU cam prost( nu e de mancat la ei) dar toate pensiunile /hotelurile unde am fost sa ma interesez au gratare sanatoase! La fel avem intrare si aici si putem face un discount considerabil. A -3-a locatie se numeste Casa Arcasului(Hotel) Jud Neamt langa Cetatea Neamtului , cunoastem patron si aici dar avand in vedere ca este Hotel preturile sunt putin mai mari..decat la celelalte. Camerele sunt spatioase, curate si mobilier nou, parcare foarte mare. Mancarea este buna si recomandata ! Maine inainte sa plec mai merg la 2 locatii, hotel ozana  si inca una pe la statiunea Oglinzi. Mie unul cel mai mult imi place la Eulor, ca patronul e de varsta noastra se cunoaste cu mama soacra si rudele ei , are pile la primarie si drumul nu e inzapezit niciodata :D avem si atvuri, spatiu de joaca , cat cuprinde (camp) nu deranjam pe nimeni in jur cu muzica urlete motoare turate sau orice altceva pt ca e CAMP :D dar, un camp frumos :)) cu un iaz in care se poate pescui dupa ce ne imbatam  si mancam o pastrama . Prin imprejurimi avem casa lui Ion Creanga din Humulesti si manastiri fara numar pt. cei ce vor sa se roage pt un consum mai mic sau un ambreiaj mai rezistent .. etc, Cetatea Neamtuli , Monumentul etc... Toate locatiile sunt la 40 de Km de Piatra Neamt dar, drumul este frumos pana in Piatra cu serpentine largi si asfalt bun, eu unul l-am facut in 25-30 de minute cu un Touareg. Din pacate In Piatra Neamt nu prea avem relatii :D dar ramane la aprecierea voastra. Mai jos adaug filmuletul, sper sa nu ametiti;)



Preturi Eulor: undeva pe la 70 lei
Preturi Eden : undeva pe la 70 lei
Preturi Casa Arcasului Undeva pe la 100-110 lei
pe camera
« Last Edit: November 13, 2011, 22:59:22 PM by MihaiFlorescu »
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Super filmarea! M-a luat de cap!  :D Tre sa vedem cati suntem in final si care se potriveste cel mai bine... ;)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Merci pentru efort Claudiu! Prima locatie mi se pare super mai ales ca nu vom avea probleme cu sala de mese, cum a fost la Ranca. Pentru forestierieste excelent campul iar cei cu copiii sigur se vor bucura de curtea mare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13902
  • Life is too short to drive a boring car!
Multumim, Claudiu! Din ce ai pus, as nominaliza Eulor pentru finaliste.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
1. Mihai Florescu - o camera
2. Stefanbv - o camera
3. Ailalti-o camera
4. 2xFamily=1xcamera
5. Stefan C - 1 camera
6. Amidamaru 1 camera
7. Dan Pavel  - 1 camera
8. Khnemu - 1 camera (cu inca un pat pt pustiulica al meu)
9. vvg - 1 camera
10. sabalsis72 - 1 camera mare
11.Malakay - 1 camera
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Merci pentru efort Claudiu! Prima locatie mi se pare super mai ales ca nu vom avea probleme cu sala de mese, cum a fost la Ranca. Pentru forestierieste excelent campul iar cei cu copiii sigur se vor bucura de curtea mare.

+1
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.