Salut la toata lumea ! - legacy break
Subaru club Romania

Salut la toata lumea ! - legacy break

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #60 on: November 30, 2011, 21:16:32 PM »
Legacy + ore-munca + Risc asigurare + Alte considerente = Forester + Peace of mind
Asa e,  de aceea trebuie sa ma gandesc f.f.  bine inainte sa ma`  apuc de treaba asta ! Deocamdata` singurele motive care ma`  impiedica` sa` ma`  "abonez"  la un Forester sant financiare de o parte (am platit leasingul la Legacy 3 ani, mai am un an, si are putini km, merita`  sa` o tin la sfarsitul contractului)  ,  si faptul ca`  nu sant prea multumit de calitatea finisarilor interioare si optiunile standard incluse. De aceea varianta inaltarii Legaciului meu e la egalitate cu varianta cumpararii unui Forester.
si o sa fi ca restu 99% proprietarilor de forester .... :)
cateodata e mai placut sa iesi putin din tipar... 8)
Aici ori mi-as cumpara Forester, ori imi inalt Legacyul , nu pot sa ies din tipar, se gasesc de toate pe drumurile patriei.  Si oricum , nimanui nu ii pasa`  ce fac la masina`, nimeni nu pune pretz  pe asta  asa ca in Romania.
O spui de parca ar fi fr'una din VAG!
Oricum inca nu sunt asa multi aia cu Subaru in general, desi Forester e intr-adevar una dintre cele mai preferate in grupul proprietarilor.
nu ai idee ce este in america sau canada :D .... nu confunda cu romanica .. unde toti ghertoii au bemveu si mertan
Asa e, aici masina nu iti confera`  un statut social. Vezi pe aici o gramada`  de doctori, avocati sau patroni, oameni cu bani multi care  umbla`  cu Hyundai sau Kia, si amarasteni de muncitori la fabrica`  care au Mertzan , Mustang sau alte masini bengoase. Si daca`  mi-as lua Rolls Royce nu as reusi sa` ies in evidenta`,  cu atat mai putin cu un Forester sau un Legacy inaltat sau nu.  Oricum , orice optiune as alege , o fac pentru mine, nu pentru ghertoii din cartier.
Tot ce ma` intereseaza` pe mine e sa gasesc o varianta`  de inaltare  buna`,  dar si destul de ieftina` pentru ca in cazul in care ceva nu iese bine (inspectie tehnica`,  asigurare,  etc)  sa` o pot aduce la varianta initiala` fara`  consecinte prea nasoale.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #61 on: December 23, 2011, 21:22:02 PM »
Prima zapada`  (serioasa`)  de anul acesta !!!  Va`  invit pe toti la o bulgareala`  si la niste  drifturi !  :D



Ce zici,  Iulica` , te bagi ?  Sau de cand traiesti in tarile calde  ti-ai pierdut indemanarea ???   :P  ;D
« Last Edit: April 20, 2012, 06:05:57 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #62 on: December 23, 2011, 23:45:46 PM »
Tareeeeeee ;D

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #63 on: December 24, 2011, 00:27:20 AM »
Tareeeeeee ;D

Tareeeeee   mica`  din pacate,  doar 5 cm   s-au depus  :(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #64 on: December 24, 2011, 01:18:33 AM »
Si tu te laudai cu zapada, la noi a nins mai mult  :D

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #65 on: December 24, 2011, 03:13:15 AM »
Si tu te laudai cu zapada, la noi a nins mai mult  :D
La noi e doar inceputul  !!!!!   Sa`  vezi ce o sa` mai laud cand ma`  joc cu Suby  in zapada de 2 metri in curand  !!   :P
« Last Edit: December 24, 2011, 03:26:48 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

draculasti

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #66 on: December 24, 2011, 08:11:45 AM »
Hmmmmm ce sa mai zic  ??? ???, superb!...iar cu indemanarea ....,e ca mersu' pe bicicleta ;) :D ;D ;D ;D ;D ;D,

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #67 on: December 24, 2011, 15:57:58 PM »
Hmmmmm ce sa mai zic  ??? ???, superb!...iar cu indemanarea ....,e ca mersu' pe bicicleta ;) :D ;D ;D ;D ;D ;D,
Bla Bla Bla ....................... fapte nu vorbe !!  :P  Sa` te vad, dupa` X  ani de piscine, soare si Corone  !  Sant convins ca`  esti ca pisica pe sticla` !!   ;D  :D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #68 on: December 26, 2011, 05:32:22 AM »
Inca`  cativa cm.  de zapada` !!  No  , Iulica`, te mai astept mult ??   ???  Vii o data` ??   8)  ;D
« Last Edit: April 20, 2012, 06:06:41 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #69 on: December 26, 2011, 09:51:22 AM »
Cat de frumos.
La noi cred ca vine zapada la vara.

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #70 on: December 26, 2011, 10:22:52 AM »
Hai la munte!  ;)

draculasti

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #71 on: December 26, 2011, 10:42:13 AM »
Ba Adi ,no ce sa mai zic ,ca tocmai am tras un chef tare de Craciun la piscina ,"hawaian style"..erau vreo' 29+ grade seara... ;) :D ;D,apai nu cred ca vin ca-i bine la caldura :D ;D

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #72 on: December 26, 2011, 23:25:55 PM »
Bla Bla Bla  ....................... ti-am zis eu , ti-ai pierdut abilitatile, ai gasit motiv ca sa` nu vii ! Ce craciun e ala "Hawaiian style" ? Te dezici de originea ta romaneasca` ??  Sau iti era frica` ca`  o sa` fi ca Bamby pe gheatza` ??   ;D  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

draculasti

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #73 on: December 26, 2011, 23:35:40 PM »
...."hawaiian  style",ca era cald ;)  ;) :D si aveam camasi "inflorate" pe noi..,ca in rest a fost aproape ca acasa

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #74 on: December 27, 2011, 00:08:42 AM »
Ati avut si zapada`, palinca`  , porcusor cu paie-n gura`sau zapada` ?? Ti-am zis sa` vii incoace ca` am eu de toate si dau la toata` lumea !   :P  :P  ;D  :D  Daca` nu ai venit , te astept maine la niste drifturi , ca` palinca s-a terminat   :( ! S-au anuntat  10-15  cm. de zapada`  . UUUuuurrrrrrraaaaaaaaaaaa   !!!!!!!!  :D  :D
« Last Edit: December 27, 2011, 01:45:08 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #75 on: January 03, 2012, 00:39:28 AM »
Peisaje cu si fara` Subaru, de undeva de la 100 km. N.E. de Montreal, pe malul unui lac inghetat (in perioada aceasta)







« Last Edit: April 20, 2012, 06:11:55 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #76 on: January 03, 2012, 00:55:39 AM »
Frumos! Un an nou minunat!  ;)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #77 on: January 03, 2012, 01:04:03 AM »
Multumesc !  Si tie (si voua`)   va`  doresc la fel !! Imediat mai atasez o stiva`  de poze de pe unde am umblat !
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #78 on: January 03, 2012, 01:52:36 AM »
« Last Edit: January 03, 2012, 02:07:01 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Salut la toata lumea ! - legacy break
« Reply #79 on: January 03, 2012, 09:25:33 AM »
Misto! Dar vezi ca pe imageshack ai o optiune de redimensionare a pozelor atunci cand le urci. E chiar deasupra butonului upload.