Subaru Forester 2.0 XT 2004 AT
Subaru club Romania

Subaru Forester 2.0 XT 2004 AT

lniculescu

  • 40
  • Once Subaru always Subaru :)
Răspuns: Subaru Forester 2.0 XT 2004 AT
« Reply #60 on: February 16, 2016, 13:18:59 PM »
E clar ca trebuie sa incerc si in alta parte, temerea mea e "cum stiu ca s-a rezolvat"... pentru ca in jurul Bucurestiului nu am unde sa reproduc acel traseu, iar daca mai plec o data la greci si face din nou acelasi zgomot...cine-i insurat stie ce ma asteapta :))

In alta ordine de idei, extensie de oglinzi (sau cum s-or numi oglinzile laterale ce-ti permit sa vezi pe langa peridoc/rulota) pentru Forestier a folosit cineva? Se gasesc universale sau pe model de masina? Ca am si eu nevoie la a mea...
Buna! Extensiile de oglinzi sunt universale (sau erau pe vremea cind aveam si eu rulota). Era o problema sa le atasez la Forester pentru ca aveam oglinda exterioara cit televizoru'. Setul meu avea niste cauciucuri/elastice care permiteau prinderea doar la prima clema. La cea mai aproapiata de usa foloseam o sirma ca sa tin bratele apropiate.
Tineau cam 50-60km la viteza mica si fara gropi. Apoi trageam pe dreapta si le aranjam din nou. ;D
Acum am vazut ca exista de dimensiuni diferite, in functie de oglinda masinii tale.
Subaru WRX 2016 2.0L 268 BHP CVT
Subaru Outback 2013 2.5L 168 BHP CVT

Răspuns: Subaru Forester 2.0 XT 2004 AT
« Reply #61 on: February 17, 2016, 11:24:58 AM »
Am gasit la autolux, au doua modele si l-am comandat pe cel de 50 RON/buc, pare mai solid :)
Revin cu detalii dupa ce le primesc.

Re: Subaru Forester 2.0 XT 2004 AT
« Reply #62 on: June 09, 2017, 13:29:24 PM »
Sa te bucuri de masina in continuare. Totusi nu am vazut poze deloc cu ea. Am trecut prin toate paginile tale.