Asa DA!
Subaru club Romania

Asa DA!

KET

  • 3921
Asa DA!
« on: June 15, 2013, 23:19:12 PM »
M-am gândit sa facem un thred in care sa scriem si de bine, sa nu ne plângem in continuu de guvern, prețul benzinei, cât de dobitoci sunt vecinii care îți ating mașina când parcheaza, samd... Se fac si multe lucruri bune in tara asta.
Azi, pe Aurel Vlaicu, in Constanța, la o trecere de pietoni (nesemaforizata) am oprit pentru ca traversa un bătrân si in urma lui un pisoi de o luna, maxim. După ce a trecut pe celălalt sens s-a speriat de un claxon si a dat sa se întoarcă. A ramas blocat pe trecere cu masini trecand in ambele sensuri. Eram pe ultima banda si mă pusesem in mișcare, si deși am încercat, nu am mai avut cum sa opresc si sa-l ajut sa plece de pe trecere. Dar am văzut in oglinda cum a oprit un motociclist si l-a dus pe trotuar. Pe mine m-a impresionat. Fiica-mea a zis "foarte frumos din partea lui!". Si asa e!

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Asa DA!
« Reply #1 on: June 15, 2013, 23:20:28 PM »
Asa da! :)

Răspuns: Asa DA!
« Reply #2 on: June 16, 2013, 22:37:25 PM »
Tot respectul pentru astfel de initiative si astfel de gesturi!

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Asa DA!
« Reply #3 on: June 16, 2013, 23:28:32 PM »
Pe mine tipu asta ma impresionat la culme !!! exemplu de asa da...
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Răspuns: Asa DA!
« Reply #4 on: June 16, 2013, 23:37:46 PM »
Da bravo lui.
Un om cu suflet mare

Răspuns: Asa DA!
« Reply #5 on: June 17, 2013, 00:02:07 AM »
like, man am vazut si eu azi ceva similar la obor...protagonistul era un porumbel...frumos...

Răspuns: Asa DA!
« Reply #6 on: June 17, 2013, 12:27:46 PM »
Pai atunci ma laud si eu!
Eu si colegul de munca suntem amatori de impins masini vechi, specializati pe Dacii  ;D .....Am impins de nenumarate ori masini blocate pe mijlocul drumului.Am ajutat oamenii sa isi mute masinile undeva pe lateral incat sa nu mai blocheze drumul, in timp ce primeam claxoane si "carnica" in frigider.
Am adoptat aceasta trasatura dupa ce am patit-o si eu!
Acu vreo cativa ani m-a lasat alternatorul exact in mijlocul intersectiei Toamnei cu Zizin(Brasov).Era iarna si o fleoscaiala pe jos de pomina.Am invatat injuraturi noi in ziua aia!M-am dat jos sa imping masina dar bineinteles ca alunecam si nu aveam atata forta sa imping masina singur.Un S55 AMG opreste pe "diagonala" blocand intersectia, se da jos un domn la "4 ace" si ma ajuta sa imping masina pe lateral.De atunci am zis ca daca pot sa ajut o fac!Cei care au avut masini mai vechi, in special Dacia, sigur stiu ce inseamna sa iti moara motorul in mijlocul intersectiei.Probabil ca domnul cu S55-ul a fost si el in pozitia mea.Nu ma asteptam sa ma ajute asa o persoana!
« Last Edit: June 17, 2013, 12:29:23 PM by Dragosh10 »

KET

  • 3921
Răspuns: Asa DA!
« Reply #7 on: October 10, 2013, 21:58:54 PM »
Nu s-a mai scris de mult pe aici.
Am fost in seara asta sa joc squash cu un prieten la West Side in Maritimo Mall. Dupa ce am jucat am stat la masa si am băut ceva. Când am ajuns acasă am primit un telefon de la fetele de acolo. Găsisera un telefon. Intr-adevăr, era al prietenului meu, si el nici nu-si daduse seama ca l-a uitat.
Eu zic ca e de apreciat, mai ales ca fetele alea câștiga cam minimul pe economie, asa ca banii pe care i-ar fi luat pe telefon, ar fi fost bine veniți...

celalalt

Răspuns: Asa DA!
« Reply #8 on: October 11, 2013, 00:07:51 AM »
Sarna...Si le ai retinut numarul de telefon? ;D

KET

  • 3921
Răspuns: Asa DA!
« Reply #9 on: October 11, 2013, 00:27:10 AM »
Daaaaa... Te bagi la un squash la CT? :)

celalalt

Răspuns: Asa DA!
« Reply #10 on: October 11, 2013, 08:20:01 AM »
Ma bag...uarevar zeat iz...

KET

  • 3921
Răspuns: Asa DA!
« Reply #11 on: March 30, 2015, 15:41:13 PM »
Hai sa mai scriem si de bine, dupa mult timp.
Ieri, cand am intrat intr-o intersectie in care aveam prioritate, l-am claxonat pe unul cu o Alfa 147 care mi s-a parut ca forta intrarea. Dupa ce am trecut, am bagat piciorul in STi, am avut un backfire puternic si mi-am continuat drumul. Am oprit prin apropiere intr-o parcare intortocheata, si omul cu Alfa a venit dupa mine si a scos un numar de inmatriculare CT 29 KET. Foarte frumos din partea lui, avand in vedere ca eu il si claxonasem. Numarul mi-a sarit cand a dat backfire-ul pentru ca nu fusese lipit bine. Omul e de asa da...

Re: Asa DA!
« Reply #12 on: June 10, 2018, 18:11:42 PM »
De prin lume adunate... ASA DA !! unei reprezentante ce a considerat util a prezenta macar o farama din istoria marcii (fara boxer si fara AWD).
PS. Masina este originala 100%, functionala, fara restaurare. Dar asta e vina proprietarului... ;)





...sper sa se distinga ceva din poze, internetul se comporta ca-n faza terminala, uhhh!

JAD

  • 133
  • Ex. Forester 2.5XT
Re: Asa DA!
« Reply #13 on: June 10, 2018, 19:44:38 PM »
Prin primavara cand plimbam catelul cu sotia prin parc gasesc in iarba la cativa cm de alee un telefon Samsung de vreo 1500 lei.
Am preferat sa-l tin sa vad daca suna cineva decat sa-l dau pe mana gardienilor ca nu par de incredere.
Dupa 30-40 min suna proprietareasa, ne intalnim sa i-l inapoiem iar drept multumire a spus un mersi din oficiu de parca i se cuvenea, fara sa vad un gram de apreciere pentru gest.
Asa NU !
« Last Edit: June 10, 2018, 19:45:53 PM by JAD »