Impreza 2010 - bluetooth option
Subaru club Romania

Impreza 2010 - bluetooth option

Impreza 2010 - bluetooth option
« on: June 25, 2013, 11:25:43 AM »
Ura,

Zilele trecute am incercat sa-mi leg telefonul personal, un strabunic al smartphone-urilor, Galaxy I9000, la optiunea bluetooth a masinii si rezultatul a fost un mega FUCK OFF. Inca nu stiu sigur cine mi-o trage dar nu am avut succes indiferent ce i-am facut.

In trecut am reusit cu un Nokia, nu mai stiu ce model dar avea sigur Symbian pe el.

Se pare ca modelele noi de telefoane vin cu Bluetooth version 3+ iar balaria asta de car kit este version 2. Cel putin asa banuiesc pentru ca altfel nu vad de ce nu se vad intre ele.

Dupa aceasta scurta povestioara in cazul in care exista cineva care a avut mult mai mult timp si rabdare ca mine sa lege un smartphone pe un Impreza 2010+ bluetooth car kit si a si reusit poate ne descrie un pic procesul miraculos.

Multumesc!!!
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

Răspuns: Impreza 2010 - bluetooth option
« Reply #1 on: June 25, 2013, 12:31:29 PM »
Salut

Eu am un Blackberry mai vechi care s-a conectat din prima. Practic, la sistemul bluetooth onboard al masinii ai doar 2 comenzi la bluetooth, pair si unpair. Poate nu ai dat unpair la fostul telefon. Sau poate ar trebui sa faci un update de firmware sau sistem de operare la telefonul pe care incerci sa-l conectezi.
« Last Edit: June 25, 2013, 20:35:32 PM by IMPY XV »

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Impreza 2010 - bluetooth option
« Reply #2 on: June 26, 2013, 02:34:03 AM »
Nu te lasa NSA...  ::) parerea mea!  ;D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX