Subaru Legacy 2.0D, 2010
Subaru club Romania

Subaru Legacy 2.0D, 2010

Subaru Legacy 2.0D, 2010
« on: November 15, 2013, 19:16:01 PM »
Salutare tuturor,

Sunt fericitul posesor al unui Legacy Sport 2.0D - negru, 150Cp, model 2010, de vreo 2 zile, proaspat adus (de mine bineinteles - m-am saturat de samsari la cat am cautat), 70.000 km. O masina superba - prima impresie.
Ca dotari : navigatie + camera pt. parcare, keyless acces, buton start/stop, jenti de 18``, piele, restul sunt dotarile uzuale.
Ca si consum pot sa spun ca a luat cam asa:
- autostrada Germania-Austria-Ungaria, viteza 145 pe bord (cruise control), 137 indica gps-ul separat - 6%
- Arad-Bucuresti (mi-e rusine sa spun viteza - stiti cum se merge) - 6.2%
- De cand am ajuns in Bucuresti  - cam 9 - 9.2 %

Am nevoie de cartile masinii (manualul de utilizare, etc.) in lb romana sau engleza daca le are cineva sau vre-un link, caci cele pe care le am sunt in germana si cred ca mi-ar tb vreun an sa le traduc  :o.
De asemenea daca ma poate indruma cineva pentru harta romaniei pentru navigatie (am tot ceea ce inseamna europa de vest pana la granita austria-ungaria, din ungaria sunt pe camp).

O sa incerc sa ajung si la intalniri daca imi spuneti cand au loc si unde.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Subaru Legacy 2.0D, 2010
« Reply #1 on: November 15, 2013, 19:33:47 PM »
Bun venit! Asteptam poze si de ce nu, sa o vedem pe viu.

Pentru intalniri vezi rubrica Intalnirile membrilor. Te poti abona de acolo, astfel incat atunci cand apare un subiect nou, adica si o intalnire noua, sa fii anuntat pe email.