Subaru Legacy - conceptul
Subaru club Romania

Subaru Legacy - conceptul

MihaiFlorescu

  • *
  • 13898
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Subaru Legacy - conceptul
« Reply #60 on: March 15, 2018, 13:43:14 PM »
Daca vrei se poate. Dacia face cateva mii de masini pe an, nu?

In SUA avand fabrica locala au preturi semnificativ mai mici ca suma si cand te uiti ca moneda este USD, nu EUR, ajungi sa vezi ca pretul unui Subaru acolo este chiar de rizoriu data viind si puterea de cumparare.

Dar, Subaru poate ramane in Europa un model exclusivist sau de nista pentru a putea justifica preturile ceva mai mari datorate importurilor, taxelor etc.
Pana la urma asta a si atras atentia unor cumparatori, exclusivitatea.
« Last Edit: March 15, 2018, 13:44:05 PM by MihaiFlorescu »

Subaru Legacy - conceptul
« Reply #61 on: March 15, 2018, 16:45:41 PM »
..............................................................................................
1. Eu unul nu stiu care-i imaginea si identitatea brandului Subaru in America de Nord.
..............................................................................................
Poate cineva de pe-acolo ne poate lamuri mai bine. Adi ???

2.  ...
Pur si simplu, nu se potriveste cu stilul japonez de a face afaceri.
...

1.   Peste 90%  din imaginea  marcii in America  de N.   este legata de siguranta,  4X4  performant,  fiabilitate  si de faptul ca este o masina  bine conceputa pentru  clima si conditiile de trafic de aici   (temperaturi f. scazute pentru lungi perioade de timp,  zapada , gheata  si polei,  etc.).   Publicul lor  tinta  sant  oamenii peste 40 de ani care nu au chef sa dea la lopata  cand pica 20-30  cm  de zapada  sau  cand  timp de 3-4 saptamani  sant   -45 Gr.C.  de mor pana si marmotele in barlogul lor, d'arami-te   bateriile  sub capota !   Aici niciodata  sportivitatea  oferita de STI, WRX sau BRZ  nu au fost o emblema a marcii.  Probabil ca sub  5%  din clientela au mers pe ideea aceasta  cand  au ales Subaru.   Multa lume  m-a  intrebat   cand mi-am luat primul Subaru  de ce mi-am luat aceasta masina  ptr ca asta e o marca  ptr.  batrani !! 
2.   I agree.
« Last Edit: March 15, 2018, 17:02:16 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !