Subaru club Romania

Iesire scurta la padure/offroad

Re: Iesire scurta la padure/offroad
« Reply #180 on: November 04, 2018, 22:31:04 PM »
Dupa se vede in poze in unele locuri a atins in timp ce SG-ul nu......in schimb SG -ul atingea cu scutul.....
Acest lucru se poate corecta foarte usor cu abordarea altei "linii".....si/sau anvelope cu "balon" mai mare.Nu am fost eu la volanul XV-ului dar eu nu am vazut nici un moment in care sa se "chinuie".
Poate o sa intre Dan sa ne zica mai multe.Eu nu am experienta cu XV-ul prea multa......

ps SG echipat cu AT-uri(yokohama geolandar G015)
     XV echipat cu anvelope de strada (yokohama geolandar g95)
« Last Edit: November 04, 2018, 22:33:55 PM by Dragosh10 »

« Reply #181 on: November 05, 2018, 07:58:52 AM »
Da, m-as fi mirat sa nu atinga chiar deloc, de descurcat eram sigur ca o sa se descurce :) Foarte fain drumeagul ala.
STi GR 2009, Forester SH 2009

Heliotropus

• *
  • 2611
  • Do not be ignorant, choose science!
« Reply #182 on: November 05, 2018, 14:36:22 PM »
Oameni buni, luati si voi ca model de iesire ceea ce face Adi_Canada & Co dincolo de garla  :P.
Sunt sigur ca odata ce va vedea performanta din bazinul carpato-danubiano-pontic nordamericanului ii va creste gradul de frustrare si de-ndata va reveni printre noi muscand din colbul obarsiei cu pneurile sale cele noi  ;D.
« Last Edit: November 05, 2018, 15:16:45 PM by Heliotropus »
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

« Reply #183 on: November 05, 2018, 14:56:47 PM »
Din pacate pe la noi mai rar asa ceva. Ca sa modifici un subaru si sa-l faci de offroad inseamna bani si masina dedicata pentru asta, deci inca o alta masina pentru viata de zi cu zi. Nu stiu cati isi permit, mai ales cand cu vreo 3-4k iti iei un jimny care oricum rupe tot :)  Romanii-s mai pragmatici, si mai saraci :P
STi GR 2009, Forester SH 2009

« Reply #184 on: November 05, 2018, 15:06:29 PM »
Oameni buni, luati si voi ca model de iesire ceea ce face Adi_Canada & Co dincolo de garla  :P.
Sunt sigur ca odata ce va vedea performanta din bazinul carpato-danubiano-pontic nordamericanului ii va creste gradul de frustrare si de-ndata va reveni printre noi muscand din colbul obarsiei sale cu pneurile sale cele noi  ;D.
Ala a fost  cicken  road  pe unde au fost ei. Pana si o Dacie papuc  urca si cobora fara probleme   ;D
.................................................... jimny care oricum rupe tot :) 
Jimny  rupe cardanul pe acolo pe unde  merge Subaru  fluierand   >:D
................................................... Romanii-s mai pragmatici, si mai saraci :P
No comment aici,  ca sa nu intru in conflict cu patriotii     :-\

Heliotropus

• *
  • 2611
« Reply #185 on: November 05, 2018, 15:20:40 PM »
.................................................... jimny care oricum rupe tot :) 
Jimny  rupe cardanul pe acolo pe unde  merge Subaru  fluierand   >:D

Asta este deja atac la persoana nu numai la firma, model si specificatii!!!  ;D >:D :P

dmp

« Reply #186 on: November 05, 2018, 15:22:25 PM »
Clar !
  :) :) :)
My 2009 Outback 2.5 i

« Reply #187 on: November 06, 2018, 08:47:01 AM »
Ala a fost  cicken  road  pe unde au fost ei. Pana si o Dacie papuc  urca si cobora fara probleme   ;D

clar, dar noi mergem sa ne plimbam, nu sa venim acasa cu un sfert de masina in portbagaj >:D

Jimny  rupe cardanul pe acolo pe unde  merge Subaru  fluierand

Subaru e rupt pe unde merge Jimny fluierand ;)

« Reply #188 on: November 07, 2018, 14:12:56 PM »
..............................................   nu sa venim acasa cu un sfert de masina in portbagaj >:D
Nu poti sa mamanci omleta fara sa spargi ouale   :laugh:  .    Dar ce buna a fost omleta  !!  :D
....................................................................................
Subaru e rupt pe unde merge Jimny fluierand ;)
Rupt de ras  poate . Cand  vede cum  nu mai poate  Jimny    :laugh: :laugh:

Heliotropus

• *
  • 2611
« Reply #189 on: November 07, 2018, 16:27:30 PM »
Adi, spune-ne și nouă, te rog, ce consumi căci la noi īncă nu a apărut formula și mor de invidie căci nu am aceleași intense trăiri īn afara condițiilor reale...  >:D :D :'(

« Reply #190 on: November 07, 2018, 16:33:24 PM »
S-a liberalizat consumul  din 17 octombrie !!   :police: