impreza gc8 wrx
Subaru club Romania

impreza gc8 wrx

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #21 on: March 01, 2014, 13:52:49 PM »
Sau un WRX?

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #22 on: March 01, 2014, 16:37:03 PM »
Eu as merge pe cel din anuntul lui Malakay, ca specificatii + ca e inmatriculat.

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #23 on: March 03, 2014, 01:36:44 AM »
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #24 on: March 03, 2014, 11:36:00 AM »

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #25 on: March 04, 2014, 19:47:34 PM »
.
« Last Edit: March 08, 2014, 23:44:25 PM by Leone 84 »

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #26 on: March 09, 2014, 19:06:23 PM »
Se poate inchide, am incheiat tranzactia. Multumesc pentru sfaturi si ajutor.
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #27 on: March 09, 2014, 19:27:16 PM »
Ce ai ales pana la urma?
Da-ne mai multe detalii

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #28 on: March 10, 2014, 14:57:18 PM »
Cea inmatriculata in Iasi. Am fost saptamana trecuta si am batut palma cu omul.
Hartia de dyno arata 251 de cai la 6k rpm.
Trage ca un animal, consum pe masura. :)

Masina este in stare buna, cel putin la prima vedere. Saptamana aceasta urmeaza sa o duc la o constatare completa cu tot cu elevator.

Ca si probleme la momentul achizitiei:

-A/C nefunctional (reparat in weekend si incarcat freon - 150 lei manopera+freon, garniturile nu mai etansau bine, a trebuit sa dau jos radiator apa ca sa ajung la cel de A/C)
-Se balbaie un pic la relanti - o sa incep prin a schimba bujiile, urmand fisele daca nu se rezolva (deja am comandat bujii NGK iridiu) mecanicul care s-a ocupat de a/c mi-a spus ca merge in 3 pistoane, dupa ureche, ceea nu prea cred, dar va tin la curent daca se imbunatateste in urma schimbului de bujii
-geamuri electrice spate nefunctionale (nu am apucat sa dau jos fetele de usa sa vad ce si cum)
-releu(?!) inchidere centralizata dus sau in conflict cu alarma (la fel, trebuie dat jos torpedoul si vazut ce e pe acolo - pentru moment folosesc broasca pentru inchidere, daca nu le inchid manual de la sofer face ca toti dracii si bazaie)
-volanul scartaie un pic, ma deranjeaza la urechi doar
-boxele fata nefunctionale (urmeaza sa le schimb cu niste sony xplod-uri + tub de bass)
-lipsa scut (daca ma poate ajuta cineva cu un link catre un vanzator de incredere)
-ceva urme de rugina (de asteptat avand in vedere vechimea masinii)
-masina nu este vopsita - este colantata cap coada - culoarea din talon reflecta realitatea - la origine masina a fost verde.
-faruri de fabrica foarte chioare - (si-a pus cineva xenon sau angel eyes de pe e-bay?) farurile de fabrica sunt pur si simplu insuficiente.
-franele sunt non-ABS si mi se par foarte slabe, urmeaza verificare completa si inlocuit cu ceva de calitate superioara, incepand cu furtunase lichid + placute si apoi mai vad.
-Inlocuit led-uri albe pentru tot bordul, unele sunt arse si abia se vad si noaptea
-Dezaburire luneta dusa, fiindca tot vine vara ma intereseaza mai putin dar este pe lista
-Spalatoare faruri nefunctionale
-Semnalizari + stopuri rosii (sunt legale? parca nu - o sa caut pe galben)
-Toba nu dispune de silencer, urmatorul ITP este peste un an, sa vedem pe unde scot camasa

Per total ma declar multumit, sa vedem ce o mai iesi la elevator, sper sa nu fie mancata caroseria rau sub tot colantul ala. Nu am probleme de infiltratii la ploaie sau covorase umede, deci macar e un inceput.
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #29 on: March 10, 2014, 15:01:18 PM »
Ce pret a avut masina in final?
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #30 on: March 10, 2014, 15:09:30 PM »
4600 la cursul BNR din ziua respectiva.
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #31 on: March 10, 2014, 19:34:42 PM »
Pentru faruri poti incerca polish si montarea de lupe in far si ar trebui sa se imbunatateasca semnificativ eficienta. Doar xenon'ul nu cred o sa iti rezolve problema

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #32 on: March 10, 2014, 20:06:42 PM »
Pai eu vreau faruri noi inclusiv geamul.
Cred ca cel mai bine atasez un link.
http://www.ebay.co.uk/itm/92-00-SUBARU-IMPREZA-WRX-CHROME-LED-Projector-HeadLights-GC8-/321007532355?pt=AU_Car_Parts_Accessories&hash=item4abd8a3943 asa ceva, nu neaparat astea.
Arata si ceva mai bine, bineinteles, dupa gusturille fiecaruia, dar cel mai important e sa bata mai bine ca astea stock.
« Last Edit: March 10, 2014, 20:22:46 PM by raduph »
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

celalalt

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #33 on: March 10, 2014, 22:23:59 PM »
nu ti recomand.Am eu.Si pe langa faptul ca nu arata bine pe masina,nici lumina nu e cine stie ce.Am xenon si abia daca vad ceva.Merg mai mult pe ghicite.

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #34 on: March 10, 2014, 22:37:11 PM »
Pentru Fiesta primisem o oferta de 590 ron pentru kit lupe Morimoto + inele + xenon + montaj

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #35 on: March 11, 2014, 08:35:10 AM »
Dar cele crystal clear sunt bune de ceva?
O sa am in vedere varianta cu polish, eventual niste becuri mai bune. La motocicleta mi-am pus Philips, e 150 RON perechea cu dublu filament si le am de vreo 2 ani, nu s-au ars si bat mult mai bine decat alea normale.
Patria Hotilor - comuna Ploiesti

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #36 on: March 11, 2014, 14:50:04 PM »
felicitari pt achizitie, ma bucur pt inca un GC pe forum asteptam poze cu masina si poate facem si o intalnire ...
daca ai nevoie de orice informatie/ piese  da un p.m si te ajut cu cea mai mare placere !
p.s eu am farurile negre de la depo si vad foarte bine cu ele .... ! ( am avut si xenon pe farurile vechi de prefacelift si am fost multumit )
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #37 on: March 11, 2014, 15:35:06 PM »
felicitari pentru achizitie.
In legatura cu farurile, parerea mea ca cele cristal clear fac cea mai buna treaba, chiar si fara xenon ;)

KET

  • 3921
Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #38 on: March 11, 2014, 19:31:19 PM »
Sa te bucuri de masina! Probabil ca adminii vor taia din subiectul asta si-ti vor crea un subiect de prezentare al masinii. Asteptam sa vedem cum va progresa masina ta. Planurile sunt mai mult decat ok.

Răspuns: CAUT impreza gc8 wrx sti
« Reply #39 on: March 12, 2014, 12:52:17 PM »
Multumesc!

Se pare, totusi, ca am vorbit un pic prea devreme despre infiltratii apa. Masina nu este un daily drive asa ca de cateva zile a cam stat, timpul liber e resursa pretioasa in timpul saptamanii. Aseara am vrut sa verific masurile la boxele din spate, de pe policioara si duhneste maxim a mucegai in portbagaj. Sunt ceva urme de apa in jurul rezervei - trebuie neaparat sa descopar pe unde Dumnezeu intra toata apa aia si sa rezolv la un tinichigiu.
Cand o sa mai dea caldura un pic, o sa ma fac si eu ca ma duc la peste intr-un weekend si scot tot ce e in portbagaj sa se usuce la soare.  ;D

Chiar am rugamintea ca un admin sa inchida topicul de cumparare si sa mute conversatia in sectiune de prezentare.

Cu stima,
R

Edit: Dupa ce am reparat A/C mi-a aparut un tacanit la relanti, si pare ca se aude de la supapa aia de boost sau cum se cheama in romana. boost solenoid, daca pun mana pe el se simte cand tacane, si se aude destul de tare, ceva idei?
« Last Edit: March 12, 2014, 12:55:39 PM by raduph »
Patria Hotilor - comuna Ploiesti