Întrebare: în cât timp se dezaburesc geamurile și se încălzește habitaclul?
Subaru club Romania

Întrebare: în cât timp se dezaburesc geamurile și se încălzește habitaclul?

Mai ales la -0 grade. E mai naspa decat la +0 grade  ::)
Te-ai prins tu ce-am vrut sa zic,  dar faci pe  niznaiu'    ;D
Grija cu garajul iarna, mai ales daca e incalzit. E reteta sigura pentru rugina severa. Mai ales la japoneze.
S-ar putea sa fie si asa,  nu zic nici nu afirm.  Dar mai bine  o mai vopsesc si mai antifonez  pe la ea  din cand in cand,  sau si mai bine  o schimb o data la cativa  ani decat sa inghet  toata iarna de fiecare data cand urc in masina. La urma urmei ce e mai important ? Masina  sau oasele mele ?  Dar deh,............................  fiecare cu prioritatile lui si cu filosofia lui de viata.
........................................................  parerea mea    :o
Eu o tin in garaj incalzit la +20  si ceva de gr.C. , ies afara uneori la -45 gr.C   si nu a aparut niciodata rugina in cei cativa ani cat am tinut masinile. Decat sa fac eu reumatism si sa imi dardaie mie dinti'n  gura pana se incalzeste habitaclul,  mai bine  sa faca ea un pic de rugina.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Muttley

  • 4920
De acord, chestie de prioritati.
WRX SW 2002

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
In garaj sunt tinute doar masinile cu motor frantuzesc.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

In garaj sunt tinute doar masinile cu motor frantuzesc.
:laugh:   :laugh:
Muttley  are dreptate.  E o chestie de prioritati.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !