Autokino Brasov
Subaru club Romania

Autokino Brasov

Sese

  • 468
Re: Autokino Brasov
« Reply #420 on: June 21, 2018, 12:17:20 PM »
Primim si critici, preferabil ar fi sa fie doar in cazurile intemeiate.

Sigur ca si noi le avem pe ale noastre, mult de lucru, oameni putini, concedii si cateodata suntem moody. Ca toata lumea.

Ai trimis intr-adevar un mail cu fotografii in care se poate vedea un tablou de sigurante cu modificari si improvizatii facute de cineva. Intr-adevar, nu ne place sa lucram dupa altii, mai ales dupa tot felul de nepriceputi care-si baga nasul unde nu se pricep si ale caror greseli sunt foarte greu de depistat.

Da, e adevarat asta si e si adevarat ca preferam sa te duci la aia si sa ti-o rezolve ei.

Dar nu cred ca ti-a spus cineva de la noi, nici Ovidiu, nici electricianul ca nu-ti primesc masina in service pentru reparatie.

Te rog s-o aduci luni dimineata, am sa ma ocup personal sa se rezolve si am sa tin si membrii forumului la curent cu privire la evolutia reparatiei.

Sese

  • 468
Re: Autokino Brasov
« Reply #421 on: June 21, 2018, 12:17:44 PM »
Se cunoaste atitudinea electricianului, Lucky parca il cheama, care este destul de moody dupa cum ar spune unii sau altii. Sper sa n-am probleme la partea electrica si sper sa nu citeasca electricianu’  O0

A citit!

Dsign

Re: Autokino Brasov
« Reply #422 on: June 21, 2018, 12:41:29 PM »
Se cunoaste atitudinea electricianului, Lucky parca il cheama, care este destul de moody dupa cum ar spune unii sau altii. Sper sa n-am probleme la partea electrica si sper sa nu citeasca electricianu’  O0

A citit!


Nasol :D   

BOXER

  • *
  • 2349
  • +
Re: Autokino Brasov
« Reply #423 on: June 21, 2018, 12:57:43 PM »
Recitind jurnalul masinii am vazut ca problema AC-ului a mai fost abordata si in 2017.
Ai rezolvat-o la momentul respectiv si acum a recidivat ?
Ce modificari are masina pe partea electrica ?

O rezolvare eleganta s-ar gasi cu renuntarea la toate modificarile si inlocuirea pieselor uzate/defecte.
Costurile sunt mari dar rezultatul va fi bun.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Re: Autokino Brasov
« Reply #424 on: June 21, 2018, 13:40:47 PM »
Se cunoaste atitudinea electricianului, Lucky parca il cheama, care este destul de moody dupa cum ar spune unii sau altii. Sper sa n-am probleme la partea electrica si sper sa nu citeasca electricianu’  O0

A citit!
Sh_t....Vand Subaru
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon

Re: Autokino Brasov
« Reply #425 on: June 21, 2018, 14:14:18 PM »
@SESE
Nu am facut eu modificari la instalatia electrica, asa am achizitionat masina. Modificarea era un releu, care a fost scos din soclu (de fostul posesor banuiesc) si legat pe direct (nu stiu de ce).
Imi pare rau ca nu inregistrez convorbirile pe telefon, dar am reprodus aproape textual ce mi s-a spus.
Am sesizat doar lipsa de promptitudine la solicitarea mea, dar aveti dreptul sa va alegeti clientii dupa criteriile dvs.
In funcție de cum o sa pot sa iau cateva zile libere de la serviciu, o sa ajung la dvs., binenteles cu telefon inainte pentru confirmare (asta solicitasem atunci, o programare - aveam toata saptamana aceasta liberă).
In alta ordine de idei, va mulțumesc pentru promptitudine si astept cu nerabdare sa ne intalnim si asa cum spuneati sa rezolv problema. :D
L.E.
Tin sa precizez ca nu am discutat decat cu dl. Ovidiu
Cand o sa am din nou confirmarea de la munca pentru 2-3 zile libere, o sa revin cu un telefon.
« Last Edit: June 21, 2018, 14:27:27 PM by pmrazvan »

Sese

  • 468
Re: Autokino Brasov
« Reply #426 on: June 21, 2018, 14:24:50 PM »
@SESE
Nu am facut eu modificari la instalatia electrica, asa am achizitionat masina. Modificarea era un releu, care a fost scos din soclu (de fostul posesor banuiesc) si legat pe direct (nu stiu de ce).
Imi pare rau ca nu inregistrez convorbirile pe telefon, dar am reprodus aproape textual ce mi s-a spus.
Am sesizat doar lipsa de promptitudine la solicitarea mea, dar aveti dreptul sa va alegeti clientii dupa criteriile dvs.
In funcție de cum o sa pot sa iau cateva zile libere de la serviciu, o sa ajung la dvs., binenteles cu telefon inainte pentru confirmare (asta solicitasem atunci, o programare - aveam toata saptamana aceasta liberă).
In alta ordine de idei, va mulțumesc pentru promptitudine si astept cu nerabdare sa ne intalnim si asa cum spuneati sa rezolv problema. :D

0744328647.


Re: Autokino Brasov
« Reply #427 on: September 24, 2018, 10:35:54 AM »
Merci pentru promptitudine si profesionalism.

O zi faina.

Sese

  • 468
Re: Autokino Brasov
« Reply #428 on: October 09, 2018, 17:10:41 PM »

Imi permit si eu sa pun aici un anunt pentru vanzarea unui Forester pe care l-am luat la buy-back.

Este un SH din 2010, cu 212.000 km.

Clientul de la care am cumparat-o este din Iasi, si-a cumparat un Outback nou.

Masina functioneaza bine, i-am schimbat discurile si placutele fata, un cantar de faruri si catalizatorul. I-am facut si revizia.

A fost cumparata de noua de la Subaru Iasi, are carnetul de revizii complet, desi unele revizii sunt facute la service-uri independente sau la Subaru Ucraina. Masina nu are defecte, doar semne de uzura normale.

Pretul este de 6000 euro, suma se factureaza, dar nu contine TVA. Masina a fost inmatriculata pe o persoana fizica.

Am sa-l rog pe colegul Dragos sa puna si niste poze cu ea.

Multumesc.

marr

  • 2202
Re: Autokino Brasov
« Reply #429 on: October 09, 2018, 17:29:08 PM »
Cred ca era mai bine sa postezi anuntul (si) in zona ”Targul Auto”.
Sunt semnificativ mai mari sanse sa-l vada cineva acolo decat aici.

Parerea mea !
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

Re: Autokino Brasov
« Reply #430 on: October 09, 2018, 20:35:03 PM »

Imi permit si eu sa pun aici un anunt pentru vanzarea unui Forester pe care l-am luat la buy-back.

Este un SH din 2010, cu 212.000 km.

Clientul de la care am cumparat-o este din Iasi, si-a cumparat un Outback nou.

Masina functioneaza bine, i-am schimbat discurile si placutele fata, un cantar de faruri si catalizatorul. I-am facut si revizia.

A fost cumparata de noua de la Subaru Iasi, are carnetul de revizii complet, desi unele revizii sunt facute la service-uri independente sau la Subaru Ucraina. Masina nu are defecte, doar semne de uzura normale.

Pretul este de 6000 euro, suma se factureaza, dar nu contine TVA. Masina a fost inmatriculata pe o persoana fizica.

Am sa-l rog pe colegul Dragos sa puna si niste poze cu ea.

Multumesc.







Musiu

  • 1156
    • 2007 Forester XT
Re: Autokino Brasov
« Reply #431 on: October 09, 2018, 21:04:06 PM »
Benzinar, nu e rau
2007 Forester XT

Ex:
2007 Forester 2.0 XS
2003 Impreza WRX wagon

marr

  • 2202
Re: Autokino Brasov
« Reply #432 on: October 10, 2018, 16:36:23 PM »
Cel putin din poze, masina nu arata rau de loc avand in vedere vasta si numarul de km acumulat.
Daca si dpdv tehnic e la fel, pretul nu-i deloc nejustificat.
Dar, ma repet, aici n-o sa vada prea multa lume anuntul.
Faceti o ”copie” si in sectiunea ”Targul Auto” !
ex - Forester Boxer Diesel - MY2008
ex - XV Boxer Diesel - MY2016
ex - Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018
Forester e-Boxer MY2020

dantt

  • 107
Re: Autokino Brasov
« Reply #433 on: October 10, 2018, 16:55:25 PM »
Da,foarte bun prețul!Daca era la vânzare acum o lună,nu stăteam pe gânduri.Cum zice marr,sugerez sa puneți anunțul în secțiunea potrivită.

kkennyy

  • 1763
Re: Autokino Brasov
« Reply #434 on: October 25, 2018, 18:11:36 PM »

Imi permit si eu sa pun aici un anunt pentru vanzarea unui Forester pe care l-am luat la buy-back.

Este un SH din 2010, cu 212.000 km.

Clientul de la care am cumparat-o este din Iasi, si-a cumparat un Outback nou.

Masina functioneaza bine, i-am schimbat discurile si placutele fata, un cantar de faruri si catalizatorul. I-am facut si revizia.

A fost cumparata de noua de la Subaru Iasi, are carnetul de revizii complet, desi unele revizii sunt facute la service-uri independente sau la Subaru Ucraina. Masina nu are defecte, doar semne de uzura normale.

Pretul este de 6000 euro, suma se factureaza, dar nu contine TVA. Masina a fost inmatriculata pe o persoana fizica.

Am sa-l rog pe colegul Dragos sa puna si niste poze cu ea.

Multumesc.
Salut,

Cumva catalizatorul vechi e functional si a ramas ca piesa de vanzare sh? M-ar interesa in cazul asta :)

Multumesc,
Cristi.
Forester XT SJ 2018

Sese

  • 468
Re: Autokino Brasov
« Reply #435 on: October 26, 2018, 09:38:06 AM »
Salutare Cristi,

Nu, nu era functional. L-am trimis la o firma din Oradea care i-a inlocuit elementul filtrant.
Foarte buni si seriosi oamenii, lucrarea a iesit foarte bine.

Btw, masina s-a vandut a doua zi dupa ce postasem aici anuntul. De aia nu l-am mai mutat in sectiunea specifica.

PTR

  • 570
Re: Autokino Brasov
« Reply #436 on: October 29, 2018, 14:26:47 PM »
 Pot spune ca a reinviat speranta ca inca mai avem profesionisti in tara si nu au plecat toti..
 Am schimbat ambreiajul si altele pe langa iar timpul in care s-au efectuat toate m-a impresionat..
 Multumesc Autokino pentru experienta placuta  :)

Re: Autokino Brasov
« Reply #437 on: November 16, 2018, 17:00:59 PM »
Am facut azi la STI geometria.
Autokino este singurul loc din oras unde ma duc cu incredere, avand in vedere ca Dan a avut rabdare sa modificam convergenta si cadere fata precum convergenta spate.

Recomand!
Track: 2003 Impreza STI JDM
Off-Road&Daily: 2009 Forester 2.0 NA
Ex: 2001Impreza WRX wagon

Muttley

  • 4916
Re: Autokino Brasov
« Reply #438 on: November 16, 2018, 18:45:57 PM »
Care STI? Link!
WRX SW 2002

Re: Autokino Brasov
« Reply #439 on: November 16, 2018, 19:13:59 PM »
Mi-am luat de BlackFriday.
Track: 2003 Impreza STI JDM
Off-Road&Daily: 2009 Forester 2.0 NA
Ex: 2001Impreza WRX wagon