Autokino Brasov
Subaru club Romania

Autokino Brasov

Musiu

• 980
Re: Autokino Brasov
« Reply #440 on: October 09, 2018, 21:04:06 PM »
Benzinar, nu e rau
2007 Forester 2.0
2003 Impreza WRX wagon

marr

• *
  • 1211
« Reply #441 on: October 10, 2018, 16:36:23 PM »
Cel putin din poze, masina nu arata rau de loc avand in vedere vasta si numarul de km acumulat.
Daca si dpdv tehnic e la fel, pretul nu-i deloc nejustificat.
Dar, ma repet, aici n-o sa vada prea multa lume anuntul.
Faceti o ”copie” si in sectiunea ”Targul Auto” !
Forester Boxer Diesel - MY2008
XV Boxer Diesel - MY2016
Impreza 2.0i CVT - MY2016
XV 2.0i CVT - MY2018

dantt

« Reply #442 on: October 10, 2018, 16:55:25 PM »
Da,foarte bun prețul!Daca era la vânzare acum o lună,nu stăteam pe gânduri.Cum zice marr,sugerez sa puneți anunțul în secțiunea potrivită.

« Reply #443 on: October 25, 2018, 18:11:36 PM »

Imi permit si eu sa pun aici un anunt pentru vanzarea unui Forester pe care l-am luat la buy-back.

Este un SH din 2010, cu 212.000 km.

Clientul de la care am cumparat-o este din Iasi, si-a cumparat un Outback nou.

Masina functioneaza bine, i-am schimbat discurile si placutele fata, un cantar de faruri si catalizatorul. I-am facut si revizia.

A fost cumparata de noua de la Subaru Iasi, are carnetul de revizii complet, desi unele revizii sunt facute la service-uri independente sau la Subaru Ucraina. Masina nu are defecte, doar semne de uzura normale.

Pretul este de 6000 euro, suma se factureaza, dar nu contine TVA. Masina a fost inmatriculata pe o persoana fizica.

Am sa-l rog pe colegul Dragos sa puna si niste poze cu ea.

Multumesc.
Salut,

Cumva catalizatorul vechi e functional si a ramas ca piesa de vanzare sh? M-ar interesa in cazul asta :)

Multumesc,
Cristi.
STi GR 2009, Forester SH 2009

Sese

• 370
« Reply #444 on: October 26, 2018, 09:38:06 AM »
Salutare Cristi,

Nu, nu era functional. L-am trimis la o firma din Oradea care i-a inlocuit elementul filtrant.
Foarte buni si seriosi oamenii, lucrarea a iesit foarte bine.

Btw, masina s-a vandut a doua zi dupa ce postasem aici anuntul. De aia nu l-am mai mutat in sectiunea specifica.

PTR

• 441
« Reply #445 on: October 29, 2018, 14:26:47 PM »
 Pot spune ca a reinviat speranta ca inca mai avem profesionisti in tara si nu au plecat toti..
 Am schimbat ambreiajul si altele pe langa iar timpul in care s-au efectuat toate m-a impresionat..
 Multumesc Autokino pentru experienta placuta  :)

« Reply #446 on: November 16, 2018, 17:00:59 PM »
Am facut azi la STI geometria.
Autokino este singurul loc din oras unde ma duc cu incredere, avand in vedere ca Dan a avut rabdare sa modificam convergenta si cadere fata precum convergenta spate.

Recomand!
Daily: 2003 Impreza STI JDM
Fosta: 2001Impreza WRX wagon

Muttley

• 3343
« Reply #447 on: November 16, 2018, 18:45:57 PM »
Care STI? Link!
WRX SW 2002

« Reply #448 on: November 16, 2018, 19:13:59 PM »
Mi-am luat de BlackFriday.

Muttley

• 3343
« Reply #449 on: November 16, 2018, 21:20:44 PM »
Adica poate ar fi momentul sa-i faci topic.
Scuzati poluarea.
WRX SW 2002

« Reply #450 on: January 04, 2019, 16:59:27 PM »
Salut,

Am si eu un istoric luuung cu Autokino.

Am luat in 2013 un Outback de la ei - productie 2011. Masina fusese vanduta tot de ei - un leasing de fapt, dar respectivul a renuntat la contract in 2013, masina a ajuns pe site-ul lor la vanzare auto rulate si de acolo am preluat eu :). Masina avea 30k de km cand am cumparat-o.

De la inceput tin sa precizes ca stau in Campina, deci practic exact la jumatate intre Brasov si Buvuresti, puteam alege si SMT pt ca am marea parte a treburilor in Bucuresti, dar am preferat sa intretin masina numai la Autokino.

Am aproape toate reviziile la ei, plus interventii gen o portiera vopsita, schimbat un rulment, etc.... chestii de intretinere si consumabile adica, si dupa atatia ani si 220k de km (masina are acum 250k, deci aproape 40k pe an)  pot spune ca intr-adevar sunt o companie de recomandat, atat ca profesionalism in service cat si ca interactiune cu clientii.

In concluzie, daca cautati o reprezentata Subaru, nu doar dealer si nu doar service, ci un ansamblu bine pus la punct din ambele puncte de vedere, puteti sa ii vizitati cu incredere.

Precizare / Disclaimer : Nu am nici o legatura cu Autokino, in afara de a fi clientul lor, imi platesc facturile catre ei si beneficiez de aceleasi servicii ca orice alt client.

Florin
« Last Edit: January 04, 2019, 17:00:47 PM by pacman »

« Reply #451 on: January 04, 2019, 18:28:30 PM »
Sincer , se poate deduce clar ca AK e mai profi decat SMT.
De ce ? AK se implica cat de cat pe aici
SMT face gat ca posteaza lumea cod de piesa OE
Aia e...

FXT '03 EJ207 STI
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

BOXER

• *
  • 1806
  • +
« Reply #452 on: January 04, 2019, 19:04:54 PM »
Problema postarii codurilor are o baza foarte legala.
Orice import legal de produse licentiate trebuie sa fie aprobat de detinatorul licentei in tara respectiva.
Piesele de origine nu pot fi importate in vederea revanzarii fara acordul Subaru.  Este foarte usor sa blocheze in vama importurile gri (toate).
Este normal ca piata gri sa ii deranjeze pe cei care fac eforturi sa construiasca si sa mentina un business.

Un forum este locul in care oamenii discuta subiecte comune si schimba idei, nu locul in care saboteaza afaceri private.
Si tu esti privat si nu ti-ar conveni sa apara echipe care sa iti trimita permanent clientela la concurenta din zona gri.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
Forester 2.5XT

Subaru Da, Lego Nu.

« Reply #453 on: January 04, 2019, 19:13:44 PM »
M ai pierdut. Rau de tot. Mai poti sa mai spui o data?
Adica produsul ala care se gaseste cam in toata lumea , pentru care statul te obliga sa platesti taxe si mai platesti si transport si tot iese mai ieftin , e ilegal sa il cumperi din alta parte decat semete ?
Aia e...

FXT '03 EJ207 STI
FXS '07 LINISTIT SI NU PREA
Impreza '95-'01 COTET SPRE H6

« Reply #454 on: January 04, 2019, 19:29:22 PM »
Problema postarii codurilor are o baza foarte legala.
Orice import legal de produse licentiate trebuie sa fie aprobat de detinatorul licentei in tara respectiva.
Piesele de origine nu pot fi importate in vederea revanzarii fara acordul Subaru.  Este foarte usor sa blocheze in vama importurile gri (toate).
Este normal ca piata gri sa ii deranjeze pe cei care fac eforturi sa construiasca si sa mentina un business.

Un forum este locul in care oamenii discuta subiecte comune si schimba idei, nu locul in care saboteaza afaceri private.
Si tu esti privat si nu ti-ar conveni sa apara echipe care sa iti trimita permanent clientela la concurenta din zona gri.

Si eu sunt in ceata total!  :o

BOXER

• *
  • 1806
  • +
« Reply #455 on: January 04, 2019, 19:49:14 PM »
Importurile in vederea revanzarii pot fi facute doar cu aprobarea detinatorului dreptului de folosire a marcii.
Vama poate bloca importurile firmelor care importa bunuri fara licenta de la producator.

Discutati cu un jurist specializat in drept comercial sau eventual direct la vama.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
Forester 2.5XT

Subaru Da, Lego Nu.

andea79

• *
  • 3088
« Reply #456 on: January 04, 2019, 19:55:10 PM »
ca norocu ca cele originale si ieftine din polonia nu trec prin vama  ;D

pluuus mai este cuvantul cheie revanzare... adica pt uz propriu nu are cine ce comenta
« Last Edit: January 04, 2019, 20:22:09 PM by andea79 »

« Reply #457 on: January 04, 2019, 20:21:27 PM »
Deci vrei sa spui ca Augsburg, Autonet, Autototal, Unix Auto, Elit, samd. incalca legea.

Imi cer scuze de poluare si promit ca voi continua doar daca se muta discutia in sectiunea aferenta, gen “loc de dat cu capul”  ;)

Muttley

• 3343
« Reply #458 on: January 05, 2019, 00:01:01 AM »
Eu inteleg ca "am adaos de 300% si n-aveti ce-mi face" e protejat de lege.
AK se exclude, are preturi bune pe verificate. Doar s-a nimerit sa fie asta topicul.

Gaura neagra de pe forum se largeste......

WRX SW 2002

Xander

• 168
  • Forester
    • Forester '09
« Reply #459 on: January 06, 2019, 13:28:51 PM »
Eu inteleg ca "am adaos de 300% si n-aveti ce-mi face" e protejat de lege.
AK se exclude, are preturi bune pe verificate. Doar s-a nimerit sa fie asta topicul.

Gaura neagra de pe forum se largeste......

Bine zis! AK se exclude. Sa imi scuzați  poluarea subiectului.
Vrem sa fie bine dar binele unora are prioritate. 
Drumul este mai spectaculos decât destinația.