Subaru club Romania

Autokino Brasov

Sese

• 316
Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #360 on: November 02, 2016, 19:12:19 PM »
@ Sese

ati primit cumva preturi orientative pentru noua Impreza ?

vad ca in state sunt afisate http://www.subaru.com/vehicles/impreza/models.html

Nu numai ca n-am primit preturi, n-am primit macar o estimare in privinta lansarii europene a modelului.
As vrea sa cred ca va fi la Geneva in martie 2017, insa mi-e ca nici atunci nu se va intampla.

Deocamdata, Levorg cu EyeSight din noiembrie 2016, STI MY 2017 din februarie ( la fel ca 2016, doar cu tapiserie de plafon dintr-un alt material si Starlink pe toate echiparile) si nimic in plus.

« Reply #361 on: November 21, 2016, 09:36:53 AM »
Salutari, domnilor!
De ceva vreme am vorbit aici mai mult prin vocea lui Mihai, mr admin. Ma refer la aparitii de modele, de fapt mai precis la ce am adus noi..despre aparitii stiti voi mai bine :)
Subiectul Levorg continua si el, povestea a fost lunga dinainte sa inceapa aproape, dar pentru noi inca e o masina exotica, o aparitie de senzatie, iar asta pentru ca in ciuda atator calitati, intereseul pentru ea se cam opreste la capatul fisei tehnice..unde e afisat pretul.
De cand l-am adus in premiera, pe culoarea steel blue grey metalic (culoarea cu trei culori, cum i-am zis noi), am incercat permanent sa avem unul de aratat, chiar daca l-am tinut aici, la SMT sau mai nou la Cluj. Rosu a fost mereu culoarea pe care ne-am dorit-o prioritar, dar nu e asa usor..in Gemania chiar se vinde, si n-am mai gasit-o in stoc. Asa ca a patra culoare cu care Levorg vine la noi e negru. Nu era destul de bestie, acum e si neagra. Si chiar arata bine de tot asa. E MY2017, cu eyesight si blind spot detection pe toate cele trei versiuni de echipare. Nu vorbim deci de vreun facelift neaparat, masina arata absolut la fel, dar e ceva mai dotata...ceva mai argumentata sa zicem. :)
Pana ne vom implini si noi visul de a o putea arata pe cea rosie, sau pana vom reusi sa inmatriculam una pentru a linisti multe inimi, o avem aici pe cea neagra. O perla si ea in felul ei.

« Last Edit: November 21, 2016, 11:38:20 AM by auto-kino »

moguai

• *
  • 2737
« Reply #362 on: November 21, 2016, 12:49:20 PM »
Masina cu vopseaua asta are nevoie de un garaj
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Wrangler

• *
  • 1224
  • +
« Reply #363 on: November 21, 2016, 13:29:46 PM »
Masina asta are nevoie de Mihai Florescu pe post de proprietar. :)
Forester 2.5XT
Impreza 2.0D

Subaru Da, Lego Nu.

malakay

• *
  • 4428
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
« Reply #364 on: November 21, 2016, 13:40:14 PM »
arata super mi-ar placea si mie un levorg... dar astept sa testeze altii motoarele... sau astept pana scad preturile sa poti sa  fac swap de ej207 :D
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Heliotropus

• *
  • 1944
  • Do not be ignorant, choose science!
« Reply #365 on: November 21, 2016, 14:34:47 PM »
D-lui Florescu ii plac masinile cu cutie manuala, altminteri se plictiseste la volan si devine apatic...asa ca Levrogului din showroom gasiti-i alt proprietar  ;D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

MihaiFlorescu

• *
  • 9749
  • Life is too short to drive a boring car!
« Reply #366 on: November 21, 2016, 16:08:05 PM »
Domnul Ivan ma cunoaste bine. Si Dl. Gugu mi-a spus ca a salivat pe langa modelul de mai sus. Doritori sunt multi.

Toate la timpul lor.
Apreciezi conținutul forumului? Susține comunitatea printr-o donație. Detalii prin administratori.

'05 Impreza
'08 Outback
ex: '01 WRX Wagon

daniel.gugu

• *
  • 1260
  • Forester & Impreza
    • http://www.gg-dc.ro/
Răspuns: Răspuns: Autokino Brasov
« Reply #367 on: November 21, 2016, 16:47:00 PM »
Domnul Ivan ma cunoaste bine. Si Dl. Gugu mi-a spus ca a salivat pe langa modelul de mai sus. Doritori sunt multi.

Toate la timpul lor.

Si inca mai salivez ... dar ca si Victor nu imi surade deloc motorizarea. Pacat ca nu se aduce si Levorg STI in EU.

Se poate cumpara fara motor?  :D :D :D
Subaru Impreza WRX STI '07 - alias "Galeata Albastra"
Subaru Forester 2.0 XT - daily car
Subaru Impreza 2.0 GT 4WD - PLUTO

Heliotropus

• *
  • 1944
  • Do not be ignorant, choose science!
« Reply #368 on: November 21, 2016, 17:54:54 PM »
Ti-l propun pe cel de mai jos, dai o tura si mai vezi daca-ti place. In caz contrar cumperi piesa cu piesa si vezi tu ce-o iesi la final

Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

laddu

• 215
« Reply #369 on: April 15, 2017, 10:06:59 AM »
Salut Sese, as trece vineri, 21 aprilie, pe la voi, caci am drum in Brasov. Gasesc pe cineva sa-mi imperecheze si mie senzorii de la rotile de vara ? Multumesc

Sese

• 316
« Reply #370 on: April 15, 2017, 18:17:46 PM »
Salut,

Sigur ca da, te asteptam.

Paste Fericit tuturor subaristilor!

Pace si liniste.

laddu

• 215
« Reply #371 on: April 18, 2017, 09:00:56 AM »
Super, abia astept sa ne revedem si sa salivez la Levorg... poate a doua masina la un moment dat.

marr

• *
  • 770
« Reply #372 on: April 21, 2017, 13:04:24 PM »
In prima jumatate la lunii mai trebuie sa ajung si eu pe la voi pentru prima revizie la XV.
Si pano bea machineta niste ulei proaspat, poate avem si noi timp de o cafeluta !

« Reply #373 on: April 28, 2017, 19:47:30 PM »
Aseara am revenit de la AK, dupa inlocuire ambreiaj, amortizoare fata, rulmenti roti f/s si diferential fata, furtune frana f/s, montat etrieri WRX si pompa benzina.
Tot ce pot spune e ca'mi pare rau ca sunt 400km pana la Bv, altfel as apela la ei pentru toata mentenanta Foresterului.
O sa revin pentru o revizie capitala a motorului, ori in vara, ori anul urmator.

UXE

• 1279
« Reply #374 on: May 19, 2017, 22:31:33 PM »
Am luat si eu azi XT-ul de la Autokino. Multumesc Sese & Co.  I'm a happy customer.

marr

• *
  • 770
Re: Autokino Brasov
« Reply #375 on: July 12, 2017, 08:46:06 AM »
Executat ieri revizia la XV.
Profesionisti, prompti si o companie placuta !
Multumesc domnilor !

PS: Ieri am vazut cum se comporta un patron "multifunctional" !
In decurs de o ora, Sese a facut de toate:
- mutat masini in/din atelier;
- oferirea de consultanta clientilor;
- si, piesa de rezistenta - dat cu mopul prin showroom  !
Ma ramanea sa-l vad cu mainile pline de ulei, varat pana la coate intr-un motor boxer ! 8)

AlinI

« Reply #376 on: August 14, 2017, 08:36:17 AM »
Stie careva daca au program azi, 14 aug?... Mi-a cedat rulmentul de la ambreiaj... Iegzact in vacanta, iar alt service care sa il aiba in stoc si sa il si poata monta azi nu cred ca gasesc prin zona....
'09 Subaru Impreza 2.0 Hatchback

Musiu

• *
  • 887
« Reply #377 on: August 14, 2017, 09:22:44 AM »
Stie careva daca au program azi, 14 aug?... Mi-a cedat rulmentul de la ambreiaj... Iegzact in vacanta, iar alt service care sa il aiba in stoc si sa il si poata monta azi nu cred ca gasesc prin zona....
Suna direct la ei, nu stiu programul dar poate ai noroc.
2007 Forester 2.0
2003 Impreza WRX wagon

AlinI

« Reply #378 on: August 14, 2017, 09:43:03 AM »
Am tot încercat sa sun... Dar nu răspunde nimeni, și nici pe site-ul lor nu găsesc nimic...
'09 Subaru Impreza 2.0 Hatchback

Sese

• 316
« Reply #379 on: August 14, 2017, 10:23:46 AM »
Buna dimineata,

Lucram astazi in program de sambata insa se pare ca avem, iarasi, telefonul deranjat.

Din pacate, nu pot sa-ti rezolv pe loc o astfel de lucrare, sunt cateva revizii programate si maine avem inchis.

De miercuri incolo, cu mare placere.