FORESTER 2,5 , 2016
Subaru club Romania

FORESTER 2,5 , 2016

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #240 on: July 13, 2017, 05:49:16 AM »
Astazi, un pic mai la Nord   

     :-\   Eu nu mai inteleg nimic.  Parca ziceau ca se incalzeste planeta !!!   :'(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #241 on: July 16, 2017, 06:28:44 AM »
Scurta iesire azi pentru a profita de ultimele zile de vara  :'(








.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #242 on: July 23, 2017, 17:55:29 PM »
Un pic de offroad de week-end














.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #243 on: July 23, 2017, 21:28:32 PM »
Sa comentam: am citit si "contemplez". Privesc grupul de masini ca pe niste personaje. Observ o compozitie pictoriala cu unghiuri drepte, linii curbe, culori calde si reci.
Perceptia cromato-fizica imi sugereaza o stare psihica de anarhie surprinsa instantaneu de catre artistul fotograf.

Privind imaginea de ansamblu, am stabilit un centru de interes si observ liniile principale de forta ale compozitiei. Cadrajul tematic este caduc. Forester-ul, in general, sugereaza echilibrul tehnic, SJ-ul in special, linistea, misterul si ascensiunea spre perfectiune.

In mod simplist, natura statica ce ne relava masini cu numar impar sporeste expresivitatea tabloului de week-end intensificand emotiile de moment.
Lipsesc, din nefericire, recipientele din carton indesate cu floricele de porumb, cutiile cu bere "armonizand" decorul estival si nu in ultimul rand "covoarele" cu coji de seminte care intregesc armonia perfecta dintre homo erectus, tehnologia japoneza si ospitalitatea codrilor canadieni.  ;D

PS: Frumoase peisaje si FELICITARI atat pentru reuniune cat si pentru escapada pe drumuri forestiere!
« Last Edit: July 23, 2017, 21:29:18 PM by Heliotropus »
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #244 on: July 23, 2017, 21:47:44 PM »
Aveti perfecta dreptate tovarase secretar de partid !     >:D
Merci de felicitarile tovarasesti !  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #245 on: August 21, 2017, 05:14:17 AM »
Un OffRoad usor (pe alocuri   ;D  )   ca de sfarsit de vara


















Zangalita cum rareori a fost


.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #246 on: August 21, 2017, 09:37:31 AM »
Sa nu cumva sa renunti la pamantul acumulat in toate mini, micro si femto spatiile de pe sub caroserie ci aduna-l cu grija si presara-l  uniform in gradina cu flori a doamnei  ;D

In alta ordine de idei, in cea de-a treia poza observ un Forester suspendat pe puntea fata. Este iluzie optica sau s-a chinuit ceva crestinul pana a iesit la liman? L-ati remorcat, impins, tras...???
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #247 on: August 21, 2017, 16:58:50 PM »
Am renuntat deja la pamanatul si pietrele adunate cu atata truda si migala printre spitzele de la roti.  Cand am iesit pe autostrada  pe la 80 la ora  imi facea un balans masina de am crezut ca am o galma la un cauciuc. Cand am spalat-o la presiune am gasit un ditamai pietroiul prins intre doua spitze plus o galma  de vreun  kg lipit de valva !   :o
Ai dreptate cu poza nr.3 Foresterul a ramas suspendat pe burta si a fost necesara lopata doamnei din dreapta  si o shufa ca sa fie scos de acolo.  Dehhhh... ce sa-i faci.  Generatie veche..... nu tu CVT, nu x-mode,........ nu tractiune intelectuala (adica inteligenta    8)  )  Aviz  Dragosh-ten   ;D  )
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

moguai

  • 2814
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #248 on: August 21, 2017, 17:01:29 PM »
moaaama o sa ti o iei de la dragos si wrangler grav :D
si cred ca si de la andrei din constanta :)))
« Last Edit: August 21, 2017, 17:03:13 PM by moguai »
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #249 on: August 21, 2017, 17:12:25 PM »
De ce ????????  Am zis ceva neadevarat ??   8)  ;D
A vrai dire   a fost singura masina care a ramas prinsa si a fost nevoie de interventie externa ca sa fie scoasa. Si soferul e chiar un expert in offroad.  Asta spune ceva,  nu ?? 
De altfel Helyo  (si nu numai el)  poate sa confirme ca am dreptate   :D   :D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Forester

  • 3067
  • The other right!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #250 on: August 21, 2017, 18:30:22 PM »
Nu a fost si cea cu garda cea mai mica?  :D
Pare un SG stock, si parca SG-ul are cea mai mica garda dintre toate cele de acolo. Poti sa ai mama xmodului daca ramai suspendat.
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #251 on: August 21, 2017, 19:30:38 PM »
Nu era cu garda mica, dimpotriva cred ca are instalat in liftkit de 2 inch.  Cred insa ca a gresit cand a atacat varful ptr ca a intrat cu viteza prea mica si cand rotile s-au infundat in nisip a ramas suspendat pe burta !   :-\
Cu totii am urcat si am coborat pe acolo,  chiar si Legacy-ul  acela rosu din   `90  si niciunul nu am ramas cocotzati acolo  !
Apropo de Legacy-ul acela ,........  am aflat cu stupoare ca are suspensie  hidraulica din fabrica ! In loc de arcuri are niste bile din cauciuc pline cu aer.  Nu stiam ca exista asa ceva  la Subaru !
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Forester

  • 3067
  • The other right!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #252 on: August 21, 2017, 23:05:11 PM »
Ok, cum zici, dar aici mie nu mi se pare deloc inaltata:

« Last Edit: August 21, 2017, 23:06:06 PM by Forester »
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #253 on: August 22, 2017, 00:31:06 AM »
Nu sant nici eu sigur,  o sa il intreb cu prima ocazie cand il intalnesc   ???
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #254 on: August 27, 2017, 06:16:58 AM »
Si a mai trecut un an  ........ ... si a venit iarasi SubiFest .  3884  masini ......  nenumarati  participani.

Asa arata la inceput,

























       400  caluti !!























.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #255 on: August 27, 2017, 07:35:19 AM »
.................  continuare































Cam asa arata pe la amiaza ...........................























.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #256 on: August 27, 2017, 07:53:30 AM »
............. next .....



















.................  si seara ,....

                             ......................... acasa in garaj la odihna.   :)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #257 on: August 27, 2017, 07:57:13 AM »
De mare exceptie si profund angajament... Dupa cum observ, in Canada putem fi convinsi ca exista un spirit pro-Subaru pentru toata gama de modele, ani de fabricatie, customizari si accesorii.

Felicitari pentru participarea la eveniment si te rog sa imi accepti invidia!  ;D 

PS: ti-ai luat magnet, breloc, felicitare sau poster de la eveniment??? :D Si inca ceva, pune si poze de la standurile cu mititei, shaorma si kurtos kolacs insotite de o rafala fotografica in care ii umilesti pe canadieni cu indemanarea de a sparge seminte de floare si bostan... >:D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #258 on: August 27, 2017, 08:05:51 AM »
La cum arata masina dupa baia de noroi vei avea nevoie de dalta si ciocan pentru a ajunge la vopseaua originala.
Odata picat namolul pe locul de parcare nu exclude nici faptul ca trebuie sa ceri unei firme de constructii sa iti igienizeze garajul, cu picamerul,  si apoi sa ti-l restaureze  ;) 
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Re: FORESTER 2,5 , 2016
« Reply #259 on: August 27, 2017, 09:50:53 AM »
Speechless  :-X
Track: 2003 Impreza STI JDM
Off-Road&Daily: 2009 Forester 2.0 NA
Ex: 2001Impreza WRX wagon