S-au vandut ca masini 4x4, insa nu pot urca nici macar o rampa. Acestea sunt SUV
Subaru club Romania

S-au vandut ca masini 4x4, insa nu pot urca nici macar o rampa. Acestea sunt SUV

laddu

  • 225
Din ce citisem la un moment dat, plecarea de pe loc cu rotile bracate e calcaiul lui ahile la awd de la subaru. Nu stiu detalii sau daca e complet adevarat, dar se pare ca si testul asta se foloseste de aceeasi idee.

moguai

  • 2814
in test e un CVT. ca sa faca treaba, trebuie apasata bine de tot acceleratia. + X-Mode activat.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Forester

  • 3067
  • The other right!
Ambele teste sunt clar orientate sa avantajeze marca cu pricina, Subaru respectiv Mazda in al doilea film. E adevarat ca al doilea e parca mult mai infect, cum le-a venit ideea cu plecat cu roti bracate nu stiu, din comentarii inteleg ca mazda are nu stiu ce electronicaraie care se ocupa de acest aspect si combinat cu eventualul calcai a lui Ahile pentru Subaru mentionat mai devreme, voila sa vezi.
In filmul cu Subaru, avantajarea pt Subaru e mult mai discreta: teren uniform, uscat, cu aderenta suficient de buna pentru o masina "grip then slip" si AWD simetric cum e Subaru, dar neadecvat pentru "slip then grip" si asimetric cum erau majoritatea celorlalte SUVuri.
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

adinegru

  • 1456
  • 2012 XV CVT
    • Consum XV CVT
Să ne facem preventiv conturi pe forumul Mazda?

Nu nu, facem la Aro! Ăla nare nevoie de grip și slip sau costum de baie.Ăla trece prin orice......când functiomerge   ;D

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Io masina nu o schimb.
Dar de rusine o sa-i schimb emblemele ... cu alea de desfacator de bere de la Guster.
Si o sa evit sa mai urc borduri, sa nu-l fac de ras mai rau, nu de alta.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

adinegru

  • 1456
  • 2012 XV CVT
    • Consum XV CVT