Bare longitudinale acoperis
Subaru club Romania

Bare longitudinale acoperis

Bare longitudinale acoperis
« on: October 26, 2017, 19:12:50 PM »
Buna ziua

De curānd am achiziționat un forester 2.0 D din 2009, mașină nu avea barele de pe plafon. Am găsit pe net din dezmembrări de la un model identic si am comandat, dar se pare că nu potrivesc, sau nu știu eu sa le montez. Mă poate ajuta cineva.
Subaru Forester SH boxer 2.0 - 2009

MihaiFlorescu

  • *
  • 13893
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Bare longitudinale acoperis
« Reply #1 on: October 26, 2017, 21:31:33 PM »
In primul rand la impreza si outback se scoate plafonul din interior ce implica demontarea stalpilor si a altor elemente din habitaclu. Nu vad de ce la Forester ar fi diferit. Asa incepe operatiunea.

Apoi, daca modelul tau a fost fara, o sa ai nevoie nu doar de bare, ci si de chederele potrivite. Poate au schimbat intre timp si au prevazut locas special pentru adaugare de bare ulterior. Asta trebuie verificat.

Re: Bare longitudinale acoperis
« Reply #2 on: October 29, 2017, 16:17:10 PM »
Mulțumesc mult.
Am constatat faptul că nu e foarte simplu de montat aceste bare, prin urmare am făcut o programare la twin Motors Cluj.
Subaru Forester SH boxer 2.0 - 2009

Re: Bare longitudinale acoperis
« Reply #3 on: November 07, 2017, 20:36:49 PM »
Am montat barele la SMT Cluj arata foarte bine. Acum am o alta problema la care mă gāndesc. Mașină e din 2009 are 181000 km, cum verific daca a fost schimbat motorul, am văzut că mulți au avut problema asta. Mașină este adusa din DE și are carte service cu reviziile toate la Subaru.




« Last Edit: November 07, 2017, 20:38:03 PM by danciu_c »
Subaru Forester SH boxer 2.0 - 2009