Joc la caseta direcție Subaru Outback 2010 Diesel
Subaru club Romania

Joc la caseta direcție Subaru Outback 2010 Diesel

Joc la caseta direcție Subaru Outback 2010 Diesel
« on: November 25, 2017, 22:20:24 PM »
Buna Seara
De puțin timp sunt proprietarul unui Subaru Outback  4 diesel, an fabricație 2010.
Am sesizat un mic joc la volan când am intrat pe denivelări. Mecanicul mi-a zis ca e joc din caseta de direcție..
Nu am destula " disponibilitate" sa cumpăr una noua, așa ca as vrea sa o repar.
Puteți sa-mi recomandați un service de încredere?...in caz ca v-ați confruntat cu așa ceva
Mulțumesc!

Re: Joc la caseta direcție Subaru Outback 2010 Diesel
« Reply #1 on: February 06, 2018, 12:01:39 PM »
Buna Seara
De puțin timp sunt proprietarul unui Subaru Outback  4 diesel, an fabricație 2010.
Am sesizat un mic joc la volan când am intrat pe denivelări. Mecanicul mi-a zis ca e joc din caseta de direcție..
Nu am destula " disponibilitate" sa cumpăr una noua, așa ca as vrea sa o repar.
Puteți sa-mi recomandați un service de încredere?...in caz ca v-ați confruntat cu așa ceva
Mulțumesc!
Cati km are?
Mecanicul respectiv este de la SMT?
Daca vei merge pe reparatia cu kitul de reparatie din experienta iti pot spune ca nu va tine (mult). De fapt nici nu vei simti o diferenta foarte mare. Asta ca sa nu-ti setezi cine stie ce asteptari. Despre alte reparatii (daca exista) nu ma pot pronunta deocamdata.
Am inteles ca mai sunt baieti ai service-uri care repara (inclusiv prin Ungaria), insa deocamdata nu am incercat.
Nu stiu daca te ajuta, dar eu am zgomotul acela de pe la “inceputuri”, masina o am de noua. Am schimbat discuri, placute, umblat la etrieri.
« Last Edit: February 06, 2018, 12:05:54 PM by maximus »
Subaru Outback 2.0D MY2010(2011) M6

WIM

  • 670
Re: Joc la caseta direcție Subaru Outback 2010 Diesel
« Reply #2 on: February 06, 2018, 14:28:53 PM »
"Subaru Outback  4 diesel, an fabricație 2010" inseamna generatia a 4-a (BL/BP) sau generatia a 5-a (BM/BR)?

Re: Joc la caseta direcție Subaru Outback 2010 Diesel
« Reply #3 on: February 06, 2018, 14:33:08 PM »
"Subaru Outback  4 diesel, an fabricație 2010" inseamna generatia a 4-a (BL/BP) sau generatia a 5-a (BM/BR)?
BM/BR este.
Subaru Outback 2.0D MY2010(2011) M6

Re: Joc la caseta direcție Subaru Outback 2010 Diesel
« Reply #4 on: February 06, 2018, 22:58:34 PM »
Salutare,

Eu mi-am facut caseta la WRX-ul meu in urma cu circa 2 luni aici: http://tureal.ro/ si sunt mai mult decat multumit. Oamenii sunt profesionisti, timpul de executie este foarte scurt (in general se rezolva in aceeasi zi), constatarea este gratuita si garantia este de 2 ani fara limita de km. Cred ca merita sa le faci o vizita.