Navi unit aftermarket Caska - problema bluetooth
Subaru club Romania

Navi unit aftermarket Caska - problema bluetooth

ZVZ

Navi unit aftermarket Caska - problema bluetooth
« on: April 12, 2018, 00:47:22 AM »
Salut,

Am un sistem Caska CA-325 MQ6
http://www.autointhebox.com/caska-ca325-mq6-car-dvd-player-dash-system-for-subaru-xv-2012-2014-vehicles-7-800x480-screen-builted-in-nav-wince-6-0-oem-standard-car-in-dash_p65.html

Problema a aparut de curand la functia Bluetooth/carkit care pana acum o saptamana functiona.
Acum nu se mai conecteaza (pair) cu telefonul (iOS). Am incercat si cu alt iPhone, crezand ca poate telefonul meu e pricina.

Are cineva idee cum as putea gasi rezolvarea?

Din ce am inteles sistemul ar avea OS Windows CE sau ceva de genul.. chestia este ca nu gasesc nicaieri sa ii dau un factory reset sau ceva.

Mersi :)

LE: telefonul gaseste unitatea in lista bluetooth; navigatia in schimb nu.. “Searching...” - si asa ramane
« Last Edit: April 12, 2018, 01:01:45 AM by ZVZ »

sco

  • 736
Re: Navi unit aftermarket Caska - problema bluetooth
« Reply #1 on: April 12, 2018, 08:33:43 AM »
Eu am avut recent probleme cu naviul meu aftermarket Clarion, facea figuri cu iPhoneul, intra telefonul peste muzica fara niciun motiv. I-am dat un reset network settings la iPhone si si-a revenit. Nu ma pricep la Caska, dar poti incerca varianta mea. Alternativ, ai putea incerca si cu un Android sa vezi cum se comporta.

Succes.

ZVZ

Re: Navi unit aftermarket Caska - problema bluetooth
« Reply #2 on: April 12, 2018, 21:13:23 PM »
Am rezolvat. Am gasit butonul de resetare generala, era ascuns bine de tot :))

Faza e ca a trebuit sa configurez toata unitatea cap-coada, dar in final sunt fericit. Acum se conecteaza singur telefonul cand intru in masina