Impreza 2.0D 2011
Subaru club Romania

Impreza 2.0D 2011

Impreza 2.0D 2011
« on: June 12, 2018, 18:32:46 PM »
Salut tuturor fanilor Subaru de pe acest forum!

Mi-am dorit de mic un Subaru de cand ma uitam cu tatal meu la raliurile WRC. Sangele de raliu e in familie, prima lui masina a fost un Audi Quattro. Acum a venit randul meu sa aduc acasa o versiune mai "de strada" a unei masini de legenda.

M-am decis in final ca prima masina sa fie o Impreza hatch, pentru a fi practica dar si fun to drive.

Adusa din germania, cu un vinyl wrap care nu a fost exact pe gustul meu (vezi poza), dar asta a mai scazut din pret sa mi-o pot permite. (Se pare ca lumea nu prea vrea sa se chinuie sa dea jos scociurile)

An 2011, modificari minore facute de vechiul proprietar (Spoiler WRX, Toba Remus), 150.000km.

Poze: https://imgur.com/a/QhJSEQB

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Re: Impreza 2.0D 2011
« Reply #1 on: June 12, 2018, 18:54:17 PM »
Bine ai venit.
Acum urmeaza dusul rece.

Ar fi trebuit sa intrebi forumul inainte de a cumpara masina respectiva.
Dieselul Subaru este mai pretentios si nu se impaca bine cu nici un fel de modificare, aici includem evacuari, abtibilduri si eleroane.
In teorie motorul tau a scapat de problemele primei generatii. In practica unii reusesc sa strice si modele mai noi.
Fa un drum la reprezentanta din BV sau Bucuresti, roaga-i sa verifice daca totul este stock si dupa aceea vei vedea daca ai sau nu motive de bucurie.
Ce  buget ai alocat pentru reparatii post-achizitie ?
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Re: Impreza 2.0D 2011
« Reply #2 on: June 12, 2018, 19:10:09 PM »
Wrangler, Am descoperit acest forum doar astazi si m-am gandit sa postez. Masina a fost achizitionata anul trecut in august, i-am facut verificarile la Cluj si totul era in regula. Pana azi nu a trebuit sa cheltui un ban din bugetul pentru reparatii, ceea ce ma bucura.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13892
  • Life is too short to drive a boring car!
Re: Impreza 2.0D 2011
« Reply #3 on: June 12, 2018, 22:34:44 PM »
Bun venit! Arată bine mașinuța. Să o stăpānești sănătos!