ajutoor!!:))
Subaru club Romania

ajutoor!!:))

Akugo

ajutoor!!:))
« on: September 09, 2018, 21:54:17 PM »
salut!! am un frurester 2.0 din 2005 cutie manuala si am o problema mica care mi a blocat masina in mijlocul drumului, este vorba de  arcusorol la sistemul de asistenta la plecarea in rampa... am tot incercat sa caut asa ceva arc dar nu gasesc nici cum. o sa atasej poza cu arcul poate ma ajuta careva cu ceva idee (momentan am legat o sonda urinara in loc de arc:))  (pressure hold valve  assy )  asa am gasit tot sistemul

Akugo

Re: ajutoor!!:))
« Reply #1 on: September 09, 2018, 21:58:47 PM »
salut!! am un forester 2.0 din 2005 cutie manuala si am o problema mica care mi a blocat masina in mijlocul drumului, este vorba de  arcusorol la sistemul de asistenta la plecarea in rampa... am tot incercat sa caut asa ceva arc dar nu gasesc nici cum. o sa atasej poza cu arcul poate ma ajuta careva cu ceva idee (momentan am legat o sonda urinara in loc de arc:))  (pressure hold valve  assy )  asa am gasit tot sistemul

Re: ajutoor!!:))
« Reply #2 on: September 09, 2018, 23:25:34 PM »
Si practic de ce ajutor ai nevoie?
Sistemul la care cred ca te referi se numeste Hill holder si recent s'a mai discutat despre arcul ala pe forum, insa nu se gaseste ca reper separat. Ori iei ansamblul cu totul, ori dezactivezi sistemul

Akugo

Re: ajutoor!!:))
« Reply #3 on: September 09, 2018, 23:36:06 PM »
nu am vazut pe forum deoarece nici nu stiam cum se numeste exact.... o sa incerc sa caut un alt arc aproximativ ... ms

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Re: ajutoor!!:))
« Reply #4 on: September 11, 2018, 20:10:08 PM »
cel mai usor este sa il dezactivezi :) scoti cablu din pedala de ambreaj !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae