Subaru Outback + poze noi Translapina
Subaru club Romania

Subaru Outback + poze noi Translapina

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Bine v-am gasit! Subaru Outback + poze noi
« Reply #20 on: August 09, 2012, 09:13:57 AM »
superbe poze! si locuri de vis... nu am ajuns pe Transalpina pana acum... am vrut, dar am tot amanat... dar pozele tale m-au convins!
Outback-ul e in mediul lui pe acolo...  ;)
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

ticuzz

  • 12
  • OUTBACK
Răspuns: Bine v-am gasit! Subaru Outback + poze noi
« Reply #21 on: August 09, 2012, 12:55:02 PM »
Multumesc mult! Trebuie sa mergi neaparat pe Transalpina. Parerile sunt impartite, unii spun ca e mai frumos ca pe Transfagarasan. Transfagarasanul este cu mult mai multe serpentine si ace de par pe partea de Sibiu cel putin. Pe Transalpina nu sunt prea multe ace de par, e mai lin, curbe largi si usoare dar peisajul este spectaculos! Este ceva nou si diferit de Transfagarasan.
« Last Edit: August 09, 2012, 12:57:00 PM by ticuzz »

Răspuns: Subaru Outback + poze noi Translapina
« Reply #22 on: September 07, 2012, 16:31:07 PM »
Superbe pozele! si masinuta e la inaltime! :) am si eu o intrebare: de unde ti-ai luat bandourile laterale!? ti le-ai pus tu?!
mai sunt unele pentru partea inferioara a portierei si pentru aripi, deasupra rotilor!
eu am gasit unele, dar prin State!
Subaru Outback 2.0D MY2010(2011) M6

ticuzz

  • 12
  • OUTBACK
Răspuns: Subaru Outback + poze noi Translapina
« Reply #23 on: September 09, 2012, 16:28:48 PM »
@ maximus
Salut, bandourile laterale le-am luat de la reprezentanta, am comandat din Bucuresti; le-am pus cu ajutorul unui prieten, sunt usor de montat, masori, faci repere cu un marker si le lipesti. Instructiunile de montare sunt facute sa se inteleaga usor. Bandourile de care zici sunt intr-adevar numai pentru modelele din SUA si numai acolo le gasesti. De altfel modelele pentru americani au altfel si barele de pe plafon, au incluse transversalele care sunt pliabile! Modelul asta de bandou de care mi-am lipit, exista si pentru colturi fara/spate.

Răspuns: Subaru Outback + poze noi Translapina
« Reply #24 on: September 09, 2012, 21:10:34 PM »



Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us


Uploaded with ImageShack.us

da, intradevar sunt pentru versiunea americana, insa banuiesc ca nu este nici o problema in a le monta si noi, cel putin cele care se monteaza pe usa (median si inferior).
ar putea fi o problema in a monta aparatorile de pe aripi cred....
multumesc de info.
Subaru Outback 2.0D MY2010(2011) M6

ticuzz

  • 12
  • OUTBACK
Răspuns: Subaru Outback + poze noi Translapina
« Reply #25 on: September 09, 2012, 21:34:45 PM »
Da, is faine si utile, mai ales daca iesi mult pe teren accidentat. Ai cautat optiuni de adus de acolo? Fiind voluminoase (ca ambalare) trebuie sa coste destul de mult  transportul.
O seara faina!

Răspuns: Subaru Outback + poze noi Translapina
« Reply #26 on: September 10, 2012, 15:45:27 PM »
da, si mie-mi plac. nu stiu, sa vad daca se poate si-n ce conditii. te anunt.
Subaru Outback 2.0D MY2010(2011) M6