Scoli de pilotaj
Subaru club Romania

Scoli de pilotaj

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Scoli de pilotaj
« on: March 27, 2012, 21:09:46 PM »
Salutare,
 
M-ar interesa sa imi perfectionez abilitatile si sa urmez o scoala de pilotaj sportiv.
Primul meu scop este sa ajung sa conduc mai bine si mai eficient, si sa pot sa stapanesc intr-o maniera mai organizata si formala tehnici de contrabracare, optimizare traiectorie pe viraj etc.
Ma intereseaza de asemenea sa decelez diferentele de comportament intre tractiune, propulsie si integrala si care sunt lucrurile de stiut pentru a controla masina in conditii dificile (ploaie, acvaplanare, gheata etc).
Al doilea scop pentru a face aceasta scoala este ca in masura in care apar si la noi circuite pe care sa te poti duce sa te dai in weekend contracost, doresc sa imi fac putina placere cu un pilotaj sportiv cat mai aproape de unul profesionist.
In cele din urma, daca vor exista fonduri, inscrierea intr-un campionat local de raliu sau viteza in coasta - de exemplu Dacia Logan Cup cred ca ar fi o varianta draguta de a imi satisface pasiunea pt auto si a avea putin fun la volan.

Ceva informatii, recomandari, pareri?

Răspuns: Scoli de pilotaj
« Reply #1 on: March 28, 2012, 09:18:13 AM »
Giri!
Subaru Impreza WRX 2001

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Scoli de pilotaj
« Reply #2 on: March 28, 2012, 11:58:47 AM »
Nu stiu f multe despre scoala lui Giri, dar pretul e aproximativ la fel cu cel de la NRA

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: Scoli de pilotaj
« Reply #3 on: March 28, 2012, 12:04:35 PM »
eu unu am fost la scoala dlui Titi Aur si mi s-a parut ok, am avut ce invata singurul dezavantaj e ca pentru fluxul de informatii primite perioada de practica este prea scurta cred
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!