Ridicarea de masini in Bucuresti
Subaru club Romania

Ridicarea de masini in Bucuresti

Ridicarea de masini in Bucuresti
« on: May 13, 2010, 12:26:22 PM »
In ultimul timp, firmele care ridica masini au uitat scopul actiunii lor: fluidizarea traficului prin deblocarea benzii de circulatie pe care este parcata o masina.

Aseara, la ora 18 15 (deci trafic maxim) pe strada dintre Parcul Gradina Icoanei si Teatrul Bulandra (daca nu ma insel) masinile celor de la Supercom ridicau patru autoturisme parcate ilegal. Probabil ca toata lumea a vazut procedura: Se aseaza autoutilitara de ridicat paralel cu masina "victima" si se ridica.

Pana aici nimic iesit din comun insa, pe aceasta strada, daca mai pui si o utilitara paralel cu masina victima ce iese? Eh, un blocaj, evident.
Si asa am stat 10 minute pe loc, evident claxonand si cu o coada imensa in spate pentru ca retardatii nu si-au dat seama ce fac, sau au vrut doar sa-si faca norma de masini ridicate.

Am sesizat politistii care ii asistau si o domnisoara politista comunitara infipta (probabil din cauza pantalonilor care-i intrau intre buci si a pulanului mandru ancorat) si m-a indrumat sa depun o reclamatie daca nu imi convine modul lor de lucru.

Iata si poza de la locul incidentului




MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Rspuns: Ridicarea de masini in Bucuresti
« Reply #1 on: May 13, 2010, 12:29:13 PM »
Romania baby!!!

Răspuns: Ridicarea de masini in Bucuresti
« Reply #2 on: May 13, 2010, 12:46:10 PM »
Tara lui Mos Craciun....oricum, domnisoarele comunitar politiste sunt una dintre cele mai aparte noi specii aparute...si mai mult nu mai spun.
Likes: Once Subaru, always Subaru.

What I am doing?
I am looking to stuff through a scope.

Răspuns: Ridicarea de masini in Bucuresti
« Reply #3 on: July 01, 2010, 16:20:54 PM »
niste kkti.
Fa plangere ca se sterg cu ea la c**