Al meu Forester XT
Subaru club Romania

Al meu Forester XT

Al meu Forester XT
« on: August 09, 2012, 13:46:07 PM »
Salutare tuturor.

De cateva zile sunt si eu fericitul "apropitar"  al unui Forester XT. Istoria achizitiei este simpla. Am condus unul, m-am contaminat, am cumparat! Ce-i drept nu a fost usor sa gasesc una pe placul meu, pe piata nefiind foarte multe modele, insa pana la urma m-am oprit la o masina albastru deschis din 2007, cu interior de piele bej, cu 140 000 km la bord si revizii in carte pana la 135 000. Am testat-o la AUTO -TEST si cei de acolo mi-au spus ca este in stare foarte buna pentru varsta si uzura ei. Este pe alocuri revopsita are o foarte putin chit pe o aripa. Mai necesita o reconditionare a catorva rosaturi ale tapiteriei. Merge foarte bine nu troncane nimic, cu exceptia unui plastic care se aude de undeva din portbagaj cu al carui zgomot deja m-am obisnuit. Incerc sa pun poze dar nu stiu cum. -:))))

Toate bune! Mihai
« Last Edit: August 09, 2012, 13:55:20 PM by mihai1977 »

celalalt

Răspuns: Al meu Forester XT
« Reply #1 on: August 09, 2012, 15:05:04 PM »
Bine ai venit.La portbagaj se poate sa zdrangane suportul de numar.Se rezolva xu dubluadeziv.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Al meu Forester XT
« Reply #2 on: August 09, 2012, 16:20:12 PM »
Bine ai venit! Vezi la sectiunea feedback cum sa pui poze pe forum! Succes!  ;)
« Last Edit: August 09, 2012, 23:37:35 PM by stefanbv »
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
Răspuns: Al meu Forester XT
« Reply #3 on: August 09, 2012, 22:59:22 PM »
sa o stapanesti sanatos! e o super masina, o sa-ti puna un zambet pe buze de cate ori o vei conduce  ;D !
« Last Edit: August 10, 2012, 09:25:32 AM by rzw75 »
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: Al meu Forester XT
« Reply #4 on: August 10, 2012, 09:42:12 AM »
Bine ai venit!!! :)
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))

Răspuns: Al meu Forester XT
« Reply #5 on: August 10, 2012, 10:14:02 AM »
Salutare,

@celalalt: zgomotul de care vorbeam vine de undeva din interior. E ca si cum un plastic nu se mai tine bine. Cred ca e vorba de ruloul acela care acopera portbagajul pe interior. De altfel, nu cred ca-i de mirare. Masina are suspensii destul de tari si dupa 130 000 de km cred ca e normal ca anumite componente de plastic sa se slabeasca cun pic.
@rzw75: sunt tot numai un zambet. Mi-am luat masina asta pentru drumuri lungi. Acum pur si simplu nu ma pot desparti de ea. Noroc ca m-am lasat de fumat pentru ca si dupa tigari im-as duce cu Foresterul. -:)).
@stefanbv: pun si poze. Ideea e ca am o existenta in care mi-as dori o zi de 48 de ore... Cum am un pic de timp sa vad cum functioneaza programelul ala care trebuie utilizat, cum postez;
@Mihai.impreza si restul: Va multumesc frumos pentru urari si incurajari. Ma bucur sincer sa fiu alaturi de voi si sper sa ne vedem la intalniri si sa ne cunoastem. Pe langa performante, placerea de  a conduce, criteriul estetic etc., mai este un motiv pentru care mi-am luat Subaru: posesorii acestei marci sunt diferiti fata de restul "automobilistilor" care circula pe strazile noastre intr-un sens atat de pozitiv, incat e o mandrie sa te numari printre ei.

Tuturor va doresc un week-end impecabil!

PS: Tineti-mi pumnii plec la primul drum ceva mai lung.