Filme cu drumurile patriei si nu numai
Subaru club Romania

Filme cu drumurile patriei si nu numai

Filme cu drumurile patriei si nu numai
« on: August 29, 2012, 08:30:01 AM »
Salut.

M am gandit sa vin in sprijinul vostru sa va arat locatiile  pe unde am fost anul acesta dar si in alti ani si drumurile care sunt. Asfaltate sau nu.

Sper sa va poata ajuta.

Drum Intins!

http://www.youtube.com/user/radu2010radu/videos


Stefan

  • 620
Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #1 on: August 29, 2012, 08:48:35 AM »
Interesant si util. Merci.


Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #3 on: November 06, 2012, 11:10:10 AM »
Interesante clipurile, mersi

Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #4 on: November 27, 2012, 10:54:46 AM »
Salut


Am adaugat filme noi din Piatra Neamt, Harghita, Sibiu, Baile Olanesti, etc.



Sper sa va fie de ajutor daca ajungeti in zonele astea.



Toate bune.





http://www.youtube.com/user/radu2010radu/videos?flow=grid&view=0



Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #5 on: March 06, 2013, 07:41:37 AM »
Salutare.

In week-end-ul care tocmai a trecut am facut o vizita la vecinii nostri bulgari. Excursia de o zi am facut-o cu autocarul si nu cu masina personala. Oferta venita din partea pritenului Costel de la SARA TRAVEL a fost mult mai buna decat daca mergeam cu masina personala. Sa va zic cum s-au desfasurat "ostilitatile".

In ultima perioada tot am auzit de Veliko Tarnovo, un oras medieval gen Sighisoara, cat de frumos, cat de spectaculos este. Eu nu am fost niciodata aici si ma batea gandul sa plec sa vad si eu despre ce este vorba. Facand un calcul, daca mergeam cu masina mea ieseam mai scump decat daca as fi mers cu autocarul. Excursia este de 1 zi, pleci dimineata si vii seara, costa 110 RON (plecare din Bucuresti) vizitezi pestera SF Dumitru, orasul Veliko si la pranz din partea agentiei iti ofera pranzul. Nu fac reclama sau altele , ci doar va spun ce si cum. Sara travel cu domnul Costel cu el am fost in excurisa de o zi.


1 ZI CU SARA TRAVEL VELIKO TARNOVO 110RON AUTOCAR. Cine mai vrea pe 9 martie mai face o excurise la Bulgari.ACEIASI EXCURSIE. A fost o excursie de vis, merita facuta.


Daca ma duceam cu masina mea:

Plin motorina Rompetrol 300 ron
Taxa Pod Romania Giurgiu 6 euro
Rovinieta bulgari 10 euro.

Podul "Prietenei" partea apartinand Romaniei este ca la razboi, este facut praf, sunt cratere mari si vezi sarmele bagate la constructia podului.

http://www.youtube.com/user/radu2010radu/videos?view=0

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #6 on: March 06, 2013, 08:55:31 AM »
Veliko Tarnovo este un oras frumos ce se merita vizitat. Dar caluclele sunt un pic gresite...
1 Bucuresti - V. Tarnovo : 180 km, daca iti consuma 8% ( ceea ce pt. diesel e mult! ) ai un cost de aprox 180 lei
2 Podul 6 euro dus, 2 euro intors
2 Vinieta este 10 leva, adica ~ 5 euro
Rezulta ca daca mergi in minim 2 este acelasi cost, dar daca merg 4 persoane... faci profit!  ;)
Recomand sa mearga cu autocarul cei ce nu se descurca in BG, deoarece daca esti cu masina poti vizita mai multe obiective in zona...

PS Radu, asta este parerea mea... sper sa nu te ofenseze.
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #7 on: March 07, 2013, 07:45:17 AM »
Salutare Colegu.

Nu -i bai. De ce sa ma supar ? Sa o luam pe rand. Este rentabil daca pleci in gasca 4 sau 5 persoane. Asa daca pleci cu parintii si cu prietena tot tu suporti totul.

Cand am schimbat banii la Ruse acolo de unde schimbi banii se vinde si rovinieta . Si am vazut ca s-a scumpit. Daca pana acum era 7 euro acum este 10 euro. Eu am vazut 10 euro.  Astea fara mancare, cumparaturi etc. Oricum pt mine a fost frumos.

Plus ca am stat linistit cu masina, nu a trebuit sa mi fac griji unde o parchez , etc.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #8 on: March 07, 2013, 10:39:51 AM »
[...]
Plus ca am stat linistit cu masina, nu a trebuit sa mi fac griji unde o parchez , etc.
Radule, noi astia cu forestiere nu ne facem griji cum ca unde o sa le parcam. :) :)

Edit:
 ... iar astia cu diesel, nu ne mai facem griji nici de costurile drumului! :) :)
« Last Edit: March 07, 2013, 10:42:08 AM by Foreste »
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

celalalt

Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #9 on: March 07, 2013, 15:44:41 PM »
Cred ca se referea la siguranta masinii nu la locul in care o parchezi... ;)

Răspuns: Filme cu drumurile patriei si nu numai
« Reply #10 on: March 10, 2013, 08:18:15 AM »
Salutare colegi. Da. La siguranta masinii ma refeream. Te duci undeva necunoscut nu stii ce reguli au pe acolo. Fie o sparge fie ti-o ridica, cum se facea odinioara in Bucuresti. Plus ca pe langa plata taxei de parcare mai intervin si alte plati de efectuat. Asa pt  o zi m-am relaxat, am vazut si eu in stanga si in dreapta. Asa daca conduceam doar trageam cu ochiul in rest trebuia sa fiu atent la drum, sa ma uit pe gps pe unde o iau si sa ma uit dupa "sticletii lor".