Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
Subaru club Romania

Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1920 on: March 10, 2016, 21:12:28 PM »
Ma bucur ca ai scapat ieftin Catalin si ca iar dormi in ea in noaptea astea.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1921 on: March 11, 2016, 08:07:51 AM »
 :D :D
Nu am dormit in ea, dar in weekend si-o ia rau

Am uitat sa zic cate ceva despre sistemul audio. Iar am avut probleme, in sensul ca erau momente in care se auze numai in anumite boxe sau doar in woofer. Dupa ce anul trecut a fost rezolvata problema din portiere, anul asta s-au refacut conexiunile in HU. Erau facute foarte prost, fara lipituri, etc. In poza o mostra:


Forester

  • 3068
  • The other right!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1922 on: March 11, 2016, 08:45:46 AM »
OMG!!!
Cand au fost facute aceste "lucraturi"? La tine, la fostul?
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1923 on: March 11, 2016, 09:03:39 AM »
La mine. Si eu am ales sa merg pe o varianta foarte agreata si apreciata aici pe forum si in general, adica am apelat la serviciile lui Relu. Desi am fost multumit de calitatea sunetului dupa ce a fost terminata lucrarea, se pare ca el a pus unul dintre baieti sa faca treaba si nu l-a supervizat, avand in vedere ce a iesit. Nu vreau sa dezvolt subiectul, doar sa mai stie si altii si eventual sa stea langa masina cand se fac astfel de lucrari, desi e cam greu sa faci asta si te bazezi pe faptul ca dai o caruta de bani si ar trebui sa ai parte de calitate. Anyways...

Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1924 on: March 11, 2016, 09:37:35 AM »
Platesti pentru servicii de calitate, te astepti sa primesti serviciile pt care ai platit dar pana la urma "merge si asa"-ul tipic romanesc este omniprezent.
Legacy 3.0R

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1925 on: March 11, 2016, 09:59:11 AM »
Intr-o vreme mi s-a reprosat ca as avea eu ceva cu lumea care lauda prea mult firma de modificari audio si m-am abtinut apoi de la orice comentarii ca sa nu imi fie luat in nume de rau mesajul.

Imi e necaz insa ca s-a nimerit sa fii tu printre cei care "fac exceptie de la regula". In rest e de super calitate si super pret ;) ;) ;)

Cand mai ai nevoie de ceva sa vii la mine ca stiu si eu sa leg firele asa :D Imi zici cum vrei, nod marinaresc, nod de cravata ;D
« Last Edit: March 11, 2016, 10:03:16 AM by MihaiFlorescu »

moguai

  • 2814
Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1926 on: March 11, 2016, 10:08:21 AM »
Eram cat pe ce sa merg si eu acolo, cand am schimbat pe alba sistemul audio. Am fost insa in alta parte si a fost f bine.


Sent from my iPhone using Tapatalk
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1927 on: March 11, 2016, 10:25:16 AM »
Mihai, nod de impreunare pescaresc vreau sa fac  :D :D

Era foarte laudat omul, asa ca am ales calitate. Sau asta am sperat. Si Tribeca tot la el a fost facuta, dar nu am avut probleme. Inca...

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1928 on: March 11, 2016, 10:41:35 AM »
ce gume ii iei bestiei?
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1929 on: March 11, 2016, 10:49:10 AM »
Eu am fost foarte multumit de Michelin pana acum (am avut si de vara si de iarna pe STi) si, dupa ce am discutat si cu Tom, am citit review-uri despre http://www.michelin.co.uk/tyres/michelin-pilot-sport-4, am ales sa merg pe varianta asta. Cu dimensiunile 245/40/R18

STI

  • *
  • 2152
  • Uatzi
    • STIShop.ro
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1930 on: March 11, 2016, 10:50:54 AM »
da sunt gume bune, si eu rulez niste ps3-uri pe hawk
Most sports require only one ball, motorsport requires two...

"STIShop.ro"

Make the forum great again!

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1931 on: March 11, 2016, 10:54:20 AM »
Da, si eu oarecum fan Michelin: Michelin Pilot Sport 3 de vara si Michelin Pilot Sport 3 de iarna. Oricum, confirmarea ta a ajutat la luarea deciziei. Merci!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1932 on: March 11, 2016, 11:34:46 AM »
Ieri, am avut placerea de a sta pe scaunul din dreapta al STI-ului si deasemenea onoarea de a parcurge cateva sute de metri, tot in dreapta, la bordul Tribecai, ambele apartinand flotei lui KET.

Confortul oferit de Tribeca a fost la nivelul asteptarilor mele. Am remarcat totodata faptul ca masina arata impecabil in interior, adica "farmacie" asa cum imi place sa folosesc termenul pentru proprietarii care inteleg sa isi exploateze masinile in mod civilzat.

Referitor la STI, va marturisesc ca am trait o experienta noua, provocatoare si exclusivista intrucat a fost prima data cand am avut sansa de a ocupa locul copilotului. Senzatiile, perceptiile si trairile de moment avandu-l ca pilot pe KET, se succed de la aprehensiune la beatitudine si in final la escapism.
Cand i-am povestit Elenei ca am avut sansa de a ma urca intr-un STI controlat de KET, cu prudenta dar in acelasi timp cu sete de studiu al proceselor motrice care dinamizeaza intr-o acromanie spatio-vizuala cei 360 cai ce evolueaza mecanicist intr-o traire in afara conditiilor momentului, nevasta-mea a avut revelatia renuntarii la constructia casei si a investirii de urgenta a banilor in vederea achizitiei unei astfel de masini (eu l-as numi concept al starii de fericire deplina, in cazul Elenei...).

Ramane sa mergem la Constanta si sa-l rugam pe KET sa aiba amabilitatea de a ne oferi o noua reprezentare de inalta tehnica a manevrarii unei astfel de bijuterii a tehnologiei nipone.
   
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1933 on: March 11, 2016, 11:58:19 AM »
PS4 sunt model 2016, ei zic ca inlocuiesc PS3 urile dar si Super Sporturile pe care le recomanda nimeni.
eu sunt fan GoodYear  ;D
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1934 on: March 11, 2016, 12:24:08 PM »
Daaa, după postarea lui Heli mi s-a făcut și mie poftă!
Care aveți STi prin Bv dispus să ma 'plimbe' nițel ?  :)

moguai

  • 2814
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1935 on: March 11, 2016, 12:52:07 PM »
daca ziceai asta we trecut....
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1936 on: March 11, 2016, 13:50:20 PM »
Heliotropus, eu pilot e cam exagerat. Dar mi-a facut placere sa te dau, desi nu am avut timp si loc sa dam nici a treia. La Constanta mergem mai tare.  ;)

daniel.gugu

  • 1384
  • Forester & Impreza
    • http://www.gg-dc.ro/
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1937 on: March 11, 2016, 19:51:35 PM »
Heliotropus, eu pilot e cam exagerat. Dar mi-a facut placere sa te dau, desi nu am avut timp si loc sa dam nici a treia. La Constanta mergem mai tare.  ;)

Confirm  :D :D :D
Subaru Impreza WRX STI '07 - alias "Galeata Albastra"
Subaru Forester 2.0 XT - daily car
Subaru Impreza 2.0 GT 4WD - PLUTO
Subaru Impreza Type R - GOOFY

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1938 on: March 11, 2016, 20:09:41 PM »
Heliotropus, eu pilot e cam exagerat. Dar mi-a facut placere sa te dau, desi nu am avut timp si loc sa dam nici a treia. La Constanta mergem mai tare.  ;)

Confirm  :D :D :D

Domnu' Gugu, va rog respectuos sa lasati de-o parte modestia caci prin targ se aud vorbe cum ca Domnia Voastra a reusit, pe nu stiu ce circuit european, sa ajunga la viteza maxima de pe bordul XT-ului. Asa zice lumea...

Cat despre scurta demonstratie facuta de KET, crede-ma ca mai aveam putin si faceam atac de panica intrucat in viata mea nu am mers cu o masina configurata pentru senzatii tari. 
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1939 on: March 11, 2016, 20:15:26 PM »
Daca o sa ajungi sa mergi cu Tom sau malakay sa iti iei si pampers, pastile de inima si o punga de hartie :)

Dar cum zicea si Tom la cafea astazi.. pacat ca te obisnuiesti cu orice si mereu o sa vrei mai mult.