Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
Subaru club Romania

Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia

KET

  • 3921
Răspuns: Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1980 on: April 12, 2016, 18:31:04 PM »
Baga si tu macar 200km de mers mai lejer asa. Eventual mergi cu masina la munca pana in weekend. Ca au si gumele nevoie de niste "heat cycles" inainte sa le rupi "thread"-ul :D

Pai asta fac. Si azi am mers tot cu ea. Stiam de "rodajul" ce trebuie facut.

@moguai&Lorian: eu simt diferenta, mai ales de la anvelopele de vara la cele de iarna, in primul rand pe franare si apoi in ceea ce priveste aderenta cand intru mai tare in curbe, cand e ud pe jos, etc
Eu zic ca exagerati un pic sau nu aveti termen de comparatie cand ziceti ca merg atat de tare. Marg tarisor, cat stiu si eu si poate masina, dar daca va da Tom cu roller coaster-ul, va reconsiderati pozitia  :D

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1981 on: April 12, 2016, 18:42:02 PM »
@KET: consider ca tu simti diferenta dupa mii de Km de condus pe circuite in timp ce noi ne "alergam" masinile pe strazi si (pseudo)autostrazi unde ne supunem regulilor de drum
- noi nu am spus ca mergi "tare" ci ca ne-ai coplesit cu simbioza, mai exact cu rezultatul comuniunii dintre om si masina, lucru care pentru mine, cel putin, este de neatins momentan
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Răspuns: Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1982 on: April 12, 2016, 21:54:14 PM »
Quote
1. Posed Forester nu STI

Perfect..... E mai bun!!!   ;)

Răspuns: Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1983 on: April 12, 2016, 22:00:59 PM »
Quote
1. Posed Forester nu STI

Perfect..... E mai bun!!!   ;)

Corect !   +1   :D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1984 on: April 13, 2016, 08:33:11 AM »
Am uitat sa zic ca vechile gume, Michelin Pilot Sport 3 245 40 R18, vor fi donate oricarui membru activ mai vechi de 2 ani sau oricarui membru sustinator. Pentru ceilalti sunt la vanzare cu 200 RON setul. Pot fi folosite o vara lejer, cred eu, poate chiar mai mult. Poze diseara.

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1985 on: April 13, 2016, 10:00:15 AM »
@Dragosh10 si Adi-Canada: sa-nteleg ca la vara preferati sa faceti plaja pe bloc sau v-ati ales vreo destinatie exotica? Cu atitudinea asta, pe pagina lui KET, cu siguranta v-ati pricopsit cu o eticheta "persona non grata" la Mamaia, cel putin un sezon... ;D :D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1986 on: April 13, 2016, 10:01:30 AM »
Am uitat sa zic ca vechile gume, Michelin Pilot Sport 3 245 40 R18, vor fi donate oricarui membru activ mai vechi de 2 ani sau oricarui membru sustinator. Pentru ceilalti sunt la vanzare cu 200 RON setul. Pot fi folosite o vara lejer, cred eu, poate chiar mai mult. Poze diseara.

Felicitari pentru atitudinea altruista!
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1987 on: April 13, 2016, 10:14:05 AM »
Nuuu vaai, Ket ne iubește așa cum suntem   ;)

Oricum toată lumea știe că Forester poată să STi dar STi nu poate să Forester  ;D  ;D

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1988 on: April 13, 2016, 10:21:33 AM »
@Dragosh10 si Adi-Canada: sa-nteleg ca la vara preferati sa faceti plaja pe bloc sau v-ati ales vreo destinatie exotica? Cu atitudinea asta, pe pagina lui KET, cu siguranta v-ati pricopsit cu o eticheta "persona non grata" la Mamaia, cel putin un sezon... ;D :D

Nu Lorian, eu accept diferentele de opinie. Sincer, daca as fi avut o singura masina, nu ar fi fost STi. Dar fiind a treia, e ok si ceva de joaca, nu doar de urcat borduri si carat bagaje.



Nuuu vaai, Ket ne iubește așa cum suntem   ;)

Oricum toată lumea știe că Forester poată să STi dar STi nu poate să Forester  ;D  ;D

Ba poate, dar nu are sens  ;) :D :D :D

Forester

  • 3068
  • The other right!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1989 on: April 13, 2016, 11:08:03 AM »
...
Ba poate, dar nu are sens  ;) :D :D :D

Hehe!  :D :D

Nu mai stiu daca am mai pus filmuletul pe aici, dar Cata, dam o tura si impreuna?  8) 8)

Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1990 on: April 13, 2016, 12:09:47 PM »
Uiti ca am si o Tribeca...  8) Si oricum, la intalnirea de 6 ani am bagat STi-ul pe un traseu foarte greu pentru astfel de masina, pe alocuri cu un grad de dificultate egal sau chiar mai mare cu cel al traseului din filmuletul tau. Si nu am atins nimic  ;)

Oricum, cand Dragosh10 zicea ca "Forester poată să STi dar STi nu poate să Forester", cred ca se referea la modificari aduse unui Forester astfel incat sa mearga ca un STi, si modificari aduse unui STi sa poata intra pe unde intra un Forester.

Ca sa raspund concret, da, dam o tura!  :D

Forester

  • 3068
  • The other right!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1991 on: April 13, 2016, 12:26:00 PM »
Aha, deci tii ascunsa in buzunarul de la spate Tribeca si la duel scoti gun-ul si tragi!  :D :D
Mi-ar placea sa mai dau o tura de d-astea usoare. Ultima iesire la care am iesti cu gasca aia, ne-a dus "calauza" care are un vitara mega preparat pe niste coclauri de am crezut ca ne intoarcem pe jos. Cu promisiuni ca "doar 10 m sunt mai greuti"...  :D :D, noi fiind numai d-astea gen forester, outback, tribute, allroad.
Forester SG 2.5XT 2006
Ex Forester SG 2.0x 2008

Răspuns:
« Reply #1992 on: April 13, 2016, 12:38:27 PM »
1 @ket are dreptate.Forester SG e de fapt o impreza ridicata.
Offroad cu STi , aia da!dacă mai faci vreau pozee sau filmare.
2 @Forester stock pe stock STi nu poate ce poate Forester și invers  
3 @ket daca situația ar fi de așa natură și ai putea/trebui doar o singură mașină care ar fi?
4 Tot Forester e mai bun!!!    ;D
   ;D
 

LE: Tribeca nu are ce căuta în discuția asta. Din punctul meu de vedere Tribeca e doar mai comfy decât Forester și STi. Nu sta pe drum ca un STi și nu se bagă pe coclauri ca un Forester. E waay to big and heavy ca să fie competitive cu ele.

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1993 on: April 13, 2016, 12:50:16 PM »
Exista poze si filmare de la intalnirea de 6 ani.
Daca ar trebui sa am o singura masina, sigur nu ar fi STi. Cu un STi, fie el si stock, nu se stie niciodata cand devii pieton. Ar fi ceva aspirat, probabil o Tribeca, un Levorg. Dar, cel putin deocamdata nu se pune problema de o singura masina, asa ca ma mai bucur de STi  ;D

Răspuns: Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1994 on: April 13, 2016, 12:53:45 PM »


Daca ar trebui sa am o singura masina, sigur nu ar fi STi. Cu un STi, fie el si stock, nu se stie niciodata cand devii pieton. Ar fi ceva aspirat, probabil o Tribeca, un Levorg.

Dacă vreodată (nu ca mi-aș dori asta- să nu mă înțelegi greșit) ajungi în situația aia îți recomand ceva mai bun ca cele enumerate de tine.......Subaru Forester!   ;D   ;D

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1995 on: April 13, 2016, 14:46:37 PM »
Daca ar trebui sa am o singura masina, sigur nu ar fi STi. Cu un STi, fie el si stock, nu se stie niciodata cand devii pieton. Ar fi ceva aspirat, probabil o Tribeca, un Levorg.

Dacă vreodată (nu ca mi-aș dori asta- să nu mă înțelegi greșit) ajungi în situația aia îți recomand ceva mai bun ca cele enumerate de tine.......Subaru Forester!   ;D   ;D

Aprob pozitiv!!! ;D
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

KET

  • 3921
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1996 on: April 13, 2016, 15:22:12 PM »
Nu voi putea sa am ca singura masina un Forester pentru ca ar insemna sa o conduca si sotia, si ei i se pare prea spartan Foresterul, desi interiorul STi-ului ii place. Asa ca, pentru liniste in casa, nu Forester, macar pana ii mai gadila un pic interiorul astia de la Subaru.  ;D

Heliotropus

  • 2956
  • Do not be ignorant, choose science!
Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1997 on: April 13, 2016, 15:27:23 PM »
Nu voi putea sa am ca singura masina un Forester pentru ca ar insemna sa o conduca si sotia, si ei i se pare prea spartan Foresterul, desi interiorul STi-ului ii place. Asa ca, pentru liniste in casa, nu Forester, macar pana ii mai gadila un pic interiorul astia de la Subaru.  ;D

Asa e cand se obisnuieste Stapana cu fineturi (a se citi Tribeca), nu va face compromisuri nici in ruptul capului...
Esti un fericit ca ai masina de servici, tot din clasa superioara si nu trebuie sa apelezi la Tribeca altminteri mi te imaginam cum te bucurai cand prindeai loc pe scaun in tramvai sau cine stie ce acte de vitejie trebuia sa faci pentru a avea acces la masina distinsei doamne.
Doar educatia favorizeaza evolutia umana!

Elvi

Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1998 on: April 13, 2016, 21:19:16 PM »
Era sa fac o greseala mostruoasa. Am deschis tableta si era conectata pe contul lui Heliotropus...n-am vazut si m-am apucat de scris...dar pana la urma m-am prins, l-am sunat pe Lorian si am sters mesajul.

Elvi

Răspuns: Impreza WRX STi [2009] a.k.a. cheSTia
« Reply #1999 on: April 13, 2016, 21:23:51 PM »
Sa revenim, masina doamnei este masina doamnei si nu suporta niciun grad de comparatie ori alte comentarii.
Pe lumea asta exista SUBARU Impreza WRX si STI dupa care regasim plutonul de modele si alte marci.
In concluzie, mie mi-ar placea sa merg zilnic la servici cu un STI iar in week-end sa-mi invit sotul la promenada sau pe circuit (daca-l tine inima).