Forester 2,5 X 4EAT
Subaru club Romania

Forester 2,5 X 4EAT

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #20 on: October 31, 2012, 20:46:57 PM »
14.000 $  daca` il luam eu la sfarsitul leasingului. Daca` l-am returnat, probabil ca` il vor scoate la vanzare la vreo 16-17 k ( e o presupunere doar )
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Pateo

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #21 on: October 31, 2012, 21:10:24 PM »
Felicitari

Super alegere!
Eu am optat si pentru navigatie si crede-ma face toti banii.
Buna alegere si pentru aerul conditionat, pentru cel electronic mai dadeai ceva bani la aceleasi functii.
Poate imi trimiti tu de acolo senzorul bulit de la axa cu came (glumesc), aici astept de aproape 2 luni, cred ca vine pe jos! :) sau poate pentru ca e pe garantie?!

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #22 on: October 31, 2012, 22:38:22 PM »
...............  Super alegere!
Eu am optat si pentru navigatie si crede-ma face toti banii.
Buna alegere si pentru aerul conditionat, pentru cel electronic mai dadeai ceva bani la aceleasi functii.
Poate imi trimiti tu de acolo senzorul bulit de la axa cu came (glumesc), aici astept de aproape 2 luni, cred ca vine pe jos! :) sau poate pentru ca e pe garantie?!

Argumentul determinant pentru alegere a fost garda la sol si calitatile off-road  ale masinii  (calitati pe care o sa` le folosesc din plin iarna , in oras    >:( )  . De navigatie nu aveam neaparata`  nevoie,  am un GPS  performant si nu se justifica sa` mai dau inca`  aprox. 1000 $ ptr.  asta.  Aer conditionat il are oricum inclus, deci nu aveam cum sa` il adaug sau sa` il scot .  In plus mai are  bluetooth inclus  (desi nu ii simtzeam deloc nevoia), asa ca` de voie de nevoie m-am pricopsit  cu el fara`  sa` il vreau (deabea azi am bunghit cum se foloseste   :-X) .  Senzori,  ax cu came,  bloc  motor  & altele  , no problem , pot sa` ti le trimit ,  dar in mod sigur te costa` mai mult transportul decat piesa in sine   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #23 on: November 01, 2012, 02:08:14 AM »
Sa-l stapanesti sanatos!

Pateo

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #24 on: November 01, 2012, 09:03:59 AM »
Argumentul determinant pentru alegere a fost garda la sol si calitatile off-road  ale masinii  (calitati pe care o sa` le folosesc din plin iarna , in oras    >:( )  . De navigatie nu aveam neaparata`  nevoie,  am un GPS  performant si nu se justifica sa` mai dau inca`  aprox. 1000 $ ptr.  asta.  Aer conditionat il are oricum inclus, deci nu aveam cum sa` il adaug sau sa` il scot .  In plus mai are  bluetooth inclus  (desi nu ii simtzeam deloc nevoia), asa ca` de voie de nevoie m-am pricopsit  cu el fara`  sa` il vreau (deabea azi am bunghit cum se foloseste   :-X) .  Senzori,  ax cu came,  bloc  motor  & altele  , no problem , pot sa` ti le trimit ,  dar in mod sigur te costa` mai mult transportul decat piesa in sine   ;D
[/quote]

Despre bluetooth eu am o parere mai buna :), am lasat telefonul cconectat permanent si nu imi mai bat capul cu el, cand suna raspund direct de pe volan, cateodata uit sa-l scot si din buzunar. La fel si cu navigatia - toate incluse- nu mai ai nevoie de alte dispozitive.
In Bucuresti si in tara in general garda la sol conteaza, nu imi mai sta inima cand trec o goapa, incer totusi sa nu exagrez:)
Masina o grozava, bine legata, silentioasa (am motorina), o placere la condus pe distante lungi...si scurte :)

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #25 on: November 02, 2012, 00:35:38 AM »
Cum sta treaba cu consumul? La mine e 15/10 oras/afara

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #26 on: November 02, 2012, 01:00:22 AM »
Despre bluetooth eu am o parere mai buna :), am lasat telefonul cconectat permanent si nu imi mai bat capul cu el, cand suna raspund direct de pe volan, cateodata uit sa-l scot si din buzunar. La fel si cu navigatia - toate incluse- nu mai ai nevoie de alte dispozitive.
In Bucuresti si in tara in general garda la sol conteaza, nu imi mai sta inima cand trec o goapa, incer totusi sa nu exagrez:)
Masina o grozava, bine legata, silentioasa (am motorina), o placere la condus pe distante lungi...si scurte :)

Deocamdata`  despre bluetooth  nu am nici o parere, nu l-am folosit destul ca sa` imi dau seama de plusuri si minusuri. 
Pentru navigatie nu avea rost sa` mai dau o sacosa`  de bani in plus daca`  tot am deja GPS-ul cumparat.
Garda la sol conteaza` si aici , chiar si daca`  nu fac  mai deloc  off-road.  Drumurile in oras nu sant chiar de cea mai buna` calitate (ca orice oras mare , are probleme cu bugetul, criza economica`, etc. ),  iar zapezile  uneori enorme ma` fac sa` cred ca`  am facut o alegere buna` din acest punct de vedere.

Cum sta treaba cu consumul? La mine e 15/10 oras/afara

Nu  i-am facut inca`  consumul,   azi a implinit 65  km.  !!!!!!!  :o  8) 
« Last Edit: November 02, 2012, 01:07:43 AM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

KET

  • 3921
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #27 on: November 02, 2012, 13:10:55 PM »
Felicitari!
Sa te bucuri de ea!

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #28 on: November 11, 2012, 16:54:32 PM »
Merci Cataline
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #29 on: November 12, 2012, 21:51:52 PM »
Felicitari sa o stapanesti sanatos sa te bucuri de ea ! Frumoasa culoarea si interiorul!
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #30 on: November 14, 2012, 02:38:39 AM »
Thank`s  men !
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #31 on: November 14, 2012, 02:47:54 AM »
Pe asta am uita sa`  o atasez
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #32 on: November 20, 2012, 00:16:45 AM »
Cam neingrijit :P, multa murdarie!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #33 on: November 20, 2012, 00:51:05 AM »
waayy ce ciudat e motoru :))
admisia de plasctic filtru de ulei sus.. 
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #34 on: November 20, 2012, 04:28:03 AM »
Deh, ce sa-i faci ? Nici una nu e perfecta`, nu ? Fiecare cu handicapul ei ! Daca` mai aveam cativa parai, imi luam tot motorul din titan. Dar asa, a trebuit sa` ma` multumesc si cu niste plasticaraie   :(
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #35 on: November 20, 2012, 09:54:33 AM »
I-au pus filtrul de ulei sus, ca să nu se scurga pe caldarâm...  :D
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #36 on: November 20, 2012, 13:38:26 PM »
Deh, ce sa-i faci ? Nici una nu e perfecta`, nu ? Fiecare cu handicapul ei ! Daca` mai aveam cativa parai, imi luam tot motorul din titan. Dar asa, a trebuit sa` ma` multumesc si cu niste plasticaraie   :(
nus daca reusesti sa vezi motoru in timp ce o conduci ...  ;D
sa te bucuri de ea multi muti km... superba !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #37 on: November 21, 2012, 02:40:37 AM »
Motoru`  mi-l vad din cand in cand, o data` la 3-4 luni cand completez cu parbrizol. In rest, apa`, paie si bataie cat cuprinde.
sa te bucuri de ea multi muti km... superba !
Merci  man !
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #38 on: December 27, 2012, 23:19:07 PM »
In sfarsit a venit apa` si la moara mea !  (pardon, zapada).  Nici aici iarna nu-i ca vara, precum se vede !   ;D










In sfarsit acuma am inceput sa` imi amortizez investitia ! 8)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #39 on: December 27, 2012, 23:39:27 PM »
:))) foarte frumos!
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!