Forester 2,5 X 4EAT
Subaru club Romania

Forester 2,5 X 4EAT

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #240 on: November 23, 2015, 17:03:18 PM »
Aici e plin de d'astea. Sant ca Trabanturile.  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #241 on: November 23, 2015, 19:31:58 PM »
Ca Trabanturile unde? Ca eu n'am mai vazut unul de f multa vreme :D

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #242 on: November 23, 2015, 20:16:45 PM »
 ;D  U know what I mean  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

sco

  • 736
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #243 on: November 24, 2015, 17:07:28 PM »
Care-i treaba cu numerele alea de inmatriculare? Sunt de showroom / reprezentanta?

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #244 on: November 24, 2015, 18:30:06 PM »
Nu. Sant numerele definitive. Pur si simplu asa sant ele.
Aici cand cumperi masina de la dealer ti-o da inmatriculata cu numerele definitive. Nu mai ai nimic de facut dupa aceea. Trebuie doar inainte de a lua in primire masina sa iti faci asigurare altfel nu ti-o da.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

sco

  • 736
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #245 on: November 24, 2015, 18:53:46 PM »
Ma refeream la alea de pe fata, acolo nu sunt obligatorii?

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #246 on: November 24, 2015, 19:11:11 PM »
In fata nu sant obligatorii., dar asta depinde de la provincie la provincie. Fiecare isi pune ce vrea sau nu pune nimic. Dealerii isi pun reclame de-ale lor dar o data ce ai luat masina poti sa o dai jos. Nu ai nici o obligatie fata de dealer.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Sese

  • 468
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #247 on: November 25, 2015, 15:27:36 PM »
Misto poze, misto atmosfera, misto achizitia.
Oare la noi de ce nu se poate?
Felicitari!
P.S. Primul ministru asta nou al vostru, baiatul asta simpatic, mai primeste imigranti? As veni si eu...
La voi nu se poate si gata. Nu vreau sa ma bag in amanunte pentru ca iarasi o sa imi sara patriotii in cap.


Adi-Canada, m-a lovit o revelatie!
Mai,daca la voi se poate si la noi nu inseamna ca nu Subaru e de vina. Noi suntem defecti.
Adica, dupa ce am vazut ca in Brasov Levorgul nu capata atentie, l-am dus la SMT. Vorba aia,vine muntele la Mohamed .
Au aparut critici pe forum ca la SMT personalul nu e amabil si ca programul e fix. Pai cum ai vrea fratele meu sa  fie deschis,
la 12 noaptea?

moguai

  • 2814
Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #248 on: November 25, 2015, 16:31:30 PM »
cand vrei sa vinzi, mai ales ca nu esti VAG sau Dacia sa ai lista de asteptare la livrari, poti sa te implici mai mult cand vine vorba de client. din toate pct de vedere.
am un amic, vrea noul Forester. si a luat liber de la servici intr o zi, s a dus la SMT la mama naibii acolo, pe la ora 4 ziua. nu era nimeni de la vanzari, nimeni nu stia unde e baiatul. i au dat un nr de telefon al omului de la vanzari, a sunat, n a raspuns nimeni. a lasat numarul lui de telefon, sa fie contactat cand se intoarce tipul de la vanzari. asta a fost acum o sapt sau doua, nu l a sunat nimeni pana azi.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #249 on: November 25, 2015, 19:27:02 PM »
................................................
Adi-Canada, m-a lovit o revelatie!
...............................................
Ahhhh ,.............  si eu care credeam ca te-ai decis sa emigrezi in Ca.  .......    >:(  >:(  >:(

Mai,daca la voi se poate si la noi nu inseamna ca nu Subaru e de vina. Noi suntem defecti.
............................................
No comment aici.    .. Prietenii stiu de ce   :-X


.................................
Au aparut critici pe forum ca la SMT personalul nu e amabil si ca programul e fix. Pai cum ai vrea fratele meu sa  fie deschis,
la 12 noaptea?
cand vrei sa vinzi, mai ales ca nu esti VAG sau Dacia sa ai lista de asteptare la livrari, poti sa te implici mai mult cand vine vorba de client. din toate pct de vedere.
am un amic, vrea noul Forester. si a luat liber de la servici intr o zi, s a dus la SMT la mama naibii acolo, pe la ora 4 ziua. nu era nimeni de la vanzari, nimeni nu stia unde e baiatul. i au dat un nr de telefon al omului de la vanzari, a sunat, n a raspuns nimeni. a lasat numarul lui de telefon, sa fie contactat cand se intoarce tipul de la vanzari. asta a fost acum o sapt sau doua, nu l a sunat nimeni pana azi.
De aia zic eu ca acolo nu se poate si gata. Si tot de aia nu vreau sa comentez,  oricum nimic nu se schimba.
« Last Edit: November 25, 2015, 19:31:39 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

celalalt

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #250 on: December 08, 2015, 20:40:10 PM »
Adi San , cand mai ajungi pe meleaguri mioritice da un semn.Fac o cinste.Sa ti explic ce si cum.Pana atunci feel free sa spui ce simti.Adevarul te va elibera. ;)

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #251 on: December 09, 2015, 16:06:34 PM »
Adi San , cand mai ajungi pe meleaguri mioritice da un semn.Fac o cinste.Sa ti explic ce si cum.Pana atunci feel free sa spui ce simti.Adevarul te va elibera. ;)
Nici o grija Serbane !  O sa dau un semn,.....  sau mai multe.  Cred ca un Johny Walker ne va elibera pe amandoi pentru mai mult timp   :D  :D  Cinstea o fac eu , promit. 
Pana atuncea o sa ma abtin din ce in ce mai mult ca sa spun ce simt ,  asa e mai bine. Cred ca ai observat.  I feel  free oricum.  ;)  Adevarul e oricum in fiecare din noi, nu-i asa ?  :-X

.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

celalalt

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #252 on: December 09, 2015, 16:37:13 PM »
Tocmai , ca tu ai inteles gresit.Dar eu prefer un Rom Gold.Captain Morgan sau Havana. ;)
Dar cand vii sa ai concediu macar doua saptamani.Ca  sa discutam macar un sfert... ;D

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #253 on: December 09, 2015, 17:18:23 PM »
Tocmai , ca tu ai inteles gresit.
Tot ce se poate. Nimeni nu e perfect, nu-i asa ?
Sper sa avem ocazia sa imi explici mai pe indelete ce nu am priceput eu bine   ;D
Dar eu prefer un Rom Gold.Captain Morgan sau Havana. ;)
Orice curge gravitational, de la motorina in sus   :D
Dar cand vii sa ai concediu macar doua saptamani.Ca  sa discutam macar un sfert... ;D
Asta e mai greu  cu cele doua saptamani  :( . Dar o sa dam pe repede inainte  si o sa ajungem mai repede la o concluzie finala si unanim acceptata   8)
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

celalalt

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #254 on: December 09, 2015, 19:11:25 PM »
E clar.Nu ne intelegem. ;D ;D ;D

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #255 on: December 09, 2015, 19:24:48 PM »
E clar.Nu ne intelegem. ;D ;D ;D
Aici e singurul punct la care santem de acord amandoi si ne intelegem   :D   -  ca nu ne intelegem   ;D ;D
Dar cred ca prin intermediul capitanului Morgan  o sa ajungem la un numitor comun pana la urma  ;)  sau o sa ajungem sub masa   ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

celalalt

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #256 on: December 09, 2015, 22:43:44 PM »
Fac o masa inchisa jos.Se lasa greu...Manusa a fost aruncata.

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #257 on: December 10, 2015, 19:25:25 PM »
Fac o masa inchisa jos.Se lasa greu...Manusa a fost aruncata.
De acord  !!   :D 
Dar manusa aduc eu de aici ca  sant mai groase ! Doar pe Cpt. Morgan il  luam de acolo,  ptr ca  daca nu mi-l confisca  miticii la vama !   ;D  ;D
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

celalalt

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #258 on: December 10, 2015, 19:58:06 PM »
E mai ieftin ca in duty free la noi CM...

Răspuns: Forester 2,5 X 4EAT
« Reply #259 on: December 10, 2015, 20:12:42 PM »
Da'. halatu'  cat e in duty free la voi ??   ;D
« Last Edit: December 10, 2015, 20:18:48 PM by Adi-Canada »
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !