Scuturi Impreza GH
Subaru club Romania

Scuturi Impreza GH

Scuturi Impreza GH
« on: November 25, 2012, 15:05:28 PM »
Salutare. Pentru ca iarasi am ajuns de nevoie pe un drum "excelent" (pentru cine e din Arad sau cine stie de ce e vorba DJ 709 Arad - Siria, mai exact bucata pana la balastiera Lavinamix) care arata mai degraba a tancodrom decat a sosea si era sa imi belesc iarasi dif-ul intr-una dintre minunatiile de denivelari de peste 15-20 cm, vin la voi cu o intrebare. Are careva idee de unde pot cumpara scut-ul pentru diferential spate, cutie de viteza si motor din metal ? Ideal ar fi in genul celor care le facea Prodrive, dar vad ca au disparut de la ei de pe site.

Preferabil ar fi ceva mai usurel din alu / dural ca sa nu mai car cu mine inca 20-30 kg, dar totusi mai bine se indoaie fierul decat sa ajung sa schimb chestiile scumpe.
Think Free ! Think OpenSource !

MihaiFlorescu

  • *
  • 13901
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Scuturi Impreza GH
« Reply #1 on: November 25, 2012, 17:52:08 PM »
Vezi pe subarugenuineparts.com sau rallysportdirect.com

Cristibna are pe forester scuturi de metal si cel de la diff spate e de pe prmul site pe care ti l-am dat. Cel de motor nu stiu de unde il are, dar cred ca l-a luat din tara de undeva.

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Răspuns: Scuturi Impreza GH
« Reply #2 on: November 25, 2012, 22:28:14 PM »
Salut
Cum spunea si Mihai , eu am pe masina si la diff spate ( exact ca cel indicat de el ) si pe fata ( motor+cutie ) . Cel de pe fata l-a luat din tara ,e de tabla de 2.5 sau 3 ( nu e dural, aia e alta poveste ) dar tot e ok si asta . E luat de aici www.ati-motors.ro dar mai sunt unii prin Harghita

Si stiu si eu drumul acela Arad - Siria , e durere :( . Pe langa denivelari are si niste cratere ...
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

Răspuns: Scuturi Impreza GH
« Reply #3 on: November 26, 2012, 18:57:24 PM »
Trebue sa mai caut pe cele doua site-uri indicate de Mihai. Aseara la prima vedere nu am gasit dar poate nu erau "la vedere". In schimb ceea ce am vazut acum la ati-motors... arata promitator  ;D Le dau maine un telefon sa intreb la obiect. cristibna nu stiu cat de des faci drumul ala dar... TAB-77 suna bine cand e vorba de el. Mie personal mi s-a acrit de bucata aia de "drumul vinului" cica.

La mai mare si la drumuri mai bune !
Think Free ! Think OpenSource !