Bancul zilei
Subaru club Romania

Bancul zilei

celalalt

Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1180 on: May 28, 2013, 20:53:45 PM »
Word....

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1181 on: May 29, 2013, 10:05:56 AM »
La spargerea unei bănci, participă doi spărgători. Primul strigă: „Nu mișcă nimeni! Țineți cont: banii sunt ai altora, viața este a voastră.” Toată lumea din bancă s-a întins pe podea, în liniște.
Asta se numește „Schimbarea Modului de Gîndire –"Schimbarea modului convențional de gîndire".

O tipă se întinde provocator pe masa din fața ei, încercînd să atragă atenția. Spărgătorul i se adresează: „Vă rugăm să fiți civilizată! Acesta este un jaf, nu un viol!”
Asta se numește „Profesionalism – Concentrează-te doar pe ceea ce știi să faci”.

Cînd s-au întors de la seif, spărgătorul cel tînăr (cu studii MBA) i-a spus hoțului mai bătrîn (care avea doar studii primare) „Hai să numărăm cîți bani am furat!”. Hoțul bătrîn, indignat îi răspunde: „ De ce să pierdem noi atîta timp și să ne prindă, cînd putem să aflăm diseară, de la știri, cîți bani lipsesc din bancă.”
Asta se numește „Experiență –> În zilele noastre experiența este mult mai importantă decît calificările de pe hîrtie de la cursurile POSDRU”.

Imediat după ce hoții au părăsit banca, directorul i-a ordonat casierului să cheme repede poliția. Casierul după ce se gîndi o secundă îi răspunse: „Domnule Director, nu e mai bine să punem 5 mil de € deoparte și să spunem că i-au furat hoții?”
Asta se numește „TRASFORMAREA AMENINȚĂRILOR ÎN OPORTUNITĂȚI –> a întoarce o situație defavorabilă în avantajul tău”.

Casierul zîmbind: „Ar fi minunat să avem cîte o spargere în fiecare lună!”
Asta se numește „Oportunitate –> Fericirea este cea mai importantă.”

Seara la știri se anunță că doi hoți au intrat într-o bancă și au dat o spargere de 100 mil. €.
Hoții au început să numere banii de mai multe ori și nu le ieșeau decît 20 de milioane. Furioși au început să înjure: „# € @ &, noi am făcut planuri, am riscat ani grei de închisoare sau poate chiar viața și directorul s-a ales cu 80 de mil, cît ai bate din palme?!?”
Asta se numește „Știință managerială –> Cunoașterea este mai valoroasă decât aurul!”

Directorul băncii este fericit și zîmbitor, că pierderile lui de la bursa de valori sunt acum acoperite de acest jaf. Plus că i-au ieșit și cîteva milioane bune bani de buzunar. Iar banca este pe profit.
Asta se numește „Arta managementului –> Curajul de a-ți asuma riscuri!”
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1182 on: May 29, 2013, 10:34:53 AM »
Gata.Imi deschid banca...

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1183 on: May 29, 2013, 11:02:15 AM »
Gata.Imi deschid banca...
In ce parc? Viu cu toporu'!...
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1184 on: May 29, 2013, 11:07:07 AM »
In fața la intreprindere...  :D
Să aibă un loc unde sa spargă semințe in tihnă!  ::)
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1185 on: May 29, 2013, 12:23:36 PM »
ini mini maini mo....sac mai dic en sualou slou.....

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1186 on: May 29, 2013, 16:31:35 PM »
Incendiu devastator în Bucuresti. Zeci de oameni sunt blocati într-o clădire în flăcări la ultimul etaj.
Un pompier se apropie si strigă "Sari, că te prind!" O femeie îsi ia inima în dinti si sare. Pompierul o prinde si femeia scapă nevătămată.
Imediat după ea, sare un bărbat. Pompierul îl prinde si îl salvează.
Următorul la rând era un tigan...sare si se zdrobeste de asfalt.
Pompierul se uită în sus si strigă:
"Băăă,nu mai aruncati cu d-ăstia arsi!!!"
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1187 on: May 30, 2013, 16:29:16 PM »
Din ciclul " M-am nascut intre Carpati... "
Te naști într-un sat de pe lângă un oraș mai mare. Satul vostru are și o șosea. Tu nu stai la șosea. Acolo stau ăia înstăriți. Tu nu ești. Crești auzind-o pe maică-ta spunându-și cât e de proastă că l-a luat pe tac-tu și spunându-ți că dacă nu înveți ai să ajungi că el. La școala din sat ești primul. Maică-ta e mândră, vecinele sunt invidioase, iar taică-tău... bea în cinstea ta.
Dai la liceu la oraș. Primul șoc cultural. Stai la o mătușă. Domnișoară la 50 de ani. Pentru tine e zâna cea bună, pentru vecinii ei, "nebuna de la cinci". Îți petreci mare parte la baie. Veceul în casă te fascinează.
După primul an de liceu în care ai fost doar al cincilea din clasă și maică-ta aproape că te renegase, dar te acomodezi și te faci tocilar. Ți se zice "Țăranu", fetele îți vorbesc frumos doar când îți cer tema, băieții joacă fotbal cu ghiozdanul tău.
Ajungi la facultate. La București. Al doilea șoc cultural. Maică-ta îți trimite scrisoare că poate să moară liniștită. În aceeași scrisoare, mă-ta mare zice că ea vrea să te vadă însurat și că moare dup-aia. Stai la cămin și te descurci cu mâncare de acasă ținută la rece pe pervazul ferestrei. Și aici ești printre fruntași. În ultimul an de facultate, te duci internship. Stai opt luni neplătit, după opt luni șeful biroului îți zice: "Avem un post liber". Accepți chiar salariul minim pe economie. O suni pe maică-ta și-i dai raportul. E atât de fericită încât, se gândește că, acum că te-ai realizat la București, ar putea să-l lase pe tac-tu și să vină să stea cu tine.
La job vii primul și pleci ultimul. Lucrezi în weekend și de-acasă. Ești ultra-obedient și pupincurist. Colegii sunt scârbiți de tine, șeful te place și te exploatează. Îți mărește salariul. Poți chiar să îi trimiți și maică-tii niște bani.
Te însori cu cea mai frumoasă fată de la tine din sat. E și ea venită la București, dar nu a avut succesul tău. Faceți nuntă în sat. Maică-ta plânge, bunică-ta nu moare, în schimb e mort de beat taică-tău.
Ești avansat. Ceva directoraș. Ea e gravidă. Faci credit pentru casă și mașină. Te așteaptă 25 de ani de rate și vacanțe în Turcia și Grecia. Bunică-ta a murit, maică-ta vine la voi să vă crească plodul, taică-tău e tot la birt. Nu ești fericit, dar ești împlinit...
si continuarea...
... vine criza - te dau aia afara - iti vinzi masina, banca iti ia casa - te intorci sa stai cu parintii in satul de unde ai plecat - nevasta-ta incepe sa spuna cat de proasta a fost ca te-a luat pe tine de barbat in loc sa-l ia pe Gheorghe care e recuperator (proxenet, traficant) in Spania si are vila cu piscina si meleu in curte!- incepi sa-ti petreci cat mai mult timp la birt (alaturi de taica-tu)... si bei ca fii-tu e primul din clasa!



No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

celalalt

Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1188 on: May 30, 2013, 16:37:01 PM »
Asta nu e banc....e purul si tristul adevar istoric al romanilor...

paulwhp

  • 1823
  • Think.Feel.Drive.
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1189 on: May 31, 2013, 12:45:27 PM »
Trei tipi: un roman, un tigan si un ungur pescuiesc. La un moment dat li se incurca unditele si prind toti 3 un pestisor de aur. Pestisorul le zice ca din cauza ca toti 3 l-au scos din apa va indeplini o singura dorinta la fiecare.
Ungurul zice eu vreau ca toti ungurii sa fie in Ungaria si sa fie bogati si fericiti. Dispare.
Tiganu zice eu vreau ca toti tiganii sa fie in India fericiti, bogati. Dispare.
- Romanu' se uita in toate partile si il intreba pe pestisor:
- Ungurii is in Ungaria? - Da. - Toti? - Da.
- Si tiganii in India? - Da. - Toti? - Da
Se uita la pestisor si zice: - Mie da-mi un cola light.
:)))))

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1190 on: May 31, 2013, 20:33:01 PM »
Sfântul Petru: Doamne, a venit un grup de atei la Tine.
Dumnezeu: Spune-le că nu exist!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

MihaiFlorescu

  • *
  • 13906
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1191 on: June 05, 2013, 16:17:43 PM »
Alinuta la psiholog cu mama.
- Mama, nu mai vreau la psiholog
- Bine, atunci vreau sa inteleg de ce plangi cand te bat.

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1192 on: June 15, 2013, 01:18:15 AM »
Soțul, rezolvând integrame, o întreabă pe soție:
- Primul bărbat, 4 litere?...
- Radu!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1193 on: June 15, 2013, 09:51:46 AM »
Cum spui în termeni muzicali " Stai jos, iubita. " ?
La.....Sol.....Fa.... !

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1194 on: June 15, 2013, 23:54:01 PM »
Barbatul perfect este o combinatie dintre vibrator si bancomat!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1195 on: June 16, 2013, 10:09:48 AM »
Brasov, se vede ca umorul englezesc a inceput sa-si puna amprenta pe tine !
Forester Diesel 2010

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1196 on: June 21, 2013, 01:48:19 AM »
O blonda nu putea sa-si dea seama de ce e atât de populara.
- Sa fie oare parul meu stralucitor? îsi întreaba o prietena.
- Nu.
- Sa fie oare silueta mea atragatoare?
- Nu.
- Atunci cedez…
- Asta e!

No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1197 on: June 22, 2013, 14:14:46 PM »
Conform statisticilor, cei care la 15 ani au amestecat berea cu votcă, la 20 de ani amestecă cu lopata nisipul cu ciment!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

stefanbv

  • 4253
  • Forester forever
Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1198 on: June 22, 2013, 14:21:37 PM »
Un popă merge cu taxiul. Mergând șoferul dă peste o groapă în asfalt și, enervat, strigă:
- Să-mi bag p*la!
Părintele tace. Mai merg o bucată de timp, povestea se repetă, șoferul iar :
- Să-mi bag p*la!
Părintele stă și rabdă. La a treia ieșire a șoferului, părintele nu mai rabdă și-i spune:
- Fiule, de ce înjuri așa urât, mai bine în loc de înjurături ai spune, “Slavă Domnului!”.
Taximetristul se înroșește, se calmează și merge mai departe, dar hop și lovește cu roata într-o gură de canalizare neastupată, de sare roata de la mașină. Soferul:
- Aaa, s… slavă Domnului!…
Și, minune… roata vine înapoi și se instalează la locul ei. În acel moment, popa făcând ochii cât cepele:
- Să-mi bag p*la!
No school, no job, no problem!

Forester SG5 Cross Sport JDM
Forester SH SX

Răspuns: Bancul zilei
« Reply #1199 on: June 26, 2013, 17:11:07 PM »
Sa-i dea curaj pacientului, stomatologul ii ofera inainte de
a-i scoate maseaua, cateva pahare de palinca, dupa care il intreaba:
 -Ei, cum stam acum? Avem curaj?
 -Ohoooo! Sa indrazneasca cineva sa se apropie de maseaua mea!