Subaru Impreza GC *STi Swap*
Subaru club Romania

Subaru Impreza GC *STi Swap*

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #700 on: January 20, 2013, 13:37:05 PM »
Daca tu vrei sa negi evidenta si fizica este problema ta si faci ce vrei pe masina ta lafel ca si altii insa trebuie sa fie informati.
Cutia de viteze nu de la cai se rupe ci de la cuplu. Se pot depasi lejer 300hp cu cutia stock, dar grija la cuplu.

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #701 on: January 20, 2013, 14:27:20 PM »
Deci clar trebuie sa mearga fiecare care au bov sa faca vreo optimizare , deci in concluzie dai 300 euro pe un bov si mai trebuie vreo 300-500 pt optimizare  :D :D :D  DOAR PT UN BOV  ;D ....
« Last Edit: January 20, 2013, 14:30:01 PM by impreza 01 »
Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #702 on: January 20, 2013, 16:46:45 PM »
Cine vrea poate sa lucreze si dupa deviza: "lasa ca merge si asa", dar mai indoiesc ca tu care esti in Anglia unde se da ora exacta in motorsport, iar cultura auto este la varf, ai vrea sa lasi ceva pe vreo masina la voia intamplarii.
Personal eu nu spun nimanui ce sa faca, doar pun la dispozitie informatiile corecte, iar fiecare alege cum crede ca este corect bine pentru el si masinuta lui.
Firma Racing Code pe care o reprezint atunci cand se face un soft si una din modificari este BOV schimbat, nu percepe taxa suplimentara, mai ales ca softurile noastre sunt custom tot timpul.
Recomandarea mea este sa se stranga toate piesele care se doresc a fi montate, sa se monteze toate odata si sa se faca softul cu ele deja puse. Preventiv daca cineva stie ca urmeaza sa monteze un BOV pe care nu-l are ne poate anunta sa-i pregatim modificarea, sau vine ulterior si ajustam contra unei sume modice care sa insemne deranjul.
Asta este cand incepi sa te joci trebuie sa si platesti. Ai bani te joci nu ai stai linistit.
Cred ca un cost de 50 Euro pentru o astfel de ajustare ar fi corect si platit de toata lumea.


Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #703 on: January 20, 2013, 17:33:30 PM »
Deci daca merg la garaj si le spun asa ceva se tavalesc aia de ras,chiar nu am curaj sa intreb  :D ..... Serios tot sunt la ora exacta subiectul este inchis  ;) 
Cine vrea sa dea 50 de euro pt asa ceva este dus cu capu  :D :D :D :D ;D
Sunt prea multe de discutat si mai bine sa se deschida o pagina pe tema asta , si pt cutia de 5 trepte , ulei pt motor ;D si multe alte modificari


Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #704 on: January 20, 2013, 17:42:09 PM »
Ah ce-mi place, fetele nebunele, pe mese pe toace! 8)
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #705 on: January 20, 2013, 18:15:30 PM »
Deci daca merg la garaj si le spun asa ceva se tavalesc aia de ras,chiar nu am curaj sa intreb  :D ..... Serios tot sunt la ora exacta subiectul este inchis  ;) 
Cine vrea sa dea 50 de euro pt asa ceva este dus cu capu  :D :D :D :D ;D
Sunt prea multe de discutat si mai bine sa se deschida o pagina pe tema asta , si pt cutia de 5 trepte , ulei pt motor ;D si multe alte modificari




Probabil ca trebuie sa apelezi la profesionisti insa nu ma asteptam ca un om care traieste in UK sa pastreze o abordare de genul : "lasa ca merge si asa".

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #706 on: January 20, 2013, 18:29:28 PM »
care profesionisti .... :D  deja nu sti sa te opresti ,gata ai dat informatia(chiar si pretul) daca cineva nu este de acord cu ea nu trebuie sa o ti una si buna profesionisti ..... ;D  Chiar nu vreau sa vb la per tu, intodeauna vorbim despre un subiect....
« Last Edit: January 20, 2013, 18:46:21 PM by impreza 01 »
Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk

KET

  • 3921
Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #707 on: January 20, 2013, 18:55:20 PM »
Impreza 01, eu zic ca tre sa-ți faci un dyno. Ai o problema... :)

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #708 on: January 20, 2013, 19:02:18 PM »
Impreza 01, eu zic ca tre sa-ți faci un dyno. Ai o problema... :)

asa o fi voi aveti dreptate ... :D  au mers si alti cu masina mea am avut un prodrive home de 301cp si a mea trage mult mai bine deci stiu ce spun plus cine mia  facut masina(si este meser ) a spus 300+++ clar chiar aseara am mers cu un preten care are facuta masina tot aici de Bob Rawle 355cp si mi a spus a mea este aproape de a lui ...
Cand o sa am bani o sa o pun si pe dyno(unde stiu sigur are 300+++) deocamdata nu cresc bani in copac mai ales iarna  :D :D :D
 

« Last Edit: January 20, 2013, 20:11:12 PM by impreza 01 »
Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #709 on: January 20, 2013, 19:09:42 PM »
Este o optiune corecta si daca poti ar fi perfect sa relevezi puterea la roti si cea la motor.
Legat de BOV tot ceea ce va spun este usor verificabil montand un ceas de monitorizare a AFR.
Nu vreau si nu imi plac discutiile tensionate mai ales cand impartim aceeasi pasiune auto si in special afinitatea pentru Subaru. Imi doresc sa vad masini Subaru care functioneaza corect si proprietari bucurosi.

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #710 on: January 20, 2013, 21:14:52 PM »
Eu pot spune cu o investitie mica sunt un propietar fff bucuros  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #711 on: January 20, 2013, 21:19:50 PM »
Eu am montat BOV HKS si merge absolut la fel fara sa fac nici un alt soft ;D....in schimb sunetul scos de BOV este superb ;D ;D
WRC is for boys. Group B was for men!!!

Ex. 03 WRX
99 STI Coupe Race Car
08 Impreza STI


malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #713 on: January 20, 2013, 22:48:38 PM »
Multumesc pt sfat dar sa mutam mircul cu soft rc pe alta pagina !
Am mai avut o discutie pe tema asta acu ceva timp si eu sunt de parere ca trebuie sa iti lasi clientii sa iti faca reclama nu sa te autoproclamezi regele subaru, guru softistilor ...
 Nu ma intelege gresit,  iti respect munca si iti admir masina si efortul depus ... dar insistenta asta ma deranjeaza cel mai mult=reclama mascata  
Accept si apreciez orice sfat  ... atat timp cat vine de la un pasionat nu de la un AFACERIST !!
Multumesc!
« Last Edit: January 20, 2013, 22:52:55 PM by malakay »
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #714 on: January 20, 2013, 22:53:11 PM »
Te rog sa-ti masori cuvintele. Aberezi dragule si nu am chef de noise.
Nu este vorba de reclama, pur si simplu acea masina functioneaza cu un soft care a fost prevazut de cand a fost facut cu optiunea de upgrade BOV. Nu spun numele firmei.
Asta tocmai ca sa nu mai luam inca odata banii si sa nu deranjam clientul. Cu toate astea nu am cum sa ma dezic de munca si de firma mea, faceti voi separatie. Nu am spus vino sa-ti fac eu sa-ti iau banii, desi pana si acolo preturile oferite sunt corecte si nu umflate si dupa cum se vede masinile merg unele chiar in regim de suprasolicitare.
Multumesc mult pentru intelegere!
« Last Edit: January 20, 2013, 23:01:57 PM by sebastian »

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #715 on: January 20, 2013, 23:03:21 PM »
Iti doresc o seara cat mai buna
Am folosit fond de 20  8) !
P.s iar o iei personal si crezi ca te atac ...
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #716 on: January 20, 2013, 23:04:26 PM »
Si uite asa o tinem tot anul .... gata subiectul este incheiat ...care nici eu numai stiu  :D :D :D :D :D
Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #717 on: January 20, 2013, 23:08:14 PM »
Iti doresc o seara cat mai buna
Am folosit fond de 20  8) !
P.s iar o iei personal si crezi ca te atac ...

Personal iau termenii pe care i-ai folosit anterior. Nu permit nimanui sa mi se vorbeasca asa.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #718 on: January 20, 2013, 23:15:39 PM »
NU te trebuie sa te simti jignit pt ca mi-am spus parerea , nici nu am avut intentia de a te jignii , ti-am spus ca iti apreciez munca si masina pe care o ai si o modifici la un nivel destul de inalt doar ca, REPET : nu imi place sa vad reclama si reclama si reclama !
Personal NU AM NIMIC CU TINE . nu vreau sa incepem un OTV aici  (nu cred ca am jignit pe cineva de pe acest forum vreodata )

P.s ca sa schimbam subiectul , cum se regleaza corect un Bov hks ??
« Last Edit: January 20, 2013, 23:19:25 PM by malakay »
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Răspuns: Subaru Impreza GC *WRX Swap*
« Reply #719 on: January 20, 2013, 23:27:09 PM »
Atunci iti ceri scuze si-ti editezi postul.

"Multumesc pt sfat dar sa mutam mircul cu soft rc pe alta pagina !
Am mai avut o discutie pe tema asta acu ceva timp si eu sunt de parere ca trebuie sa iti lasi clientii sa iti faca reclama nu sa te autoproclamezi regele subaru, guru softistilor ...
 Nu ma intelege gresit,  iti respect munca si iti admir masina si efortul depus ... dar insistenta asta ma deranjeaza cel mai mult=reclama mascata  
Accept si apreciez orice sfat  ... atat timp cat vine de la un pasionat nu de la un AFACERIST !!

Multumesc!"


Eu avut senzatia ca mesajul asta imi era adresat mie. Probabil ca ai gresit destinatarul.