intrebare impreza wrx 2002
Subaru club Romania

intrebare impreza wrx 2002

intrebare impreza wrx 2002
« on: March 24, 2013, 16:38:28 PM »
salut, am un subaru impreza wrx din 2002, astazi cand ma plimbam brusc a inceput sa se tureze gtreu peste 3500 rpm..abia ajunge la 5000 rpm..pe autostrada abia am prins 180 km/h...am verificat bujiile...sunt noi si bune....stie cineva ce poate avea? mentionez ca din cand in cand se aprinde in bord check engina..se stinge..merge 2 zile asa si se reaprinde..masina pare lipsita de vlaga..va multumesc

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: intrebare impreza wrx 2002
« Reply #1 on: March 24, 2013, 17:11:47 PM »
Mai mult ca sigur ECU a intrat pe safe mode. In primul rand citeste erorile sa vezi de ce iti apare check engine si vezi daca trebuie reparat ceva la masina.
Pentru a reveni la normal scoti bornele de la baterie si astepti ceva timp pana se reseteaza ECU. Vezi in sectiunea tutoriale mai multe. Repet, fa asta doar dupa ce afli ce cod de eroare ai. E posibil ca acestea sa nu mai apara dupa ce faci resetarea, dar problema sa persiste si atunci e si mai greu sa afli de unde vine.

RACING CODE

  • 67
  • SUBARU EXPERT - chiptuning & dyno
    • www.racingcode.ro
Răspuns: intrebare impreza wrx 2002
« Reply #2 on: March 24, 2013, 18:45:05 PM »
Esti din Bucuresti?
Reliable + Cheap = Not Fast
Cheap + Fast  = Not Reliable
Fast + Reliable = Not Cheap

celalalt

Răspuns: intrebare impreza wrx 2002
« Reply #3 on: March 24, 2013, 18:47:47 PM »
Daca vrei tebpot ajuta cu eroarea.Sa ti spun care e.Ca tot ne am intersectat in trafic saptamana asta.
Bafta.

2xGhe

  • *
  • 1806
  • Pentru fani, nu pentru bani!!!
Răspuns: intrebare impreza wrx 2002
« Reply #4 on: March 24, 2013, 19:22:12 PM »
Du-te cu ea la Razvan si te ajuta el cumva..
Pentru FAAAAANi nu pentru bani!

Răspuns: intrebare impreza wrx 2002
« Reply #5 on: March 25, 2013, 23:45:09 PM »
sa nu fie vreun furtun iesit si pierde presiune exact cand se ridica in turatie . uitate la toate furtunele de aer sa nu fie slabite.
Problema comuna furtunul de sub galeria de admisie care merge in turbo si prins cu un colier acolo de obicei de la caldura cedeaza si este indeajuns o mica fisura si cum creste presiunea da afara pe acolo.
bafta
Dan
Orice piese SH impreza wrx-STi + Forester
Contact dan23turcu@yahoo.co.uk