achizitie impreza 2.0r sport - sh
Subaru club Romania

achizitie impreza 2.0r sport - sh

moguai

  • 2814
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #60 on: May 11, 2013, 23:44:42 PM »
Multumesc asemenea...sper sa ma bucur pe deplin de o masina speciala...
O sa fac si prezentarea oficiala cu poze si topic separat dupa ce o inscriu...
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

KET

  • 3921
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #61 on: May 12, 2013, 21:40:57 PM »
Nu trebuie sa astepti pana o inscrii ca sa-i faci prezentarea! Eu i-am facut-o STi-ului din a doua zi, dupa ce am luat-o. In prima noapte am fost prea ocupat sa ard benzina si sa ma distrez...  :D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #62 on: May 13, 2013, 12:03:50 PM »
Atentie la taxa. Am inteles de la un coleg de munca legat de aceasta taxa ca daca a fost platita se face o recalculare dupa actuala formula si daca reiese ca ce s-a platit in trecut e mai putin decat ce este astazi, atunci tu platesti diferenta. Nu stiu ce se intampla daca da cu minus :D Dar tare imi e ca nu primesti diferenta decat in instanta :D Si nu cred ca iti revine tie, ci fostului proprietar, deci e clar ca nu mai returneaza nimic.

nu cred, daca intradevar ar fi asa, e o aberatie...cred ca a inteles el gresit.

Am inteles eu gresit. Nu a platit diferenta dar trebuie sa ai chitanta care justifica plata acelei taxe in trecut + dovada ANAF ca nu a fost recuperata.

moguai

  • 2814
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #63 on: May 13, 2013, 12:35:32 PM »
trebuie si chitanta ca a platit cand a cumparat masina? asta e maxima tampenie, pai daca nu platea, nu putea inmatricula masina!
oricum mi se pare aberant sa fac eu cererea IARASI pentru dovada daca fostul proprietar are deja de la anaf dovada pe numele lui.
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #64 on: May 13, 2013, 12:50:05 PM »
Chitanta ca s-a platit taxa de prima inmatriculare in trecut.

moguai

  • 2814
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #65 on: May 13, 2013, 12:53:22 PM »
da, stiu la ce te referi...dar nu stiu daca pot face rost de aia. oi vedea...
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #66 on: May 13, 2013, 12:57:03 PM »
Vezi daca merge si fara. El s-a dus cu tot ce s-a putut sa fie sigur ca nu ii mai cer nimic si se pare ca a functionat.

Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #67 on: May 13, 2013, 13:02:15 PM »
Iti trebuie si de la finante hartia ca s-a platit taxa de poluare. Eu luna trecuta am inmatriculat o masina si mi-a cerut-o. Dar o obtii rapid de la finante, depinde de la judet la judet.
Forester my09 4Q

moguai

  • 2814
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #68 on: May 13, 2013, 14:30:23 PM »
pai cand ma duc sa depun actele pentru adeverinta ca nu s`a recuperat taxa, o sa intreb si de chitanta, cum se procedeaza...desi am impresia ca aia o poate cere doar primul proprietar (cel care a platit efectiv taxa)
vedem...
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Mihai.impreza

  • 733
  • Subaru impreza 1.6 TS
Răspuns: achizitie impreza 2.0r sport - sh
« Reply #69 on: May 13, 2013, 16:01:13 PM »
chitanta ca taxa a fost platita este irelevanta la pipera, ei cer foaia de la anaf ca asa oricine a platit taxa are chitanta si dupaia a dat statul in judecata....chitanta=0 (asa mi-au zis cei de la anaf cand am inmatriculato pe a mea)
Nu stii - te invat, nu poti - te ajut, nu vrei - TE OBLIG! :)))