HANDEI (c) Relu - Subaru Impreza STI MY04 - masina mea de zi cu zi
Subaru club Romania

HANDEI (c) Relu - Subaru Impreza STI MY04 - masina mea de zi cu zi

George

  • 757
unii zic ca sunt cu capul ca mi-am luat o asa masina de zi cu zi... in schimb mie imi place sa ma chinui cu ea :)
e vorba de o impreza WRX STI din anul de gratie 2004. am luat-o SH in 2009 la 41 000 km iar acum bate spre 55 000 km.
are mici modificari care au dus-o la o putere decenta de 280cp la roata.
si acum cateva poze mai recente :)





ca si upgradeuri , hmmm, greu sa le insir ca nu mi le aduc aminte pe toate cred. masina are in continuare turbo stock, injectoare stock, interne stock :)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Sa o stapanesti sanatos in continuare! Arata foarte bine. Te asteptam la intalniri cu ea  ;)

George

  • 757
mersi. incerc sa o tin cat mai simplu posibil masina. nu vreau sa bata la ochi sau la ureche din cauza asta si finala stock si lipsa mesei de calcat si a farasului de pe capota.
acum e la loc pe suspensiile stock pentru mersul de zi cu zi in oras. pentru cele 2 iesiri programate anual pe circuit primeste la loc o suspensie sport reglabila.





tar0M

  • 934
  • Impreza WRX 2008
Bun venit George.Sa o stapanesti sanatos.
Aceleasi comentarii de 2 lei le-am primit si eu cand mi-am luat WRX-u ca ce iti trebuie mah tie masina daia.
Nu ai cu cine niste tarani ;D

George

  • 757
DA, dar pe tine te-a intrebat baiatul de pune benzina ce motor are ? si la raspunsul de 2.0 sa completeze cu : ahhh, pai te face o pisicuta de 2.0  ::)
asta cand masina avea inca eleronul, hoodscoopul si finala tanabe cat hornul de la hota.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Adeptul stilului "curat" sunt si eu. Tine-o tot asa!

George

  • 757
trebuia sa primeasca si niste jante gri ... adica normale :) doar ca niste dificultati tehnice au facut sa nu le primeasca inca.
oricum fata celor care si-o fura si nu se asteapta e priceless  :D

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Poti incerca si un gri mai inchis ("gunmetal"). Cred ca s-ar vedea demential.
Si vrem mai multe poze si din fata :D

George

  • 757
jantele erau niste OZ uri gri mat :) care au ajuns pe masina tatalui meu, in poza mai jos :


(problema a fost cand le-am comandat ca cine a facut comanda nu a stiut sa zica ca pentru STI , si nu intra jantele pe rotile din fata din cauza etrierilor)

George

  • 757
cateva poze de la iesirea de anul acesta de pe euroring:

« Last Edit: June 27, 2010, 11:37:08 AM by George »

George

  • 757
o plecare anul trecut cand nu era masina in forma finala :


prima iesire pe circuit, trase luate ca dracu, mai mult m-am luptat cu masina decat sa ma lupt cu timpul:


iesirea de anul acesta, fara sunet, cu un copilot in masina si cu slickuri :


Super masinuta. Imi place mult ideea de a o mentine stock la exterior. Subaru este o marca in care trebuie sa investi in performanta.
Sa o stapanesti sanatos si sper sa o vedem curand

George

  • 757
eu n-am mentinut-o stock la exterior. i-am facut cu multi bani downgradeuri. adica am scapat de masa de calcat -> aripioara noua + tinichigerie pt astuparea gaurilor = $$$, scapat de hoodscoop -> priza noua de capota = multi $$$ (mama lor de americani)


MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Presupun ca este colantata. Cum rezista?

Ce am vrut sa spun ar fi "stock" in sensul ca nu atrage atentia  ;D

George

  • 757
vantul bate colantul rezista.  :D problema e ca traim in Romania si am o groaza de zgarieturi pe colant, iar recolantarea pe bucati e destul de scumpa comparativ cu colantarea integrala :)

George

  • 757
din sedinta foto :
 






si de cand avea aripioara :




MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Foarte tari pozele!!! Ce ai facut cu farurile. In ultima poza pare ca ai angel eyes si spui ca e mai veche.

George

  • 757
nu i-am facut nimic . asa arata farurile pozate de la distanta aia :) si unghiul ala :)

mie imi plac mult astea 2 :
   

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Ultima e foarte reusita (cu stopurile). Si imi mai place aia in casa bantuita :D :D :D