Comportament cutie automata 4 viteze
Subaru club Romania

Comportament cutie automata 4 viteze

Comportament cutie automata 4 viteze
« on: June 23, 2013, 10:32:45 AM »
Am un Outback 2.5 AT.La 115000km cutia automata a inceput sa schimbe cu socuri de la 3 la2. Am schimbat uleiul in cutie si diferentiale, dar tot la fel face, poate nu la fel de dur . A mai avut cineva prob asta? Cei de la service un ca e normal asa si ca o sa-si revina in timp.

celalalt

Răspuns: Comportament cutie automata 4 viteze
« Reply #1 on: June 23, 2013, 10:40:07 AM »
Hm...ciudat.Din ce stiu eu,cutia automata incepe sa pice atunci cand...picura ulei urmata de socuri in treapta a doua.Treapta a doua pica primaa deoarece este cea mai folisita.Si anume la plecarile de pe loc normale.Nu cele in forta.Eu am 260k km cu cutia si inca merge corect.Mai schimba inca o data uleiul.Si mare atentie la specificatiile lui.Bafta.

LE. cutia are 260k.Nu noi impreuna...asa am luat o...;D

Răspuns: Comportament cutie automata 4 viteze
« Reply #2 on: June 23, 2013, 15:09:44 PM »
..................................................................................  Cei de la service un ca e normal asa si ca o sa-si revina in timp.

Nu, nu e normal. Cei de la service sant niste nepriceputi (ca sa` nu le zic altfel).  Si pana` pe la 300.000  km  cutia de la 2,5 AT  nu ar trebui sa puna deloc probleme.
.........va asigur ca greselile ortografice, ortoepice, de punctuatie, morfosintactice si folosirea inadecvata a unitatilor lexico-semantice imi apartin, mi le asum, dar la scoala sa stiti ca tot nu ma duc !

Răspuns: Comportament cutie automata 4 viteze
« Reply #3 on: July 19, 2013, 22:27:09 PM »
Din pacate a cazut de tot. S-a blocat si mi-a spart diferentialul pe fata. acum am o cutie stricata si un diferential spart.
Are cineva o cutie din dezmembrari?

celalalt

Răspuns: Comportament cutie automata 4 viteze
« Reply #4 on: July 19, 2013, 22:31:24 PM »
Am eu tot de pe un motor de 2,5.Merge foarte bine cutia.Tinem legatura daca vrei si o dau jos.Asa poate ma ambitionez si eu sa montez cutia de wrx ca s a umplut de rumegus.Da mi de veste si poate te ajut.Mai ales ca stiu cum e cand cauti cutie automata si mu gasesti.Acum vreo 4 ani am pus si eu una pe butuci.

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Comportament cutie automata 4 viteze
« Reply #5 on: July 20, 2013, 00:25:17 AM »
Cum ai reusita sa o strici ? Ziceai tu ceva de trecut in N in timpul deplasarii.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.