Intalnirea aniversara (4 ani) 7-9.Feb.2014 - Sovata - pregatiri finale
Subaru club Romania

Poll

Voteaza locatia intalnirii

Cluj
0 (0%)
Sighișoara/Daneș
10 (28.6%)
Alba Iulia
0 (0%)
Maramureș
0 (0%)
București/Ilfov
2 (5.7%)
Brasov
9 (25.7%)
Voineasa
0 (0%)
Sovata
14 (40%)

Total Members Voted: 33

Voting closed: November 14, 2013, 16:40:20 PM

Intalnirea aniversara (4 ani) 7-9.Feb.2014 - Sovata - pregatiri finale

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
nu crezi ca o sa fie foarte aglomerat ? pt ca o sa fie primele weekenduri cu zapada la munte ??
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

celalalt

LA cati o sa fim o sa avem drum deschis.Oricum mergem relativ incet si o sa ne facem loc.Noi ca si grup o sa fim un mic ambuteiaj pe oriunde am lua o.Asa ca drumul cel mai scurt e cel mai bun zic eu.

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
eu zic sa plecam de joi noaptea :D sa facem si noi o aroganta sa aparem la stirile de la protv  miii de turisti blocati pe valea prahovei ....
eu zic sa facem 2-3 rute si sa le supunem la vot !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

KET

  • 3921
Si eu cred ca putem merge pe Valea Prahovei, avand in vedere ca plecam din Bucuresti Vineri dimineata. Chiar, nu se stabileste inca locul si ora la care se pleaca? Eu voi veni din CT in asa fel incat sa plec cu voi din Bucuresti. Si statie are cine sa-mi imprumute si mie una, sau trebuie sa cumpar una?

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Doar pentru cei care pleaca din Bucuresti, ne-am gandit ca cel mai bine ar fi sa ne strangem pe la 9 la IKEA/KFC Brico Store. Pana ne organizam, lipim niste autocolante, setam statiile, asteptam intarziatii sa se faca 9:30 si sa o luam din loc pe valea Prahovei.

Trebuie sa ne gandim ca vom fi foarte multe masini si o sa incercam sa stabilim si puncte de oprire pe drum cu parcari suficient de mari.

Ideal ar fi ca inainte de plecare toata lumea sa aiba benzina, sa nu ne oprim dupa fiecare la ce benzinarie vrea sa puna.

Peste weekend o sa mai organizez din informatii si le postez aici. Nerabdatori sunteti...
« Last Edit: January 24, 2014, 15:16:24 PM by MihaiFlorescu »

rzw75

  • *
  • 1674
  • ex
mi-e imi convine ora 9  :)

cred ca valea prahovei e mai ok, pana la comarnic se merge pe 2 benzi...de e ok...pe cheia chiar ca putem sa ne blocam la o adica...  ;D

chiar , o statie are cine sa-mi imprumute si mie? Victore , parca anul trecut mi-ai dat tu, mai ai ?  ;)
ex Impreza '05 Wagon 2,5 RS
ex Forester 2,5 XT
ex Outback 2,5
ex Impreza 2,5 WRX

:) Speed Triple 1050 R

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Mda, plecati mah voi la 9.00-9.30....eu nu pot pleca mai devreme de 12.00-13.00, dar ne vedem la locatie. Oricum, asa nu mai zice lumea ca merg tare si naspa  ???
Eu pe V. Prahovei o sa merg si avand in vedere ca voi plecati vineri dimineata e ok si pt voi tot pe aici. Seara si dupa amiaza o sa fie mai naspa pe ea.
O sa incerc sa-mi fac rost si eu de statie pentru plimbarile de pe acolo si pentru drumul de intoarcere, ca pana acolo...n-am ce sa fac cu ea :)
Snowboard-ul il las acasa, avem alte activitati care vor ocupa timpul  ;D
Asteptam vestile de la Mihai
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

KET

  • 3921
Nerabdatori sunteti...

DA!  ;D
Si eu voi pleca cu voi de la IKEA/KFC Brico Store. Plec devreme din Constanta sa ajung.
Daca nu aveti statii in plus, de unde as putea sa iau si ce anume?

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
La recomandarea lui Foreste eu mi-am luat un Midland G9 (parca) si e piesa. Cei cu motorala de exemplu ma puteau auzi perfect de la distanta mare desi aveau bateriile aproape consumate. Eu insa ii auzeam mai greu fiindca aveau semnalul slab.

Un G9 cu un alt G9 sau Midland cu Midland ori ceva asemanator ca putere se poate auzi si de la 3-5 km distanta DIN MASINA care se stie ca ecraneaza. La Tg. Neamt stiu ca ne auzeam din sate diferite si nu intelegeam de ce nu ne mai intalnim desi unii se oprisera si altii teoretic mergeau spre ei, cand de fapt facusera dreapta in satul gresit :D

PS: Bateria ma tine toata durata evenimentului fara probleme. De obicei nici nu iau incarcatorul cu mine.
« Last Edit: January 24, 2014, 17:30:05 PM by MihaiFlorescu »

celalalt

Paida,dar la Tg Neamt s a baut foarte mult...;)

Dupa cum stiu eu stilul unora, in mod sigur nu o sa plecam la 9:30 ci poate pe la 11-12.Asa ca eu zic sa ne intilnim  cel tirziu pe la 8.Si asa tot nu mergeti la servicu , asa ca poate cu cit ajungem mai repede lalocatie, cu atit mai bine.Plus ca mai trebuie sa mincam de prinz pe undeva, asa ca numai bine, ajungem pe la 14 la Sovata.
Forester Diesel 2010

celalalt

CE 14.00Maxm 12.30 ajungem...

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
hahah serban tu te-ai apucat de acu de  baut :D 
si eu zis sa  plecam la 8
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Am stabilit 9 in ideea ca vin oameni din colturi diferite ale Bucurestiului. Unii mai au si copii de trezit / imbracat.
Deasemenea, Ket vin din CT.

Avand in vedere numarul mare de masini de anul asta, o sa fim mai stricti cu opririle.

KET

  • 3921
Eu zic ca nu are niciun rost sa ne oprim sa mancam. Mergem direct si mancam la Sovata.

celalalt

Si nici pt pipi sa nu oprim.Facem in scutec ;D...ceeeee atata pipi.
Eu imi iau mancare pe drum.10 shaorma si 1 kg de cartofi prajiti.Deci ui gut tu gou....


celalalt

Nu mah.Ma pastrez.Am pt KET un Jack ceva honney uarevar.Un fel de liqior jack...gen...samsing.
O sa va trec zilele astea lista de supravietuire pt Sovata.Din care o sa va recomand jumatate.Ca sa am in caz ca mi se termina.Va prindeti voi...

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro

il iau pe gerber pt supravietuire ...
p.s am pastrat de la marceluta o sticla de vodka :D high quality !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Eu nu pot pleca asa devreme vineri, pleaca cineva din Bucuresti si mai pe la ora 16.00?

Cornel.