impreza 1.5 inchidere centralizata/iluminare interioara/sistem audio nu mai merg
Subaru club Romania

impreza 1.5 inchidere centralizata/iluminare interioara/sistem audio nu mai merg

Salut baieti!azi am vrut sa imi instalez un sistem de navigare pe masina si dintr-o data am auzit ca si cum s-ar fi ars o siguranta sau ceva si de atunci nu mai imi merge cd playeru,lumina interioara,ecranu unde afiseaza consumu si ceasu si nici inchiderea centralizata.....este vreun releu pe undeva pt toate aceste chestii sau??am fost la 2 electricieni si nu au vrut sa se bage ca cica ei nu stiu.....
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

celalalt

Verifica sigurantele.Cele de sub bord si apoi cele de la motor...

Le-am verificat pe toate:(
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Verifica sub capota langa baterie !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Am verificat si alea.....
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro
Daca te uiti atent la ala de la motor o sa vezi niste sigurante verzi sau rosii patrate (ca un releu)  scoate alea de acolo si zgaltaiele un pic pt ca si eu am avut o siguranta daia arsa si pana am gasit ca si alea sunt sigurante am inebunit !
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

celalalt

Incerc sa mi amintesc de la ce e....asa am patit si eu la Impreza dupa swap.Am facut o nefacuta si am ramas pe intuneric.Ideea e ca trebuie sa ti fi sarit o siguranta mai mult ca sigur.Ca daca e altceva,sigur nu e de unde crezi tu... ::) :o

Pai si eu zic ca e o siguranta...nu imi explic altfel cum sa se defecreze toate odata....plus ca am pus 2 navi si playeru original si nici unu nu primeste curent...deci partea cu playeru stricat am scoso imediat din calcule....becu din interior l-am schimbat si tot nu se aprinde....ceasu&consumu nu se mai aprind....acolo nu am cu ce sa inlocuiesc:))....a si acum am observat ca din butonul interior merge centralu....
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro

la mine sa ars o siguranta mare rosie si nu mai mergeau geamurile elc , inchiderea  , etc  verifica alea verzi si rosii pe toate de acolo este 90 %
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

celalalt

Verifica le cu un aparat...nu te apuca sa le bagi in priza. ;D

Da!!acum ma uit!!daca asta e dau o lada de bere si pe aia arsa o arunc in foc nu obag in priza:))
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

Siii....nu bem bere:(
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

malakay

  • *
  • 4767
  • IMPREZA GC8
    • www.proalex.ro

astea le-ai verificat pe toate ?? butonul de avarii merge ?
Straights are for fast cars, corners are for fast drivers. - Colin McRae

Butonu de avarii merge....am verificat cele din interior....la mine sunt putin altfel fata de cerle din imagine....dar asta nu conteaza....le-am verificat si sunt ok:(
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

Nu stie nimeni??
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

MihaiFlorescu

  • *
  • 13905
  • Life is too short to drive a boring car!
Auzi, tu ai ceva muzica pe masina, trase alte relee, amplificatoare, subwoofer si alte nebunii? Daca da, vezi sa nu se fi legat cumva cu alea pe partea asta de electrica..? Zic si eu..

nu...totul e stoc....ce mi se pare ciudat e ca acum seara am observat ca in torpedo imi merge lumina.....in portbagaj si in habitaclu nu....
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

moguai

  • 2814
Răspuns:
« Reply #17 on: October 10, 2013, 21:39:04 PM »
Poate e cazul sa mergi la o reprezentanta Subaru atunci
.. nu are rost sa te mai chinui

Sent from my GT-N7100 using Tapatalk 4
pentru ca sunetul ajunge /din difuzoare pana-n sange / pentru ca inima ta moare / atunci cand sunetul dispare.

Cu fruntea sus recunosc.....sunt penibil:)))......dupa ce am umblat toata ziua la sigurante,am cautat fire intrerupte v-am intrebat si pe voi si mi-ati spus de sigurante lucru care il afirmam si eu ca nu putea fi altceva.....a fost o siguranta:)) in panoul de sigurante de sub capota este una numita backup....nici nu mi-a trecut prin cap sa o verific si pe aia....chiar daca le-am luat pe toate la rand in ideea ca, am crezut ca e de rezerva...e chiar langa 2 locuri unde sunt sigurantele de rezerva si am crezut ca si aia e la fel..... Deci...acum merge tot! Siguranta "backup" de 20A era arsa!! Deci dragi colegi va multumesc din suflet, scuze ca am deschis un subiect pe tema asta...dar probabil cuiva o sa ii mai fie de folos!!!o noapte buna tuturor
Impreza 2011ex 1.5r actual ej207:)
Forester SH 2011 ex diesel actual ej20:))
XV 2012 (Project car ex diesel actual 3.0)
Impreza wrx ști gc8-2001
Impreza 2010 (încă nu i-a ajuns rândul ca proiect)

celalalt

Baga mi as...aia era si la mine.La modelele vechi e in interior sub bord si scrie back pe ea.Mie mi se ardea din cauza incarcatorului de telefon din bricheta.Cum il bagam...poc ramaneam pe intuneric.Si mai sunt cateva chestii legate de siguranta asta...dar iar nu mi amintesc...