salutare, forum!
Subaru club Romania

salutare, forum!

AlexC

  • 5
  • din cealalta n-a mai ramas mare lucru :)
salutare, forum!
« on: November 12, 2013, 19:46:25 PM »
am, din 2006, un forester 2.5 xt at stock. de ce stock? pentru ca 230 de cai si o acceleratie 0-100 in sub 6 secunde mi se par, momentan, suficiente.
n-am gasit pana acum timp sa vorbesc despre masina cu alti impatimiti. si nici nu am sa insist cu descrierile, chances are o stiti cu totii.

am trecut pe suby de la un pejo 206 (masina visurilor copilariei)
nu stiam ce cumpar. am vazut un fier de calcat negru si urat. pielea din interior nu ma prea incanta oricum, trapa parea un moft la momentul ala. nu mai condusesem o masina automata, si mi se parea asa, o chestie de domnishoare. odata urcat la volan, insa, am stiut ca plec cu ea acasa. si, desi acum conduc mai mult un bmw aproape de-o varsta cu mine, in ziua in care urc din nou in suby, pun pe drive, apas butonul de power (si, imaginandu-mi cum cineva toarna benzina cu galeata in rezervor), imi aduc aminte de ce m-am chinuit 6 ani sa platesc masina asta.

o sa pun si poze, cand oi duce-o undeva unde sa merite pozata.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13899
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: salutare, forum!
« Reply #1 on: November 12, 2013, 23:52:57 PM »
Bun venit! Se stie ca la Subaru, ori esti bolnav de Subaru, ori nu iti iei asa ceva. Bine ai venit in lumea noastra!

Ar trebui sa facem ca la alcoolicii anonimi. Sa fie de ajuns un "Salut! Ma numesc X si de Y ani conduc un Subaru." Nici o alta prezentare :D E dependenta, nu ai ce sa ii faci :)

Asteptam poze.

KET

  • 3921
Răspuns: salutare, forum!
« Reply #2 on: November 14, 2013, 14:25:13 PM »
[...] odata urcat la volan, insa, am stiut ca plec cu ea acasa. [...]

 :D :D
Bucura-te in continuare de el. Si arata-ni-l si noua...

AlexC

  • 5
  • din cealalta n-a mai ramas mare lucru :)

sco

  • 736
Răspuns: salutare, forum!
« Reply #4 on: November 17, 2013, 11:43:35 AM »
Fara numar fara numar... e pentru dusmani?

AlexC

  • 5
  • din cealalta n-a mai ramas mare lucru :)
Răspuns: salutare, forum!
« Reply #5 on: November 20, 2013, 02:34:09 AM »
nu, numarul e b 13 yss, dar eram shi io rushinos, cine shtie catzi ma injura prin trafic :)