Intalnire pe facebook
Subaru club Romania

Intalnire pe facebook

sebyy

  • 171
Intalnire pe facebook
« on: February 18, 2014, 12:36:36 PM »
Ca sa putem discuta si off topic si de ce nu , sa ne cunoastem mai bine am creat grupul Subarufunclub si pe facebook . Puteti intra aici : https://www.facebook.com/groups/1397921017136598/
Momentan e open grup dar dupa ce incepem sa ne adunam il putem face closed.

sebyy

  • 171
Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #1 on: February 18, 2014, 13:00:21 PM »
L-am facut closed ca sa nu ne streseze tot felul de oameni care nu au legatura cu Subaru ci vor doar sa fie in mii de grupuri inutile.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!

sebyy

  • 171
Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #3 on: February 18, 2014, 13:08:09 PM »
Mihai aia e o pagina asta e un grup inchis unde sa fim doar noi . Daca nu se vrea nu mi-e greu sa-l inchid si gata povestea :)

sebyy

  • 171
Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #4 on: February 18, 2014, 13:09:19 PM »
Ca sa putem discuta si off topic si de ce nu , sa ne cunoastem mai bine am creat grupul Subarufunclub si pe facebook . Puteti intra aici : https://www.facebook.com/groups/1397921017136598/
Asta e ideea grupului.

MihaiFlorescu

  • *
  • 13900
  • Life is too short to drive a boring car!
Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #5 on: February 18, 2014, 14:02:31 PM »
Nu am zis sa il inchizi, ma gadeam ca daca tot exista pagina clubului, se poate folosi pentru diverse activitati, inclusiv socializare.

Cel mai bine ne-am cunoscut la Sovata. Ia sa vedem care da vestea primul :D

sebyy

  • 171
Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #6 on: February 18, 2014, 14:09:12 PM »
La grupuri, din cate stiu eu , ai si optiunea de live chat plus ca mai poti scapa cate un porumbel ceea ce nu ar da bine pe pagina oficiala.  Nu avem nimic de pierdut daca incercam. Astept si eu o intalnire prin zona Moldovei :)

BOXER

  • *
  • 2352
  • +
Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #7 on: February 18, 2014, 19:08:42 PM »
Nu am nimic impotriva tehnologiei noi dar nu am incredere intr-o aplicatie care a fost construita pentru a fi un imens aspirator de informatii.
Cea mai buna solutie pentru discutii o reprezinta forumurile dedicate.
Daca o sa facem 100 de bisericute si platforme de socializare, nu o sa rezolvam nimic.

Pentru moment comunitatea este destul de inchegata si multe probleme tehnice se rezolva cu ajutorul acestui forum.
Sunt inca probleme nerezolvate, mai trebuie lucrat la statutul membrilor, la cotizatii, la acces in anumite zone, la bazar, etc.
Cred ca intai ar trebui puse la punct problemele organizatorice interne si dupa aceea trebuie promovat clubul pe retelele tinerilor.

Pentru moment subaristi din Romania nu au reusit sa se grupeze si sa faca lobby pentru imbunatatirea serviciilor oferite de producator, prin reteau de distributie locala.
Statutul distribuitorului autorizat este incert, nu se fac rechemari in service, nu se rezolva problemele motoarelor picate, etc.
Mai sunt probleme cu piese si accesorii care nu se gasesc sau au preturi mai mari fata de alte piete.
Subaru ar trebui sa stie ca in Romania nu sunt decat vreo 4000 de masini inscrise, cineva ar trebui sa promoveze marca, nu doar jocurile pe PC sau entuziasmul posesorilor.
ex. Impreza 2.0D
Forester 2.0MT
ex. Forester 2.5XT


Subaru Da, Lego Nu.

Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #8 on: February 18, 2014, 21:13:30 PM »
Un mare dezavantaj este lipsa unui modul de chat in platforma de forum actuala, partea cu aspiratorul de informatii ma lasa rece, inafara de cateva date personale din partea mea poate oricine sa aspire ce informatii vor ei.
Intr-un grup de facebook se pot face intalniri intr-un chatroom unde mai poate sta omu la o tacla, care-i problema cu asta?
Because Subaru, thats why.

Foreste

  • *
  • 1935
  • Apă, paie și bătaie ...
    • Blogu' lu' Foreste
Răspuns: Intalnire pe facebook
« Reply #9 on: February 19, 2014, 10:56:23 AM »
[...]
Cea mai buna solutie pentru discutii o reprezinta forumurile dedicate.
Daca o sa facem 100 de bisericute si platforme de socializare, nu o sa rezolvam nimic.

Pentru moment comunitatea este destul de inchegata si multe probleme tehnice se rezolva cu ajutorul acestui forum.
Sunt inca probleme nerezolvate, mai trebuie lucrat la statutul membrilor, la cotizatii, la acces in anumite zone, la bazar, etc.
Cred ca intai ar trebui puse la punct problemele organizatorice interne si dupa aceea trebuie promovat clubul pe retelele tinerilor.
[...]



keep it together, gentlemen!
si asa sunt bisericute si o tona de offtopic.
Forester 2.0 XT MY2017 - Black Betty (bam-ba-lam!)
Forester Diesel MY2011 - Foreste  |  Blogu' lu' Foreste