Trapa legacy
Subaru club Romania

Trapa legacy

efi

Trapa legacy
« on: April 24, 2014, 16:11:17 PM »
Am o intrebare, exista posibilitatea conectarii trapei la inchiderea centralizata pentru a evita uitarea deschisa a acesteia? Multumesc!

Răspuns: Trapa legacy
« Reply #1 on: April 24, 2014, 17:01:22 PM »
Trapa, ca si restul geamurilor, la Subaru nu raman alimentate dupa ce scoti cheia din contact.
Deci, pentru ce vrei tu, in primul rand ar fi nevoie de o temporizare sau de alimentare permanenta si apoi de un modul suplimentar care sa preia comanda de inchidere din telecomanda si sa o transmita trapei. Un electrician auto bun si o alarma adecvata si cred ca se rezolva.

cristibna

  • *
  • 723
  • FUN
Răspuns: Trapa legacy
« Reply #2 on: April 24, 2014, 17:16:42 PM »
Treaba asta se poate face cu modulul Confort ( vezi masini nemtesti ), nu neaparat alarma desteapta; dar tot cu un electrician o rezolvi, asta daca nu esti tu :)
Ce ti-a spus Andrei mai sus e adevarat, mai pune si luminile acolo :P ( si alea se sting)
2018 Subaru XV 2.0
2016 Honda NC750x DCT
ex 2004 Subaru Forester 2.0X

celalalt

Răspuns: Trapa legacy
« Reply #3 on: April 24, 2014, 20:18:00 PM »
Modul de comfort.Dar se vor inchide pe rand si nu toate o data.Ordinea fiind stabilita la  montaj.

Răspuns: Trapa legacy
« Reply #4 on: April 25, 2014, 00:13:27 AM »
La alea nemtesti, din cate stiu de la A3'ul lu taica'miu, geamurile se ridica automat doar la o actionare mai lunga a butonului de inchidere, dar si asta doar daca ai geamuri cu impuls. La o simpla apasare, doar incui masina, insa geamurile, daca erau coborate, la fel raman.
Sa inteleg ca un modul confort se poate monta pe Subaru, iar din telecomanda originala s'ar putea inchide trapa si geamul soferului?

Intreb din simpla curiozitate, nu vad cum ai putea uita trapa deschisa. Cel mult chestia asta ar fi utila pe timp de vara, de ex, daca lasi trapa deschisa si vezi ca intre timp incepe sa ploua ... sa o inchizi din cheie. Insa asta presupune alimentare permanenta ptr trapa

celalalt

Răspuns: Trapa legacy
« Reply #5 on: April 25, 2014, 01:12:21 AM »
Se pune  cu alarma la pachet.Nu cred ca isi pot lua impuls din keyless controlerul de inchidere.Eu am avut la impreza candva si mi l au pus cu alarma.Ce i drept saraca n avea telecomnda din fabrica.

efi

Răspuns: Trapa legacy
« Reply #6 on: April 25, 2014, 10:36:25 AM »
Multumesc mult pentru sfaturi, o sa consult un electrician.